En Uygun Krediler ve Devlet Destekleri Nasıl Alınır? Nereden Alınır? Şartları Nelerdir?

En Uygun Krediler ve Devlet Destekleri
En Uygun Krediler ve Devlet Destekleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Türkiye’de gerek kamu gerekse özel bankalar, En uygun krediler ve devlet destekleri ile tüketicilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Uygun koşullarda ve destek destekli krediler, faizsiz kredi olarak verilmektedir. Uygun krediler ve devlet destekleri çoğu zaman ihtiyaç kredisi başlığı altında sunulmaktadır. Devlet destekleri ile birlikte verilen faizsiz krediler, girişimcilerin yeni yatırımlara yönelmesini hem de ülke ekonomisin gelişmesini sağlamaktadır. Devlet destekli krediler, finans sektöründeki iki ayrı türde hizmet veren bankalardan alınabilmektedir. Uygun kredi paketleri ve devlet destekli kredilerde genellikle faiz işlemi yoktur. Devlet destekli ve uygun krediler, her zaman olmayan kredi destekleri arasındadır. Bu kredi paketlerinden yararlanılırken ekstradan ücret ödenmemektedir. Yani dosya masrafı, hayat sigortası masrafı, faiz giderleri gibi ödemeler yapılmamaktadır.

Göz Atabilirsiniz: Devlet Destekleme Kredisi Veren Kurumlar 2020

En Uygun Kredi ve Devlet Destekleri Veren Katılım Bankaları

Katılım bankaları genellikle en uygun kredi ve devlet destekleri veren finans şirketleri arasındadır ancak bunun yılın her günü olması söz konusu değildir. Katılım bankaları kısa süreliğine uygun kredi vermekte ve devlet destekli kredilerde aracılık etmektedir. Bunun sektördeki tüm finans kuruluşları için aynı olduğu bilinmelidir. Ancak istisnai durumlar vardır. Devlet, yatırım yapılmasını istediği sektörlerle ilgili sıfır faizli kredi vermektedir ve bu krediler de genellikle kamu bankaları aracılığı ile sunulmaktadır. Devlet destekli faizsiz krediler şartlara göre değişmektedir. Bu krediler genel olarak çiftçi ve esnaf ve sanatkarlara verilir. Ancak bazı durumlarda emeklilere de devlet destekli faizsiz kredi verilebilmektedir. Bu krediler sürekli değildir. Bunun yanı sıra KOSGEB devlet destekli kredilere de KOBGEB eğitimlerine katılmak koşulu ile başvurulabilmektedir.

En Uygun Krediler Ve Devlet Destekleri Hangi Alanlara Verilir?

Devlet destekli faizsiz kredilerden çok sayıda alan için yararlanılabilmektedir. Ayrıca belli şartlar taşındığında devlet destekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Örneğin iş kurma kredisi alındığında istihdam yaratılması söz konusudur ve devlet istihdama her zaman destek vermektedir. İş yeri açma kredisi için devlet desteği, devlet destekli faizsiz konut kredisi, devlet destekli faizsiz taşıt kredisi, hayvancılık için hibe kredi destekleri, devlet destekli tarım kredileri, çiftçi kredisi, esnaf kredisi, girişimci kredisi ve inşaat firmaları için devlet destekli kredi başvurusu mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz