En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En uygun ikinci el taşıt kredisi veren bankalar
En uygun ikinci el taşıt kredisi veren bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Hemen hemen tüm bankalarda tüm ihtiyaçlarınıza uygun özel kredi paketleri tanımlanmıştır. Elbette ikinci el taşıtlar için de kredi belli şartlar dahilinde kredi alma şansınız bulunmaktadır. İkinci el araç almayı kafasına koymuş olan birinin yeterli parası olmaması durumunda elbette kapısını çalacağı kurum bankalardır. Bu kapsamda da kişilerin en uygun ikinci el taşıt kredisi veren bankalar arayışına girmesi gayet doğaldır. Çünkü kredi çekmek isteyen herkes sonrasında mümkün olduğu kadar en düşük faiz ve en düşük masraflı kredi ödemesi yapmak ister. Bankalarda da müşterilerin bu tarz bir beklenti içinde olduğunu bildiklerinden dolayı mümkün olduğunca daha çok müşteri çekebilmek adına birçok kampanya düzenlemektedir.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

En uygun ikinci el taşıt kredisi alabilmek için gerekli şartlar:

Bu kapsamda kredi veren bankaların bazılar araç tutarının %50’si kadarına kredi olanağı sunarken, bazıları da %75’ine kadar kredi olanağı sunabilmektedir. Yani bir A bankası size araç miktarının %50’si olan 15000TL kredi kullandırabilirken, bir B bankası da araç miktarının %75’i olan 22500TL kredi kullandırabilmektedir.

2. el taşıt kredisi alacak olan kişilerin taşıması gereken şartlar:

Kredi çekerken şüphesiz ki belli şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Banka parası olan ve sizi borç veren konumunda olduğundan dolayı kredi vermeden önce sizin de belli şartları taşıyor olmanızı isteyecektir. Bu şartların başında kredi çekecek olan kişinin banka karar listesinde olmaması gerekliliğidir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En İyi Kredi Hangi Bankada

Kara listede olmayan kişilerin taşıması gereken bir diğer şart ise kredi notunun düşük olmamasıdır. Eğer kredi notunuz düşükse kredi notu nasıl yükseltilir başlıklı yazıyı okuyarak bu konuda neler yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alınacak aracın taşıması gereken şartlar:

Kredi alacak olan kişilerin taşıması gereken şartların dışında alınacak olan 2. el aracın da taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

 • 2. el araç üzerinde rehin/ipotek bulunmamalıdır.
 • Aracın üzerinde herhangi bir ceza bulunmamalıdır.

2. el araç ile ilgili şartlar ve kişinin yerine getirmesi gereken şartlar sağlanıyorsa belgeleri hazırlamanız haricinde kredi alımıyla ilgili herhangi bir engel bulunmamaktadır. Şimdi bu şartlar sağlanıyorsa kredi veren bankaları inceleyecek olursak:

Göz atabilirsiniz: Taşıt Kredisi Başvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

2. el taşıt kredisi veren bankalar hangileri?

1. Yapı Kredi:

2. el taşıt kredisi adı altında iki kampanya bulunmaktadır. Bunlardan biri vade fark etmeksizin maksimum 48 aya kadar vadelerle kullanılabilen kredi türüdür. Bu kredi ürünü için %1,79 oranında bir faiz uygulanmaktadır. Diğer kampanya ise kredinin kullanıldığı vadeye göre faizinin değiştiği bir kampanyadır.  24 aya kadar olan vadelerle kullanılan kredi için %1.3 faiz oranı uygulanırken, 24 aydan 48 aya kadar olan vadeler için ise %1.35 faiz oranı uygulanmaktaydı. Artık 24-36-48 aya kadar vadelerin tümünde %1,79 oran uygulanmaktadır.

2. Vakıfbank:

 • Kasko değeri 120.000.TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000.-TL kadar olan kısmı için %70, 120.000.-TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırımı yapılır.
 • Nihai fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı, nihai fatura değeri 120.000 TL’nin üzerinde olan taşıt kredilerin vadesi ise 48 ayı geçememektedir.
 • 60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.
 • Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.
 • Otomobil yaşı, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8, 37-60 ay vadede kredi kullanımlarında, en fazla 5 olabilir.
 • Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehni talep edilebilir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2020

3. ING Bank:

 • 8 yaşa kadar 2. el araçlar için geçerlidir.
 • Faiz oranı 3-6 ayda %0,99, 9-48 ayda %1,44’tür.
 • Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0,5’i kadardır..
 • Eşit taksit veya 3 ay erteleme seçenekleri mevcuttur.
 • Ferdi kaza ve hayat sigortası zorunluluğu yoktur.
 • Teminat olarak sadece satın alacağınız aracı rehin gösterirsiniz.
 • Kefilsizdir.*

İlginizi çekebilir: Taşıt Kredisi Başvurusu -Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Güncelleme: 28.08.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz