En Uygun Ev Kredisi Hesaplama Faiz Oranları

uygun ev kredisi
uygun ev kredisi

Konut Kredisi ek masraflarına baktığımızda ilk masraf dosya masrafıdır. Birçok kredi çeşidinde olan dosya masrafı konut kredisinde de bulunmaktadır. Bankadan bankaya farklılık gösteren dosya masraflarının net bir tutarı bulunmayıp krediyi kullanacağınız bankadan ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz. Diğer bir ücret ise ekspertiz ücretidir. Bu noktada kredinin alınacağı yapının masraflarını ölçmek adına banka tarafından gönderilen uzmanların ücretlendirmesidir. Bu masraflar bu noktada krediyi kullanacak olan kişiye yüklenir. Ekspertiz ücretleri genel olarak her bankada birbirine yakın tutarlar olsa da ayrıntılı ve net tutarı krediyi kullanacağınız bankadan öğrenebilirsiniz. Diğer bir ücret ise ipotek ücretidir bir diğer adı ile ipotek fekki ücreti olarak adlandırılır.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Ev kredisi Veren Bankalar

Ev kredi faiz oranını yüzde 0,98’e indiren banka sayısı 7’ye çıktı. Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, İş Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kuveyt Türk faizsiz anlaşmalı projelerdeki konut kredi faizini yüzde 0,98’e indirdi. Faiz oranlarının 0,98’e inmesi, ev hayali kuran vatandaşın umudu oldu. Ev alma planını “yüksek faiz oranı” nedeni ile erteleyen vatandaş bu sayede kredi ile ev alabilecek. Ayrıca dibi gören ipotekli konut satışlarını artırması bekleniyor.

Kuvey Türk

Kuveyt Türk, yüzde 0,98 kâr oranı ve 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar konut finansmanı sağlayacak.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hibe Kredileri İçin Nereye ve Nasıl Başvurulur?

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında kredi faizi yüzde 0,98 olacak. Vade 120 ay olacak ve 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

Ziraat Katılım

Ziraat Katılım çalıştığı firmalarından konut alacak müşteriye aylık yüzde 0,98 kar oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullandıracak.

VakıfBank

VakıfBank aylık yüzde 0,98 faiz oranından 120 ay vadede 500 bin TL ye kadar SarıPanjur Konut Kredisi verecek.

Vakıf Katılım
Vakıf Katılım konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık yüzde 0,98’e indirdi.

Halkbank
Halkbank, müşterisi olan firmalardan konut alacaklara yüzde 0,98 faiz oranı ile kredi kullandıracak.

İş Bankası

İş Bankası anlaşmalı konut projelerinde konut kredi faizini yüzde 0,98’e indirecek.

Ev Kredisi Nasıl Hesaplama Yapılır

Artık ev sahibi olmak düşünüldüğü kadar zor veya imkânsız değil. Sizde dilerseniz kendiniz için en uygun fiyat seçeneklerini bir araya getirebilir ve kendinize uyacak şekilde konut kredisi hesaplama sürecinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte bankalar aldığınız paraya karşılık olarak sürece yayılan faiz oranını sizlere sunacaktır. Sizlerde tüm bu koşullar altında kendinize en uygun şekilde faizinizi belirleyebilir ve bunun üzerine kendiniz için en uygun ödeme planını gerçekleştirebilirsiniz.

Alacağınız kredinin doğru bir şekilde hesaplanması için doğru bilgiler veriniz.

19.10.2019 için 10 yıl vadede en düşük konut kredisi kar payı oranı %0,99, en düşük faiz oranı ile kredi hesaplama maliyet oranı yıllık %12,79 seviyesinde. Bugün en düşük konut kredisi faizi ile 100.000 TL kredi hesaplaması yapılırsa aylık taksit 1.428 TL, 120 ayda toplam geri ödeme 172.202 TL olur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası 0.79 Kredi - Ziraat Bankası Faiz İndirimi

Birçok banka içinde size en uygun faiz oranı sunacak banka ile harekete geçiniz. Ev kredisi şartları neyse ona göre gerçekleştiriniz.

Konut kredisi sahibi olmak isteyen herkesin yapması gereken tüm banların bilgilerini bilmesi ve tüm faiz oranlarını incelemesi ile birlikte ev kredisi başvuru gerçekleştirmeleridir. Çünkü bu alanda bankaların faiz oranları kendilerince belirlenmektedir. Dilerseniz sizlerde bu fiyat seçenekleri içerisinde size en uygun olacak fiyatları derleyebilir ve en iyi kredinin sahibi olmayı başarabilirsiniz.

Sahibi olduğunuz şey süreç içinde sizlere çok daha yüksek oranlarda geri dönüş yapabilecektir bu nedenle en uygun fiyat seçeneklerini bir araya getirmeli ve sizin için en uygun olan ödeme seçeneklerini bilmeniz önemlidir.

Kredi hesaplama sürecinde vade uzadıkça verilen ödeme koşullarında değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle sizlerin en doğru yapacağı şey kendiniz için en iyi koşulları bir araya getirecektir. Aldığınız tüm krediler için verilen vade süreci faiz oranlarını belirlemektedir. Dilerseniz sizlerde bu koşullara uygun olan faiz seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Dilediğiniz tüm fiyat koşullarını bu çerçeve de değerlendirip uygun koşulları kendiniz için belirleyiniz.

İlginizi çekebilir: Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır

En Ucuz Ev Kredisi Veren Bankalar

QNB Finansbank

QNB Finansbank müşterilerine satın almak istedikleri evin değerinin %80 nine kadar kredi verebiliyor. Konut kredilerini 180 aya kadar vadeli verebiliyorlar. Faiz oranlarında seçilen vade oranlarına göre değişiyor. Banka müşterilerine 24 ay vadeye kadar %0.90 oranında faiz, 60 ay vadeye %0,93 oranında faiz, 120 ay vadeye ise %0.95 oranın faiz oranı belirlemiştir.

 Denizbank

Denizbank müşterileri istedikleri evi almak için bankalarına başvurduklarında yine vadeye göre farklı faiz oranlarıyla karşılaşıyorlar. 180 aya kadar vade imkânı olan kredilerin faiz oranları ise %0.91 ‘den başlıyor. Ayrıca banka kredi kullanan müşterilerinden 500 lira kredi tahsis ücreti ve 700 lira uzman incelemesi ücreti alınabiliyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  2021 Enflasyon Endeksli Konut Kredisi Özellikleri

 Garanti Bankası

Garanti Bankası diğer bankalardan farklı olarak vade sayısının üst limitini 240 olarak belirlemiş durumda. Konut kredilerinde faiz oranları ise %0.90 ‘dan başlıyor. Garanti bankası, 500 lira tahsis ücreti ve 750 lira ekspertiz ücreti alıyor. Bankanın kredi için istediği evraklar ise kat irtifakı tapusu, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve inşaat ruhsatı fotokopisidir.

 Ziraat Bankası

Ziraat bankası müşterilerine 120 aya kadar vadeli kredi imkânı sunuyor. Ayrıca banka evin değerinin % 80 i kadar kredi kullanmanıza izin veriyor. Bankanın faiz oranları ise %0.80 ‘den başlıyor. Başvuru için ise başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve alınmak istenen konutun tapu belgesi isteniyor.

 TEB Bankası

Konut kredisinde 120 aya kadar vade imkânı sunuluyor. Konut kredisindeki faiz oranları ve taksit miktarları seçilen krediye göre değişiyor. Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisi alanında 11 tane değişik kredi çeşidi ile kredi almak isteyenlere seçenekler sunuyor. Teb bankasının ev kredilerini inceledikten sonra kendinize uygun olanını seçerek hayal ettiğiniz eve siz de kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bütçenize uygun bir plan seçmek ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmak.

Ev Kredisi Güncel Faiz Oranları

Halkbank % 0,99
Vakıfbank % 0,99
Ziraat Bankası % 0,99
Ziraat Katılım % 0,99
Kuveyt Türk % 1,08
Albaraka Türk % 1,16
İş Bankası % 1,17
Yapı Kredi % 1,17
ING % 1,17

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz