En Kolay Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

en kolay kredi veren bankaların aradığı şartlar nelerdir
en kolay kredi veren bankaların aradığı şartlar nelerdir

İnsanların ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte, bu ihtiyaçları karşılamak için bankaların sunmuş olduğu kredi seçeneklerine yönelmesi günden güne çoğalmaktadır. Bu durumdan faydalanmak isteyen bankalarda birbirleriyle yarışır hale gelmiştir. Bankaların hemen hemen hepsi en kolay kredi, en hızlı kredi, 5 dakikada kredi, SMS ile kredi gibi kampanyalar düzenleyerek insanları kendinden kredi kullandırmayı amaç edinmiştir.

Göz atabilirsiniz: Sms ile Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi kullanmak isteyen kişiler elbette olabilecek en hızlı ve en kolay kredi veren bankaları ve bu bankaların şartlarını araştırmaktadır. Siz de günün birinde konut almak için, işinizi daha da büyütmek için vb. sebeplerle kredi çekmek durumunda kalırsanız bankaların kredi verirken aradığı şartları yerine getirmek durumundasınız. Peki nedir bu şartlar?

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

En kolay kredi veren bankaların aradığı kriterler

1. Bu bankaların herhangi birinden kredi kullanacaksanız öncelikle kredi notunuzun istenilen aralıkta olması gerekmektedir. Kredi notunuzu dilerseniz Findeks kredi notu sorgulamayla, dilerseniz de Akbank Direkt üzerinden Eylül 20’ye kadar ücretsiz öğrenebilirsiniz. Kredi notu 0-500 arasındaysa bu durumda kredi notunuz oldukça düşük olduğu için hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız. 500-800 arasında bir kredi notuna sahipseniz kefil veya ipotek karşılığı kredi kullanabilirsiniz. 800 ve üzerinde bir kredi notuna sahipseniz de En kolay kredi veren bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

2. Bankalara olan kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapıp yapmadığınız oldukça önemlidir. Varsayalım ki herhangi bir bankadan kullandığınız kredi ve kredi kartı ürünlerinin ödemelerini düzenli olarak yaptınız. Bu durumda ilgili banka sizin için en kolay kredi veren banka olacaktır. Çünkü bankaya bu güveni vermişsinizdir ve kredi kullanırken sizi çok da zorlamayacaktır. Kredi kullanacağınız bankayı sürekli işlem yaptığınız bankalardan seçmek sizin için en doğru, en hızlı ve en kolayı olacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Engellilere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2020

3. Kredi notunuz düşükse ya kredi notunuzun yükselmesi beklenecek ya da kefil bulmanız istenecektir. Kredi notunun yükseltilmesi anında olabilecek bir şey değildir. Bu sebepten dolayı kefil bulmak sizin için daha kolay bir yöntem olabilir. Bulduğunuz kefille daha önceden sürekli çalıştığınız bankalardan birine giderseniz bu bankanın sizin için en kolay kredi veren banka olacağı aşikardır. Bunun dışında kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız kredi kartını düzenli olarak kullanıp, ödemesini düzenli olarak gerçekleştirirseniz 1 sene gibi bir süreç sonunda kredi notunuz yükselecektir. İkinci bir yöntem olarak ise düşük miktarlı kredi kullanıp, ödemelerini de düzenli olarak yapmanız kredi notunuzu yükseltecek ve kefile ihtiyacınız olmadan kredi kullanabileceksiniz.

İlginizi çekebilir: Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Alır?

En kolay kredi veren banka şu bankadır ya da bu bankadır demek herkes için aynı şeyi ifade etmeyecektir. Herhangi bir kişi için kolay kredi veren banka, başka bir kişi için hiç kredi vermeyebilir. Bu tamamen tamamen yukarıda saydığımız faktörlere bağlı olan bir durumdur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz