En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı
En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı

Yeni bir kredi kartı almadan önce, herkesin yaptığı bir takım araştırmalar vardır. En iyi ve avantajlı kredi kartı seçmek adına yapılan bu araştırmalarda, bankaların hangi kredi kartlarını sundukları, herhangi bir aidat alıp almadıkları, aidat alınıyorsa ne kadarlık bir ücret talep edildiği ya da ne gibi şartlar ile kredi kartı verildiği konuları araştırılmaktadır. Bu doğrultuda bankaların sunduğu ürünlerin birbirinden farkını net bir şekilde aidat konusunun koyduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, birçok banka aylık ya da altı ayda bir kişilerin limitlerden aidat kesintisi yaparken, bir kısmı ise hiçbir şekilde aidat kesmemektedir. Bu da kişiler açısından oldukça önemlidir. Çünkü, yapılmamış bir harcamadan dolayı borç ödemek hiçbir kullanıcının istemeyeceği bir durumdur.

Aidatsız En İyi 5 Kredi Kartı

Akbank Free Kredi Kartı

Kart aidatı bulunmayan bankalar ve kredi kartları listesinden ilki Akbank Free kredi kartıdır. Yeni bir ürün olmasından dolayı her ne kadar duyulmamış olsa da, her geçen gün müşteri sayısı giderek artmaktadır. Bu kredi kartını kullanmaya başlayan bireyler, hiçbir şekilde bankaya kart kullanım aidatu ödemezken, diğer hizmetlerden de hiçbir kesinti olmadan faydalanmaktadır. Ekstra taksit süreleri, chip paralar, cep numarasına havale ya da size özel hazırlanan kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz. Akbank’ın sunduğu bu kredi kartı için kişilerin düzenli bir gelir beyaan edebilmeleri gerekmektedir. Bunun için de başvuruların banka şubelerinde tamamlanması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası Aidatsız Maximum Kart

Türkiye’de bulunan kredi kartı kullanıcılarına baktığımız zaman, büyük bir çoğunluğunun İş Bankası tarafından sunulan Maximum Kart kullandığını görebiliriz. Çünkü, üye iş yerlerinde kişilerin sağlandığı fırsatlar ve kazandıkları puanlar, bu hizmetlerden de faydalanacak üye iş yerlerinin sayısının oldukça fazla olması, kullanıcı sayısını oldukça arttırmıştır. 2017 yılında tüketici haklarına yönelik yapılan önergeler ve düzenlemeler ile birlikte; şuan Maximum Kart kullanıcıları için herhangi bir aidat söz konusu değildir. Böylece, İş Bankası’nın internet sitesine giriş yaparak kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın noktada bulunan Türkiye İş Bankası şubesine giderek başvuruda da bulunabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

ING Bank Pegasus Plus Kart

Başta uçak ile seyahat eden kişiler olmak üzere, tüm kredi kartı tüketicilerine hazırlanan bu kredi kartında, indirimlerin ve ek taksitlerin yanı sıra, uçuş esnasında kullanabileceğiniz mil puanlar da kazanabileceksiniz. Kullanıcılarından aidat talebinde de bulunmayan ING Bank, normal harcamalar için %1, Pegasus firması üzerinden yapılan her alışveriş işlemi için de %2 puanında uçuş puanını sizlere sunmaktadır. Hem aidat ödemeyeceğiniz hem ekstra puan kazanacağınız hem de uçuşlarınızı daha hesaplı bir hale getireceğiniz Pegasus Plus Kart için, banka şubelerine gidebilir ya da internet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Fix Card

QNB Finansbank’ın daha önceden hizmete sunduğu Fix kredi kartı, artık aidatsız hali ile sizlerin kullanımına sunuluyor. Bu kredi kartına sahip olan kişiler, taksitli alışverişlerine kaldıkları yerden devam ederken, ekstra puan ve hediyeler de kazanıyorlar. Herhangi bir aidat talep edilmeyen bu kredi kartı için, ilk başvuru sırasında 15 Türk Lirası kart basım ücreti talep edilmektedir. Bu ücret tek sefere mahsus olacaktır. Eğer kredi kartınız ile birlikte bir de vadesiz mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız ya da QNB Finansbank’ta bulunan bir banka hesabınız varsa, Fix kart sayesinde, her iki hesaptan da işlem yapabiliyorsunuz. QNB Finansbank müşterileri bu kredi kartı için banka şubelerine giderek ya da internet ve mobil bankacılık hesaplarına giriş yaptıktan sonra başvuru yapabiliyorlar.

Yapı Kredi Play Kart

18 yaşını tamamlamış üniversite öğrencileri ve 25 yaşını doldurmamış öğrencilere gelir belgesi sunulmasına gerek kalmadan sahip olacakları kredi kartı Yapı Kredi Bankası’ndan gelmiş durumdadır. Yapı Kredi Play Kart, yalnızca internet üzerinden birkaç dakikada yapılacak başvurunun ardından adresinize teslim edilecek ve kullanımınıza sunulacak. World Kart özelliği ile teslim alacağınız bu kredi kartıyla, aidat ödemezken aynı zamanda harcamalardan puan kazanacak, taksitli alışveriş yapacak, hesaplar arası havale işlemi gerçekleştirebilecek ya da nakit avans özelliğinden faydalanabileceksiniz. Ayrıca, kredi kartı harcamalarınızın yalnızca yüzde otuzluk kısmı asgari ödeme tutarı olarak hesap kesim tarihine geçilecektir.

Garanti Bankası’nın En İyi Kredi Kartı

Bilindiği üzere, kredi kartı kullanıcıları tarafından tercih edilen Bonus Card, Garanti Bankası tarafından piyasaya sunulmaktadır. Şuan birçok banka tarafından müşterileri ile buluşturulan Bonus Cardların en avantajlı hali ise yine Garanti Bankası’ndadır. Bundan dolayı, hem kullanışlı, hem avantajlı hem de kolay sahip olabileceğini bir kredi kartı arayışındaysanız ve Garanti Bankası’nın üstün düzeydeki hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, Bonus Card başvurusunda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası tarafından Bonus Card ile ilgili detaylı bilgi vermek ve kullanıcıların başvurularını kabul edebilmek amacıyla bir internet sitesi oluşturulmuş durumdadır. Sizler de bu internet sitesine giriş yaparak yalnızca ad, soyad, TC kimlik numarası ve güvenlik kodunu tuşlayarak, bankanın başvurunuzu kabul etmesi ve sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası’nın En İyi Kredi Kartı

İş Bankası kredi karlarının tamamı Maximum Kart özelliği ile sizlere sunulmaktadır. Kullanım sağlayacak kişiler meslek ve gelir durumlarına göre farklılık gösteren kredi kartlarından en avantajlı olanına baktığımız zaman; Aidatsız Maximum kredi kartını örnek gösterebiliriz. Anlaşılacağı üzere herhangi bir aidat talebinde bulunulmayacak kredi kartı için, başvurular hem internet hem de şube ortamından kısa sürede yapılmakta ve on beş gün içerisinde de kullanıcısına teslim edilmektedir. Kartın avantajları içerisinde yalnızca aidatsız olması da yer almamaktadır. Bu kredi kartı ile ATM noktalarına giderek nakit avans çekimi yapabilecek, taksitli alışverişler yapabilecek, müze alanlarında müze kart yerine kredi kartınızı kullanabilecek ve Cinemaximum noktalarında da eşsiz indirimlerden faydalanacaksınız. Bankanın bu kredi kartından faydalanacak kişiler için aradığı temel şartlar ise, gelir belgesi ile kredi sicilidir. Bu iki şart tamamlanıyorsa, sizler de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Alışverişte En İyi Kredi Kartı

Hem internet hem de mağazalardan sürekli olarak alışveriş yapıyorsanız ve bunlar için de ödeme kolaylığı sağlamak için bir kredi kartı arıyorsanız, çok doğru bir karar vermelisiniz. Çünkü, bankalar tarafından hazırlanan kredi kartlarının her birinde farklı puan kazanma şekilleri, ekstra taksitler ve aidatlar bulunmaktadır. Eğer, yukarıda bahsettiğimiz gibi alışverişlerde avantaj kazanmak için bir kredi kartı talebiniz bulunuyorsa, kesinlikle Maximum Kartları incelemelisiniz. İş Bankası’nın sunduğu bu kredi kartı ile, ekstra taksitler kazanırken, kazanmış olduğunuz puanlar ile de her ay için bir alışverişinizi neredeyse bedavaya getirmiş olabilirsiniz. Fakat, bu avantajlardan faydalanabilmeniz için, İş Bankası üye iş yerlerini tercih etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Akaryakıt İçin En İyi Kredi Kartı

Sürekli olarak aracınız ile seyahat ediyor ya da ulaştırma konusunda bir şirketiniz varsa, akaryakıt harcamalarınızı nakite çevirme şansına sahipsiniz. Akaryakıt harcamalarınızı kredi kartı ile yaparak gerçekleştireceğiniz bu işlemde, sizin için en iyi kredi kartı Garanti Bankası Bonus Kart’tır. Bu kredi kartı sayesinde, her ay düzenlenen akaryakıt paketleri çerçevesinde indirim kazanabilirsiniz. Buna ek olarak kredi kartı ile aldığınız yakıtlardan yüzde beşe kadar puan kazanacaksınız. Garanti Bankası’nın internet adresinde sürekli güncellenen avantajlara baktığımız zaman, farklı günlerde yapacağınız en az 75 Türk Lirası akaryakıt alışverişlerinizin sayısı dörde ulaştığında, beşinci yakıt alımının bedavaya geldiğini göreceksiniz. Bunun için de bankanın anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonlarına yönelmeniz gerekmektedir.

Üniversiteliler İçin En İyi Kredi Kartı

Üniversite öğrencileri için şuan birçok bankadan kredi kartı hizmeti verilmektedir. Tercih edilen kredi kartlarına baktığımız zaman ilk üç şu şekildedir. Yapı Kredi Bankası Play Kart, Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli ve Vakıfbank Like Card’tır. Bu üç kart arasından en avantajlı olan ise, Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan Play Kart’tır. Çünkü, banka herhangi bir kart aidatı almıyor ve başvuruları da internet sitesi üzerinden online olarak kabul ediyor. Kartı onaylanıp teslim alan öğrenciler ise, Bonus Kart avantajları çerçevesinde indirim ve ekstra taksitlerden faydalanabiliyorlar. Hesap kesim tarihi geldiği zaman, birçok banka asgari ödeme tutarını %40 olarak hesaplar. Ancak Play Kart kullanıcıları yalnızca %30’luk bir asgari ödeme tutarından sorumlu tutuluyorlar. Son olarak da, kredi kartı limitiniz kadar banka ATM noktalarından nakit avans da çekebiliyorsunuz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Vakıflar 2020

Yurtdışı İçin En İyi Kredi Kartı

Yurtdışına çıkacağınız zaman, nakit problemi yaşamamak ve daha güvenli bir yöntem olan kredi kartı ile harcama yapmak istiyorsanız, bunun için en doğru kartı seçmeniz gerekmektedir. Şuan yurtdışı alışverişlerinde herhangi bir komisyon almayan banka ve kredi kartına bakacak olursak, Türkiye İş Bankası Maximum Kart karşımıza çıkacaktır. Master ve Visa kart özellikleri bulunduğundan dolayı, hem nakit çekim işlemleri için Türkiye’de geçerli olan faiz oranlarını ödersiniz. Hem de POS cihazından yapılacak işlemler için herhangi bir komisyon ödemek durumunda kalmazsınız. Fakat, vadesiz hesap kartınızdan işlem yapacaksanız, bu kartınıza bir döviz hesabı bağlamanız gerekecektir. Aksi taktirde işlem yapmanız biraz zorlaşacaktır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz