En İyi Kredi Hangi Bankada

En İyi Kredi Hangi Bankada
En İyi Kredi Hangi Bankada

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak adına bankalara başvurduğumuz zaman, ihtiyacımızın türü ya da talep edilen miktara bağlı olarak farklı kredi paketleri bizlere sunulacaktır. Örnek ile açıklayacak olursak, 50 bin liradan daha az bir kredi paketi için ihtiyaç kredileri sunulurken, konut ya da taşıt almak için de, bu konu ile ilgili kredi paketleri önümüze koyulacaktır. Fakat, kişilerin kredi almak için başvuru gerçekleştirmeden önce, hem bankaları hem de kredi paketlerini çok iyi bir şekilde araçtırmaları gerekmektedir. Çünkü her bankanın sunduğu kredi paketinde faiz oranları, vade süreleri ya da masraflar birbirinden farklı değerler ile ödemenize yansıtılmaktadır. Buna bağlı olarak, aynı miktardaki bir kredi için daha fazla geri ödeme yapmamanız için araştırmalarınızı derinlemesine yapmalısınız.

En İyi Krediye Nasıl Karar Verilir?

Aldığınız kredinin hem ihtiyaçlarınızı gidermesi hem de bu kredinin piyasadaki en uygun kredi olmasını istiyorsanız, ilk olarak bankanın size ne kadar bir faiz oranı sunduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü, bankadan alacağınız krediler için, faiz adı altında bankaya bir kiralama bedeli ödemeniz gerekecektir. Bu faiz oranı anlaşılacağı üzere ne kadar çok olursa, size çıkaracağı masraf daha fazla olacaktır. Örnek ile açıklayacak olursak, aynı miktarda yapacağınız bir kredi başvurusu için bir banka %1,20 faiz oranı sunarken bir diğeri %0,95 faiz oranı sunabilir. Bu yüzden, kesin bir karar vermeden önce hem sürekli çalıştığınız hem de diğer bankaları araştırmalısınız.

Kredi maliyetlerini arttıran bir diğer durum da, masraflardır. Bu masrafların içerisinde maliyet giderleri, ekspertiz rapor ücreti ya da zorunlu hayat ve deprem sigortası şeklinde maddeler yer alacaktır. Özellikle sigorta usulü ile alınacak kredilerde çok iyi bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Aksi taktirde, farklı bankalarda zorunlu olmadığı halde, seçtiğiniz banka için binlerce lira fazladan sigorta gideri ödeyebilirsiniz.

En İyi Bireysel Kredi

50 bin liraya kadar olan ihtiyaçlarınızda faydalanacağınız bireysel kredilerde, şuan için hem faiz hem de şartlar açısından en uygun olanı Ziraat Bankası’nda bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın hazırladığı bireysel kredi paketlerinde, vade süreleri 48 aya kadar uzatılmakta ve bunun için de kredi faiz oranı %1,11 olarak belirlenmiştir. Tüm müşteriler için hazırlanan bu kredi paketine başvuru yapacak olanların, gelir belgesi ile kimliklerini yanlarına alarak Ziraat Bankası şubelerine gitmeleri yeterli olacaktır. Örnek bir hesaplama yapacak olursak, 10 bin lira için 24 ay vade ile bir kredi başvurusu yaptığımızı varsayalım. Başvurumuz onaylandıkta sonra, 24 ay boyunca her ay bankaya 490 Türk Lirası ödeme yapmamız gerekmektedir. Vade süresi sonunda masraflar ve faiz oranı hesaplandığı zaman toplam ödememiz de 11.799,31 Türk Lirası olacaktır.

En İyi Ev Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi için bankalar arasında en uygun faiz oranı, şuan için Ziraat Bankası tarafından verilmektedir. 10 yıl vade ile sahip olunacak bu kredide, faiz oranı için %0,88 uygun görülmüştür. Ziraat Bankası şubelerinden yapılacak kredi başvuruları için, satın almak istediğiniz evin ekspertiz raporu banka tarafından uygun bir fiyat ile çıkarılacaktır. Hem eksper raporu hem de diğer masraflar ile bir ödeme bilançosu hazırlayacak olursak, 100 bin liralık kredi için şu ödeme tablosu ortaya çıkacaktır.

100 bin liralık kredi başvurusu için 10 yıl vadeden faydalanırken, her ay için %0,88 faiz oranına katlanılacaktır. Aylık ödenilecek konut kredisi taksiti 1.353 Türk Lirası olurken, 10 yılın sonunda bankaya toplam 162.360,00 Türk Lirası ödeme yapmış olacaksınız. Bu tutarın içerisinde zorunlu deprem ve hayat sigortası fiyatları da dahil edilmiştir.

En İyi Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredisi için en uygun kredi paketi 2017 Ocak ayı değerlendirmesine göre Vakıfbank tarafından verilmektedir. Sıfır araçlar için uygun görülen kredi paketinde 48 aya kadar süren kredi vade süresi ve yalnızca %1,08 faiz oranı karşımıza çıkmaktadır. Bu kredi paketinde, 50 bin liralık kullanım için, 48 ay boyunca bankaya her ay 1.413 Türk Lirası ödemek zorundasınız. 48 ayın sonunda da ödenilen taşıt kredisi toplamı 67.805 Türk Lirası’dır. Bu tutarın içerisinde 250 Türk Lirası değerindeki masraf ve faiz oranı da dahildir.

İkinci el bir taşı kredisi başvurusunda bulunacak kişiler ise, doğrudan ING Bank şubelerine gitmelidirler. Anlaşmalı olunan araçlar için %1,04 faiz oranı ile 48 aya kadar kredi alabileceksiniz. ING Bank’ın bu kredi için ödemelerinize yansıtacağı toplam masraf ise 250 Türk Lirası’dır.

En İyi Ticari Kredi

Akbank, bireysel kullanıcılar için hazırladığı paketlerde olduğu gibi, ticari kredi paketlerinde de şuan en avantajlı ve en çok tercih edilen bankadır. Akbank şubelerine giderek ticari kredi başvurusunda bulunacak kişiler, kendi ödeme tablolarını kendileri oluşturacaktır. Birçok farklı alanda yapılacak kredi başvurularında, siz hangi aralıkta bir kredi ödemesi yapma istiyorsanız, onu seçebilirsiniz. Banka, seçilecek olan vade süresi ve ödeme sıklığına, buna ek olarak da kredi başvurusunda bulunduğunuz tutara göre faiz oranı sunacaktır. Akbank’ın kobi ve esnaflar için sunduğu bu kredi paketinden, spor kredi, rotatif kredi, tarım ve hayvancılık kredisi, leasing kredisi, iskonto ve iştira kredisi, yurtdışı tanıtım ve seyahat kredisi ya da KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği için başvuruda bulunabileceksiniz.

En İyi Kredi Faizi Hangi Bankada

2017 Ocak ayından itibaren, hem bankaların yaptığı reklam çalışmaları hem de bakanlıklar tarafından yapılan açıklamalarda, kredi faizlerinin geçen seneye oranla düştüğü ve kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için de her geçen gün faiz oranlarının düşeceğine ilişkin açıklamalar yapılmaktaydı. Bu açıklamaların ardından kredi faiz oranlarının vade sürelerinin uzadığı ve faiz oranlarının da düştüğünü görmekteyiz. Bu düşüşler tüm kredi paketlerinde kendini göstermektedir.

Düşüşler tüm bankalar tarafından yapılmış olsa da, en iyi kredi faizinin kamu destekli bankalarda olduğunu görmekteyiz. Bu doğrultuda, en iyi faiz oranlarını sunan bankalardan ilk üçünü sıralayacak olursak;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank

Bu üç bankaya başvurarak, ihtiyaç, taşıt, konut ve ticari kredi paketlerine başvuru yapabilir, birçok bankaya göre de çok düşü faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz