En İyi Beyaz Eşya Markası

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Beyaz eşya bir evde en önemli temel ihtiyaçlardan birisi olup, beyaz eşya alacak olan pek çok kişinin en çok merak ettiği konuların en başında En iyi beyaz eşya markası hangisidir? gelmektedir. Bir evde bulunması gereken beyaz eşya türleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Buzdolabı
 • Çamaşır Makinesi
 • Bulaşık Makinesi
 • Ütü
 • Elektrik Süpürgesi
 • Çamaşır Kurutma Makinesi

Beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de, ihtiyaçları her zaman en iyi şekilde karşılayacak türde olması gerekliliğidir. Aynı zamanda beyaz eşya malzemelerinin kaliteli olması ve teknik servis hizmetlerinin iyi durumda olması da önem taşımaktadır. Bütün bu kriterlere dikkat edildiği takdirde beyaz eşyaların kullanım ömürleri de, bunlara bağlı olarak daha uzun süreli olmaktadır.

En İyi Beyaz Eşya Markaları Nelerdir?

Dünya üzerinde beyaz eşya konusunda en çok tercih edilen ve kullanılan markalar ise şunlar olmaktadır;

 • Bosch
 • Samsung
 • Siemens
 • Arçelik
 • Miele

Bosch

Bosch dünyanın en iyi beyaz eşya markası kategorisinde, her zaman en üst sıralarda yer alan bir marka olmaktadır. Bosch marka beyaz eşyalar hem Türkiye’de, hemde tüm dünyada en çok tercih edilen ev eşyaları arasında yer almaktadır. Alman ürünü olan Bosch marka beyaz eşyalar, şık tasarımları ve kullanım ömürlerinin uzun olması ile tanınmaktadır. Aynı zamanda Bosch teknik servisleri de her zaman müşterilerine kaliteli bir hizmet anlayışı ile yaklaşmaktadır.

Samsung

Adeta bir teknoloji devi ve dünya markası olan Samsung, beyaz eşya konusunda da kendini kanıtlamış olup, en popüler olan markalardan birisidir. Samsung beyaz eşya türlerinden en çok tercih edileni ise buzdolabı olmaktadır. Samsung marka beyaz eşyalar modern tasarımları ile dikkat çekmektedir. Her zaman gelişen teknolojiye uygun olan ürünler imal eden Samsung markası, beyaz eşya konusunda da lider markalardan birisi olmaktadır.

Siemens

Dünyada beyaz eşya konusunda en iyi markalardan birisi olan Siemens, aynı zamanda ürün dayanıklılığı açısından da birinci sırada yer alan markalardan birisidir. Siemens dayanıklı olan ürünleri ile tüm dünyada en çok kullanılan markalardan birisidir. Siemens teknik servis olarak da, müşterilerine her zaman kaliteli bir hizmet vermeyi sürdürmekte olan bir marka olarak tanınmaktadır.

Arçelik

Türkiye’de beyaz eşya konusunda en sevilen ve tercih edilen markalardan birisi olan Arçelik, aynı zamanda tüm dünyada kaliteli ürünleri ile kendini kısa sürede tanıtmış ve dünya çapında tercih edilen markalar arasına girmeyi başarmıştır. Alanında öncü markalardan olan Arçelik beyaz eşyaları, dayanıklı ve zarif tasarımları ile pek çok evde kullanılmaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren markalardan birisi olan Arçelik, bu doğrultuda geniş bir servis ağı ile de tüm Türkiye’de hizmet vermektedir.

Miele

Tartışmasız olarak beyaz eşya konusunda dünyanın en iyi markası olan Miele, bu nedenle en çok tercih edilen markalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Miele ürünleri özellikle uzun kullanım süreleri nedeniyle tercih edilmektedir. Beyaz eşya olarak Miele marka buzdolapları ve çamaşır makineleri dünya üzerinde en çok satılan ürünler arasında bulunmaktadır. Fiyatları diğer markalara göre daha yüksek olan Miele marka beyaz eşyaları, aynı zamanda teknik servis olarak da geniş bir hizmet ağına sahip bulunmaktadır.

Beyaz Eşya Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir evin en önemli eşyalarından olan beyaz eşya seçimlerinde ve satın alımlarında bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Alınan beyaz eşyaların daha uzun süreli ve verimli olarak kullanılmasını sağlayan bu özellikler ise şunlar olmaktadır;

 • Beyaz eşya satın alımlarında dikkat edilmesi gereken ilk önemli nokta, alınan cihazların ne kadar elektrik tükettiği olmaktadır. Bu nedenle A enerji grubuna sahip olan beyaz eşyaların tercih edilmesi gerekmektedir. A enerji grubuna sahip olan beyaz eşyalar her zaman daha az elektrik tüketmektedir.
 • Beyaz eşya satın alırken, alınan ürünün teknik servisinin olup, olmadığına ve hizmet ağının ne derece geniş olduğuna bakılması lazımdır.
 • Beyaz eşya alırken mutlaka tanınmış ve kendini kanıtlamış olan markalara sahip olan ürünlerin seçilmesi gerekmektedir.
 • Alınan ürünün fiyatından önce kullanım kolaylığına ve özelliklerine dikkat edilmesi lazımdır. Böylelikle alınan beyaz eşyanın daha uzun süreli kullanılması sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz