Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Türkiye’de hizmet veren tüm bankalar kredi çekmek isteyen kişilere sunduğu birçok kredi türü ve kredi oranlarıyla kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Esnaflar, çiftçiler, emekliler bankaların sunmuş olduğu kredi olanaklarından yararlanmaktadır. Bankaların çoğu bu zümrelere özel kredi olanakları sunmaktadır. Emekliyseniz siz de bankaların sunduğu emekliler için olan kredilerden faydalanabilirsiniz. Yazımızda Emekliye ne kadar kredi verilir bu soruya detaylı bilgiye ulaşarak kredi alabilirsiniz.

Emekli olmuş biri olarak kredi çekerek bir ev mi almak istiyorsunuz? Ya da artık sizi bağlayacak birşey kalmadığı için Türkiye’deki şehirleri, dünyadaki evleri gezmek için kredi almak mı istiyorsunuz? Bu ve bunun gibi birçok gerekçeyle kredi almak istediğinizde bankalar sizden belli başlı şartları sağlamanızı isteyecektir. Bankaların istediği şartı sağladığınız durumda da istediğiniz krediyi size vereceklerdir.

Göz atabilirsiniz: Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Öncelikle şunun bilinmesi lazım: Bankaların emeklilere kredi vermek için sundukları şartlar ve verecekleri kredi miktarları değişkenlik gösterebilmektedir. PTT TEB JET kredi ismi altında emekliler 30Bin TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir. Bunun yanında yine emeklilere kredi veren bankalardan biri olan PTT Aktfibank Emekli kredisi için başvuruda bulunup bu krediden yararlanabilirsiniz.

Emekliye ne kadar kredi verilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere emekliler için kredi veren bankaların aradıkları şartlar ve kredi tutarları değişebilmektedir. Bu anlamda devletin çıkardığı son yasayla birlikte taşıt ve konut kredisi haricinde diğer kredilerde en fazla 36 ay vade sınırı gelmiştir. Vadenin kısaltılmasıyla birlikte ister istemez ödenecek taksit tutarları yükselmiştir. Şu anda herhangi bir kredi borcunuz bulunmuyorsa bu durumda ortalama aldığınız emekli maaşının 20 katına kadar kredi çekebilmektesiniz. Yalnız belirttiğimiz gibi bu miktar bankadan bankaya ve emekli kişinin yaşına göre farklılık gösterir. Hatta ve hatta belli bir yaştan sonrası için bankalar kredi vermeyebilir.

Buradan kredi başvurusu sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Buradan da kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Bankaların emekliye kredi vermeden önce dikkat ettikleri hususlar:

1-Kredi talebinde bulunan emekli olan kişinin yaşı.

Zira bankalar belli bir yaşın üstünde olan insanlara kredi kullandırmak istememektedir.

2-Emekli olan kişinin sağlık durumu.

Ölümcül bir hastalığa sahip olan kişinin kredi kullanma olasılığı diğer insanlara göre daha düşüktür.

3-Emekli olan kişiye ait taşınmazın olup olmadığı.

Üzerinizde taşınmaz tapusu bulunuyorsa bu anlamda kredi çekerken bir adım öndesiniz demektir.

ING Bank’ın emekli olan 65 yaş üzerindeki müşterilerine sunduğu 15BinTL’lik kredi kampanyasını incelemek için buraya tıklayın.

 

Güncelleme: 23.08.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz