Emekli Promosyonu Ne Kadar?

emekli promosyonu tutari
emekli promosyonu veren bankalar

2019 emekli promosyonu önceki senelerde 450 TL civarındaydı. Yeni zamla birlikte emekli promosyonu miktarı artış gösterdi. Emekliler isterseler 4A yani SSK’lı olsun, ister 4B’li yani Bağkur’lu olsun, Temmuz ayından itibaren zamlı maaşlarını alabilecekler. Ödenen emekli promosyonuna ek olarak emekliler:

 • Düşük faizli kredi,
 • Özel ambulans,
 • Ücretsiz havale ve buna benzer indirimlerden faydalanabiliyorlar.

Emekli promosyonu miktarı herkes için aynı değildir. Aldığınız emekli maaş tutarına göre alacağınız promosyon miktarı da değişiklik gösterecektir. Promosyon ödemesi almak için dilediğiniz banka ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bankaların sunmuş olduğu diğer indirimli avantajlardan da faydalanmış olursunuz.

Promosyon tutarları genellikle 300, 375, 400 lira arasında değişiklik göstermektedir. Kendi maaş miktarınıza göre ne kadar promosyon alabileceğinizi internette yer alan hesaplama araçlarını kullanarak hesaplayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ankara Ticket Geçen Yerler ve Marketler

SGK emeklilik sorgulama yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2019 Emekli Promosyonu Miktarı ve Dağıtan Bankalar Hangileridir?

2019 emekli promosyonu dağıtan bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Denizbank: 450 TL’ye varan ödeme apar. Emekli müşteri kazandıran kişilere ekstra 100 TL ödeme yapılır. Kişi her alışveriş yaptığında ve fatura ödediğinde indirimlerden faydalanmaya devam eder.
 • Akbank: Yaptığı emekli promosyonuna ek olarak, kişilerin bedava EFT ve havale yapmalarına, kredilerde özel faiz oranlarından faydalandırma ve ücretsiz para çekme gibi fırsatlardan faydalanmaya olanak sağlıyor. Promosyon tutarı 450 TL olup, emekli kazandıranlara 100 TL ödeme yapılır.
 • ING Bank: 900 TL’ye varan bonkör ödemeler yapıyor. Kampanya yalnızca yaz dönemine özel olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle 30 Ağustos’tan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kampanyanın sona ermesiyle promosyon tutarlarının da yenilenmesi bekleniyor.
 • İş Bankası: emekli promosyonu olarak 450 TL öder ve kredi kartından ücret almaz. Müşterilerine havale ve EFT imkanı sunar.

Göz Atabilirsiniz:

Türkiye İş Bankası 2019 Emekli Promosyonu ile Emeklilere Sunulan Ayrıcalıklar Nelerdir?

2019 emekli promosyonu ayrıcalıkları şu şekilde sıralanabilir:

 • Emekli maaşını İş Bankası’ndan alan kişiler, ek kartlar için yıllık ücret ödemezler. Bu kartlar dışındaki kartlar için ücret ödenmesi gerekebilir.
 • İnternet şubesini, İş Cep’i ve telefon şubesini kullanarak ücretsiz şekilde sınırsız havale yapabilirsiniz (İş Bankası hesapları arasında para transferi),
 • İnternet şubesi ve iş cep’te geçerli olmak üzere 3 adet ücretsiz EFT yapabilirsiniz.
 • Yalnızca emekli maaşını iş bankası ile alanlara özel olarak hazırlanan dönemsel kredilerden ve mevduat kampanyalarından faydalanabilirsiniz..
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Tasarruf Nedir?

Bu kampanyanın içine 100 bin Tl ve üzerinde EFT’ler dahil değildir.

BAĞ-KUR emekli maaşı miktarlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası 2019 Emekli Promosyonu Miktarı Ne Kadar?

Türkiye İş Bankası 2019 emekli promosyonu miktarı maaş miktarına göre değişiklik göstermektedir:

 • 2 bin TL ve üzerinde maaşlar için 450 TL promosyon,
 • Bin TL ve 2 bin TL arası maaşlar için 375 TL,
 • Bin TL’den düşük maaşlar için 300 TL ödenir.

Maaşlar 1 aya karşılık gelen tutar üzerinden hesaplanır. Haciz ve nafaka kesintisi düşürülür. Promosyon ödemeleri 3 yıllığına peşin olarak yapılır.

Emekli promosyonu başvuruların yapılmasından sonra 3 iş günü içinde yapılır. Söz konusu ödemeler 1 Mart 2017 senesinden beri yapılmaktadır.

Türkiye İş Bankası 2019 Emekli Promosyonu Kesinti ve İadesi

Türkiye İş Bankası 2019 emekli promosyonu iade ve kesinti durumu söz konusu olabilir. Gelir ya da aylığın bir başka kuruma taşınması halinde promosyon kesintiye uğrar. İş Bankası bu süreçte yazılı olarak bildirim yapmaya gerek duymadan ödenmiş olan emekli promosyonu tutarının iade alınmasını talep edecektir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz