Emekli Olmak için Kredi Şartları

Emekli İcin Kredi Basvurusu
Emeklilere Ozel Krediler

Emeklilik kredisi sayesinde emekli olmak için gereken nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hemen her özel ve devlet bankaları emekli olmak isteyenlere kredi fırsatları sunmaktadır. Emekli olmak için kredi kampanyalarından bazıları faizsiz olduğundan geri ödeme yaparken faiz ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Başta PTT olmak üzere, Vakıfbank ve Ziraat Bankası emekliler için yaptığı kredi kampanyaları ile adını duyurmuştur. Bu bankaların dışında katılım bankaları da İslami usullere uygun şekilde emekliler için faiz olmadan kredi fırsatları sunuyor.

Göz atın: Emekliyim-Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ayrıca Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları sayfamıza ulaşarak en uygun krediyi bulmanız mümkün.

Emekli olmak için kredi kampanyası sunan bankaların kampanyasından faydalanmak mı istiyorsunuz? O halde bir banka seçmeniz gerekiyor. Çünkü bu kampanyaları düzenleyen bankalar, müşterilerinden o bankadan maaşlarını almalarını istiyor. Hali hazırda maaşınızı aldığınız bir banka varsa, o bankadan emekli kredisi kullanabilir, diğer banka koşulları size daha cazip geliyorsa, o bankaya emekli maaşınızı taşıyacağınızı taahhüt edebilirsiniz. Genellikle bankalar maaşın taşınmasından sona en az 3 sene boyunca maaşın bankadan alınmasını zorunlu koşar. Bu şartları sağlayan vatandaşların yaptığı kredi başvuruları kabul edilir.

Ayrıca sitemizden yaşlılık aylığı başvuru şartlarına buradaki linkten bakabilirsiniz.

Hangi Bankalar Emekli Olmak için Faizsiz Kredi Veriyor?

Emekli olmak için faizsiz kredi veren bankalar arasında:

 • Kuveyttürk Katılım Bankacılığı,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası yer alır.

Bu bankalar prensip gereği faiz oranları ile değil katılım bedeli ile çalışırlar.

Emekli Kredisi Çekebilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Emekli kredisi çekmek için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Maaşınızı bankaya ibraz etmelisiniz,
 • Başka bankalara kredi borcunuzun bulunmaması gerekir,
 • Maaşınızın yüzde 70 oranında aylık taksiti aşmaması gerekir,
 • Bankanın belirlediği yaş sınırını aşmamak gerekir. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.
 • Kredi için başvuru yapan kişinin kamu haklarında mahrum kalmamış olması gerekir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır.
 • Kişinin kredi sicili temiz olmalıdır.
 • Kişinin kredi kullanmasına engel bir durum olmaması gerekir.

Göz atabilirsiniz: Ne Zaman Emekli Olabilirim?

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Ekonomi Bankası Emekli Olmak için Kredi

Türk Ekonomi Bankası emeklilik kredisi sayesinde maaşınızı bankaya taşımanız halinde bankanın sunduğu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Maaşınızı bankaya taşıdıktan sonra bankaya 3 yıl içinde başka bir bankaya maaşınızı taşımayacağınız sözünü vermeniz gerekmektedir. Bu sayede 100 TL promosyon ödemesi de alacaksınız. 2019 yılının sonuna kadar bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Banka çalışanları bu kampanyadan faydalanamazlar. Emekli kredisine başvuru yapmak için size en yakın TEB şubesine başvuru yapmanız gerekir.

Akbank Emekli Olmak için Kredi

Akbank emeklilik kredisi kullanın dosya masrafı ödeme derdi olmadan kredi kullanabilirsiniz. Kredi faiz oranı ayda yüzde 1,49 olduğundan kredi geri ödemesini yaparken zorlanmayacaksınız. Yalnızca emekli olan kişiler bu özel kredi faiz oranından faydalanabilirler. Bankaya başvuru yapmak için yalnızca TC kimlik belgenizi ibraz etmeniz ve gerekli görülmesi halinde adres bilginizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Banka dilediği zaman kampanya koşullarını değiştirebilir ya da kampanyayı durdurabilir.

Kredi vadesi en çok 48 ay olabilir. Vade süresi ne kadar kısa olursa, faiz oranı da o kadar artacaktır. 12 aylık vade ile kredi çekmeniz halinde vade oranı yüzde 1,53 olacaktır. Faiz dışında başvuru yapan müşterilerin ekstra kredi masrafları ödemesi gerekecektir. Siz de bu kredi kampanyasından faydalanmak isterseniz, bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Aktifbank Emeklilik Kredisi ile Emeklilerin Yüzü Gülüyor

Aktifbank emeklilik kredisi PTT ile yapmış oldukları anlaşma sayesinde kullanılabilir. Diğer bankalar ile kıyaslandığı zaman bu bankanın kredi üst limiti yüksektir. Kredi çektiğiniz zaman 60 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hem de kredi çekmek için bankaya kefil göstermenize gerek yok. Kredi için başvuru yapmak isterseniz, herhangi bir PTT şubesine başvuru yapabilirsiniz. Kolay geri ödeme seçenekleri sayesine kredi geri ödemesini yaparken zorlanmayacaksınız. Kredi kullandığınız zaman bankaya 50 TL kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekiyor. Kredi faiz oranı güncel olarak yüzde 3,49’dur. Bu faiz oranı bana çok yüksek geldi derseniz bankanın daha düşük faiz oranları olan ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Kredi kullanmadan önce, dilerseniz ödeme planı hazırlayarak detaylı ödeme koşullarını öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Türkiye İş Bankası Emeklilik Kredisi Kullanarak Emekli Olabilirsiniz!

Türkiye İş Bankası emeklilik kredisi kullanmak isterseniz en az 5 bin TL değerinde en çok 50 bin TL değerinde nakit para çekebilirsiniz. Kredinin diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi vadesi en çok 48 ay olabilir.
 • Krediye başvuru yapmak için bankanın ATM’sini kullanabilir, banka resmi internet sitesini ziyaret edebilir, bankanın mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Dilerseniz bankanın size en yakın şubesini de ziyaret ederek başvuru işleminizi tamamlayabilirsininiz.
 • Toplam kredi tutarına göre bankaya kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. 5 bin TL kredi kullandığınız zaman 25 TL, 50 bin TL kredi kullandığınız zaman 250 TL kredi tahsis ücreti talep edilir.
 • Kredi tahsis ücretine ek olarak dosya masrafı ödersiniz.
 • Kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin maaşlarını bankadan almaları ya da bankadan alacaklarını taahhüt etmeleri gerekir.
 • Emekli olmayanlar bu kredi kampanyasından faydalanamıyor.
 • Emekli aylığını bankadan aldığını gösteren vatandaşlar evrak, kefil ya da teminat gösterme derdi olmadan kredi kullanabiliyorlar.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi İle Media Markt Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Göz atın: Emeklilik Şartları

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi Emeklileri Mutlu Ediyor

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi yalnızca emekli maaşını bankadan alan ya da bankadan almayı taahhüt eden kişiler için geçerlidir. Emekli vatandaşlar krediyi ayda yüzde 1,49’dan başlayan faiz oranlarından faydalanarak kullanabilecekler. Hem de krediyi 60 ay vade yapabilirler. 100 bin TL’ye kadar kredi ihtiyaçlarınızı banka sayesinde giderebilirsiniz. Kredi ödemelerinizi farklı şekillerde yaparak, özel ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Yapabileceğiniz farklı ödeme türleri şu şekilde sıralanabilir:

 • 3 ayda bir eşit taksitli,
 • Aylık eşit taksitli,
 • Azalan taksitli,
 • Serbest ödemeli,
 • Artan taksitli.

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur?

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi örnek ödeme planı şu şekilde olacaktır:

 • 25 bin TL kredi çektiğiniz zaman 60 ay vade yapmanız halinde, aylık faiz oranı 1,49 olacaktır. Kredi tahsis ücreti 131 TL olacaktır. Aylık ödenmesi gerekir taksit tutarı 682 TL’dir. Yıllık toplam maliyet oranı yüzde 24’tür.
 • 50 bin TL kredi çektiğiniz zaman 60 ay vade yapmanız halinde, aylık faiz oranı 1,49 olacaktır. Kredi tahsis ücreti 262 TL olacaktır. Aylık ödenmesi gerekir taksit tutarı bin 365 TL’dir. Yıllık toplam maliyet oranı yüzde 24’tür.

Kredi kullandığınız zaman başvuru yapan kişilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası bankanın anlaşmalı olduğu sigorta şirketi aracılığı ile yapılacaktır. Hayat sigortası tutarı müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarı, vadesi gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

10 bin TL değerinde kredi çeken ve 60 ay vade yaptıran 50 yaşında bir erkek müşterinin ödemesi gereken yıllık sigorta primi 99 TL olacaktır. Sigorta kredi vadesi boyunca yenilenmelidir. Banka, gerekli görmesi halinde, kredi şartlarında değişiklik yapabilir, kredi kampanyasını iptal edebilir.

Kredi tahsis ücretinin içine Banka Sigorta Muamele vergisi (Yüzde 5) dahil edilmiştir. Örnek hesaplama yaparken kullanılan faiz oranı siz krediye başvuru yaptığınız zaman daha farklı olabilir. Banka güncel faiz oranlarını öğrendikten sonra emekli olmak için kredi başvurusu yapmanız önerilmektedir.

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi başvurusu yapmadan önce maaşınızı bankadan aldığınızdan ya da alacağınızı taahhüt ettiğinizden emin olun. SMS ile başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

 • Telefonunuzun SMS kısmın gelin,
 • Büyük harflerle emekli yazın,
 • Boşluk bırakın,
 • TC kimlik no yazın,
 • Gelir bilgisi yazın,
 • Talep ettiğiniz tutarı girin,
 • Mesajınızı 3452’ye gönderin.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? (Faizsiz Kredi)

Ben SMS ile başvuru yapmak istemiyorum derseniz bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın internet sitesinin bulunduğu barda anahtar işaretinin olmasına dikkat edin. Bu sitenin güvenilir olduğunu gösterir.

Dilerseniz bankanın şubelerini ziyaret ederek de kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Size en yakın banka şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için bankanın internet sitesinde bulunan banka şube listesini ziyaret edebilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisine Başvuru için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi başvurusunda gerekli olan belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Üzerinde T kimlik no yazılı, nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport,
 • Kamu çalışanları için maaş bordrosu,
 • Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü, imza sirküleri, onaylı gelir belgesi,
 • Emekliler için emekli maaş hesap cüzdanı, iş yeri destek prim bildirgesi, SGK emekli belgesi,
 • Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, güncel işletme hesap özeti,
 • Çiftçiler için arazi tapu fotokopileri, çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları,
 • Varsa ek gelir belgeleri (Kira geliri için tapu ya da kira kontratı fotokopisi),
 • Faiz gelirleri için hesap cüzdanı.

Eğer maaşınızı zaten bankadan alıyorsanız emekli olmak için kredi başvurusu yaparken gelir belgesi göstermenize gerek yoktur.

Emeklilik Kredisine Başvuru için Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Emeklilik kredisi başvurusunda gerekli olan şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getirmeyen kişilerin bankadan kredi kullanmaları mümkün olmuyor. Şartlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kullanmak isteyen kişinin kredi sicili temiz olmalıdır.
 • Kredi kullanımında bir engel bulunmamalıdır.
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin kredi notu riskli aralıkta yer almıyor olmalıdır.
 • Kredi kullanacak kişinin diğer bankalara ya da başvuru yaptığı bankaya kredi borcu bulunmamalıdır.
 • Başvuru yapan kişi kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamalıdır..
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin kredi kullanım yaş sınırı içinde olması gerekir.
 • Kredi başvurusu yapan kişinin bankaya ek teminat ya da kefil göstermesi gerekebilir.
 • Kredi başvuruları yalnızca bankanın başvuru için ilan ettiği tarihler arasında yapılabilir. Bu tarihlerin dışında yapılan başvurular kabul edilmez.
 • Bankaya yanlış bilgi beyanında bulunan kişilerin kredi desteği sonlandırılır ve o güne kadar ödenmiş olan kredi desteği faizi ile birlikte geri alınabilir.
 • Kredi başvurusu yaparken başvuru evraklarının eksiksiz şekilde tamamlanması ve doğru bilgilendirilme yapılması gerekir. Başvuru belgelerinden başvuru yapan kişi sorumludur.
 • Belgelerde bir problem olması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.
 • Kredi başvurusunun reddedilmesi kişinin kredi notuna yansır ve notunun düşmesine neden olur. Bir dahaki sefere kredi kullanmak isteyen müşteri zorlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz