Ek Gelir Getiren İşler Nelerdir? Evde Ek Gelir

Ek gelir getiren işler nelerdir?
Ek gelir getiren işler nelerdir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ek gelir getiren işler nelerdir? Evde yapacağınız ve sizlere ek gelir getiren işler hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüz şartlarında bir evin gideri tek bir maaşla karşılamak çok zordur. Bu sebeple ek işler arayışına geçeriz. Hafta sonu ve akşamları evde yapacağınız bir çok ek iş vardır. Ayrıca ev hanımı olanlar içinde hazırladığımız bu yazımızda sizlere evde yapabileceğiniz ek işler hakkında bilgilerde vereceğiz. Daha fazla kazanmak isteyenler bu ek işleri yaparak evlerine finansal olarak destek olurlar. Bu işleri herkesin yapabileceğini söylemek isteriz. Şimdi sizlere ek gelir kazanmak isteyenler için ek iş ilanları başvurusu nasıl yapılır, bu işlerden ne kadar kazanırsınız bunun bilgilerini verelim.

Dikkatinizi Çekebilir: 18 Maddeyle Yepyeni Bilinmeyen Para Kazanma Yolları

Evde Yapabileceğiniz Ek İşler Nelerdir?

Özellikle ev hanımları, emekliler ve öğrenciler boş zamanlarında çalışarak para kazanmak istemektedirler. Sizlerde eğer evinizde yapacağınız iş arıyorsanız ilk tercihiniz evde paketleme işleri olabilir. Yazımızın devamında detaylı olarak bilgi vereceğimiz bu iş başvurularında bulunarak ek gelir kazanabilirsiniz. Ayrıca vereceğimiz işlerde size göre kolay ve ek getiren işler olabilir.

  • İçerik Yazarlığı: Eğer yazı yazmasını seviyorsanız bu işinizle para kazanabilirsiniz. İnternet siteleri, gazeteler, dergilere içerik yazarlığı yapabilirsiniz. Bu şekilde yazdığınız yazının parasını aynı gün alabilirsiniz. 100 kelimesi 2 TL ile 6 TL arasında işlem yapan siteler vardır. İnternet siteleri makale alımlarında özgün içerik aldıkları için yeni yazarlara da şans vermektedirler. Sizde bu işi yaparak ev finansmanına destek olabilirsiniz. Bu işlere başvurmak için forum sitelerine bakabilir veya iş ilanları sitelerinde editörlük başvurusu yapabilirsiniz.
  • Evde El İşleri Yaparak Para Kazanma: Eğer çalışıyorsanız ve akşamları evinizde iş yapmak istiyorsanız el işi yaparak sadece akşamları çalışarak para kazanabilirsiniz. Takı işleri yapabilir, evde yün bere, kazak, çorap, atkı örebilir, maket oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Bu işlerle evde hem eğlenerek hem de oturarak çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Tamamen el becerisi olan bu işler ile haftalık 500 TL civarında ek gelir kazanabilirsiniz.
  • Evde Çocuk Bakımı: Eğer sürekli evdeyseniz çalışan annelerin çocuklarını gün içinde bakarak para kazanabilirsiniz. Aylık 1.000 TL ile 1.500 TL civarında bakım ücreti alabiliyorsunuz. Üstelik çocukların masraflarını ailesi karşılıyor ve hiç masraf yapmadan sadece bakım yaparak para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca çocuk yerine hasta ve yaşlı bakımı da yapabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Günlük Kazanç Getiren İşler

Ayda 1000 TL ek gelir kazanmak istiyorsanız evde paketleme işleri yapabilirsiniz. Evde paketleme işleri basit ek gelir getiren işlerin başında gelir. İzmir, İstanbul, Ankara gibi illerde özellikle çok bulunan bu işleri aldığınızda evinizde kendiniz, ailenizle veya arkadaşlarınızla yapabilirsiniz. Bu şekilde seri paketleme yaparsanız daha çok eve ek gelir getirebilirsiniz.

Şimdi sizlere evlerde ek iş yapacağınız paketleme işlerinden bazılarını verelim.

Okuyabilirsiniz: Uyurken Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Evde Nikah Şekeri Paketleme İşi

Evde nikah şekeri paketleme işi en çok tercih edilen işlerden birisidir. Sizde eğer evinizde oturarak iş yapmak istiyorsanız ve para kazanmak istiyorsanız bu işlere başvuru yapabilirsiniz. İş ilanı siteleri ve nikah şekeri işleri yapan yerlerde bu iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz kabul olduktan sonra iş veren firma sizin evinize kadar tüm nakliye işlemlerini yapacaklardır. Çuvallar dolusu gelen nikah şekerleri belirtilen nesnelerin veya ufak poşetlerin içine gösterildiği gibi koyulacaktır. Size işi getiren kişi uygulamalı olarak nasıl bu işleri yapacağınızı söyleyecektir. Bu şekilde öğrenip daha hızlı yapabilirsiniz.

Evde nikah şekeri paketleme işinden aylık olarak 3.000 TL ve üzerinde haftalık olarak 750 TL ve üzerinde kazanç elde edebilirsiniz. Firmanın size verdiği tüm malzemeleri paketlerseniz bu kadar ücret alacaksınız. Eğer eliniz hızlı ve daha çok işlem yapacaksanız bu işlerde fazla alabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz. Başvuru yaptığınız yerler genellikle haftalık çalışacaktır. Haftalık para almanız ihtiyaçlarınız için daha iyi olur.

Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim?

Bir iş yerinde çalışıyorsanız akşamları da ek gelir ile hanenize destek olmak istiyorsanız bazı akşam yapılacak işleri tercih edebilirsiniz. Evde ek iş yaparak para kazanabilir veya akşam yapılacak ek işler ile finansınızı güçlendirebilirsiniz.

Akşam yapılan işlerden en mantıklısı taksi şoförlüğüdür. Gündüz belirli saatlerde çalışan kişiler akşamları 3-5 saat aralığında taksi şoförlüğü yaparak para kazanmaktadırlar. Bu işlerle günlük masraflarınızı kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca bazı yerlerde akşam bulaşık işi, garsonluk işi ve komilik yaparak da para kazanabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda verdiğimiz paketleme işleri ile de para kazanabilirsiniz. Nikah şekeri paketleme haricinde, galoş paketleme, kına paketleme, bardak paketleme, kalem paketleme, gözlük paketleme gibi işlerde sizlere ek gelir kazandırabilir.

İnternetten Ek Gelir Kazanabilir miyim?

İnternet üzerinden ek gelir kazanmak istiyorsanız öncelikle biraz sabır gerektiren bir iş olduğunu bilmelisiniz. Kendinize bir web sitesi açarak, blog site açarak para kazanabilirsiniz. Youtube üzerinden kendinize özel bir kanal açarak ilgi çekici videoları çekip para kazanmanız mümkün. İnternet üzerinden para kazandıran anketlerde vardır. Bu işler ile detaylı araştırma yapabilir ve uzun süreli paralar kazanabilirsiniz. Ama eğer hemen para kazanmak istiyorsanız bu işlerin size göre olmadığını söylemek istiyoruz.

Bu içeriğe göz atanların ilgisini çeken içerikler;

 Youtube Para Kazanma ve Nasıl Para Kazanabilirim

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz