Edenred Yemek Kartı Nerelerde Kullanılır?

Edenred Ticket kart nerelerde kullanılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Türkiye’yi yemek kartıyla tanıştıran Ticket Restaurant bugün ülkemizde 1,5 milyon kullanıcısı ve 30.000 kurumsal müşterisi ile pazar lideri olarak 60.000’i aşkın noktada hizmet veriyor. Çalışanlarının günlük yemek ihtiyacını Ticket Restaurant Yemek Kartı’yla sağlayan işletmeler ekstra giderlerden tasarruf ederek masraflarını ciddi oranda azaltıyor. Ticket Restaurant Edenred yalnızca işverenlerin yaşamlarını kolaylaştırmakla kalmıyor; çalışanların da verimliliklerini artırıyor ve motivasyonlarına katkıda bulunuyor. 28 yıldır gerek dilediğini yeme özgürlüğü, gerek özel indirim ve kampanyalar gerekse ödeme kolaylığıyla çalışanların yüzünü güldürüyor. Bu makalemizde Ticket Restaurant Yemek Kartı nedir, nerede kullanılır, kafe ve restoranlar dışında da geçerli mi gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

Yemek Kartı

Ticket Restaurant Yemek Kartı nedir sorusunu; iş yeri ortamında çalışanlara yemek sunmanın zorluklarını ortadan kaldıran, kullanıcılarına harcama özgürlüğü sunan ve alışverişlerde pek çok avantaj sağlayan bir ödeme yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Uzun yıllardır işletmeler, çalışanlar ve restoranlar arasında önemli bir köprü görevi gören Ticket Restaurant Edenred şirketlerin; öğle yemeği giderleri, akaryakıt alımları, teşvik ve ödüllendirme harcamaları gibi birçok gider kaleminde tasarruf etmesini sağlıyor. Online satın almadan, QR kod ve NFC tabanlı temassız ödemeye, dijital kart alternatifinden MyEdenred mobil uygulamasına; dijital çözümleriyle hem çalışanlara hem de işverenlere pek çok esneklik sağlıyor.

 

Ticket Restaurant ile işletmeler, vergi istisnasından yararlanarak öğle yemeği maliyetlerini yarı yarıya düşürüyor. Gelir vergisi, damga vergisi, SGK işveren ve işçi primi ödememenin de ayrıcalığını yaşıyor. Araç takibinden kargoya, telefon faturalarından şirket temizliğine kadar sayısız hizmetten indirimli yararlanıyor. En önemlisi de Ticket Restaurant Edenred sayesinde, yüzlerce fiş ve fatura toplamak yerine aylık yemek giderlerini tek fatura ile muhasebeleştirebiliyor.

 

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile dilediğini yeme özgürlüğünü yaşayan çalışanlar aynı zamanda sosyalleşme imkanı da bulabiliyor. Üstelik üye restoran ve kafelerdeki kampanya ve indirimler sayesinde yemek kartı bakiyelerini yüklenen günlük tutardan ortalama 2 gün daha geç bitiriyor. Ofis dışına çıkamadıkları durumlarda da online yemek siparişi verebiliyor. Sadece yemekte değil; kozmetikten kuru temizlemeye, spordan eğlenceye, internet aboneliğinden eğitime kadar birçok ürün ve hizmeti piyasa fiyatının altında satın alabiliyor. Ayrıca yemek kartlarını yanlarında taşıma derdi olmadan MyEdenred uygulaması sayesinde indirimler, bakiye sorgulama ve harcama hareketleri gibi yemek kartlarına ilişkin tüm işlemleri cep telefonlarından gerçekleştirebiliyorlar.

 

Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın fiziksel ve dijital olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Ticket Restaurant fiziksel kart, herhangi bir üye restoran veya kafenin POS cihazına takılarak ya da yakınlaştırılarak temassız şekilde kullanılıyor. Fiziksel kart ile sipariş yönetiminde büyük ölçüde operasyonel kolaylık elde eder, hız ve zaman kazanabilirsiniz. Dijital kart ise QR kod ve NFC tabanlı EdenredPay ile mobil temassız olarak ödeme imkanı sunuyor. Dijital kart yalnızca Ticket Restaurant mobil uygulaması MyEdenred aracılığıyla kullanılabiliyor. Bu yüzden kartınızı kullanabilmek için öncelikle MyEdenred’i cep telefonunuza indirmeniz ve size gönderilen 16 haneli kart numarasını uygulamaya tanımlamanız gerekiyor. Kartınızın yanınızda olmaması durumunda ödeme işlemlerinizi QR kod ya da yeni nesil mobil temassız ödeme sistemi EdenredPay ile hızlı, güvenli ve hijyenik bir şekilde yapabiliyorsunuz.

 

Edenred Ticket Yemek Kartı nerelerde kullanılır?

 

Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın kullanıldığı alanları şöyle sıralayabiliriz:

 

  1. Ticket Restaurant

Ticket Restaurant Yemek Kartı’nı, camında “Ticket Restaurant Edenred” etiketi bulunan tüm işletmelerde kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yere yakın üye işletmelerin listesine MyEdenred uygulaması üzerinden ya da web sitesinde yer alan “Ticket Restaurant kart kullanım noktaları” sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

MyEdenred uygulamasındaki “Çevrendekiler” başlığından da, Ticket Restaurant Yemek Kartı’nın geçtiği kafe ve restoranlardan size en yakın olanları görüntüleyebilirsiniz. Bunun için

konum bilgilerinizin açık olması gerektiğini unutmamalısınız. Ticket Restaurant Yemek Kartı ile pek çok markanın ürün ve hizmetlerini size özel indirimlerle satın alabilirsiniz.

 

  1. Ticket Market

 

Ticket Restaurant Yemek Kartı’nı restoran ve kafeler dışında marketlerde ve sanal market alışverişlerinizde; üye restoranların paket servis ve gel-al servisleri ile Getir ve Yemek Sepeti’ndeki üye restoranlarda da kullanabilirsiniz. Ticket Restaurant Yemek Kartı’nız ile Mopaş, Zongo, Sepetleyin.com, 10dan Gelsin ve MusKo’dan online alışveriş yapabilirsiniz.

 

MyEdenred uygulaması üzerinden “Sırala” > “Yakınlığa Göre” ya da “Restoran Puanı” > “Filtrele” “Kampanyaları Göster”, “Marketleri Göster”, “Konuma Göre Filtrele” veya “Kategoriler” alanlarından filtreleyerek size en yakın marketleri listeleyebilirsiniz. Dilerseniz doğrudan “Ara” butonuna tıklayarak da herhangi bir kategoride arama yapabilirsiniz.

 

  1. Ticket Compliments

Ticket Compliments hediye çekleri ve kartları; işletmelerin çalışanlarının motivasyonlarını yükseltmek, sadakatlerini artırmak, özel günlerini kutlamak ve onlara sosyal yardımda bulunmak için yararlandıkları bir teşvik ve ödüllendirme sistemi. Ödüllendirirken kazandıran bu sistem, işverenleri; farklı markalarla anlaşma, hediye temin etme, sipariş işlemlerini yönetme, depolama ve dağıtma gibi operasyonel süreçlerden ve bu süreçlerin maliyetlerinden kurtarıyor.

 

Ticket Compliments ile giyimden kozmetiğe, küçük ev aletlerinden elektroniğe onlarca sektörde, seçkin markalara ait binlerce noktada çalışanlarınıza kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre alışveriş yapma imkanı sunabilirsiniz. Çalışanlarınız kendi ihtiyaçlarına göre gönüllerince alışveriş yaparken siz de iş yükünüzü azaltarak zamandan tasarruf edersiniz.

Ticket Compliments ürün ailesinden (Fashion, Mix, Ticket Market Kartı, Money Pro Kart, CarrefourSA Kurumsal Hediye Kart, Hepsiburada Hediye Kartı, A101 Kart) dilediğinizi tercih ederek yalnızca çalışanlarınızın değil iş ortaklarınızın veya tedarikçilerinizin de özel günlerini kutlayabilirsiniz. Ticket Compliments avantajlarından yararlanmak için başvurularınızı web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Cep telefonunuza MyEdenred uygulamasını yükleyip kaydolduktan sonra ya da zaten kayıtlıysanız uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Ürün Ekle” butonuna ve ardından açılan sayfadaki “Ticket Compliments Kartı” seçeceğine tıklayabilirsiniz. Ticket Compliments Kart’ın geçerli olduğu marka ve mağazaları MyEdenred mobil uygulamasının “Çevrendekiler” başlığından görüntüleyebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz