E Devletten Banka Hesabı Sorgulama

e devletten banka hesabı sorgulama
e devletten banka hesabı sorgulama

www.turkiye.gov.tr alan adına sahip resmi internet adresine giriş yapılarak ulaşılan e-Devlet kapısı PTT tarafından verilen e-Devlet şifresi yahut mobil imza kullanılarak vatandaşların hizmetine sunulmuş durumda. Bu nokta da gerçekleştirilen yeni düzenleme ise PTT’ye gerek duyulmayacak şekilde e-Devlete giriş yapmayı sağlamakta. e-Devlet’in bankalarla yapmış olduğu anlaşma gereği e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen internet bankacılığı kullanılarak e-Devlet girişi sağlanabilmekte ve e devletten banka hesabı sorgulanabilmekte.

Göz Atabilirsiniz: Banka Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Bu giriş anlaşmasının kullanılabildiği bankalar ise Akbank, Albaraka bankası, Anadolubank, Finansbank, Enpara.com, Garanti, INGBANK, TEB, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, YapıKredi ve Ziraat Bankası şeklinde sıralanmaktadırlar.

E-Devlet internet sitesine yapılan girişten sonra internet bankacılığında kullanılan banka seçilmekte ve internet bankacılığı bilgileri girilmektedir. Bilgilerin doğruluğu sistem tarafından onaylandıktan sonra otomatik olarak kullanıcı, E-Devlet hizmet sayfasına yönlendirilecektir.

Sistem bir şifre değiştirme isteğinde bulunacak ve bunun sonucunda da E-Devlet tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanılmaya başlanabilecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Hangi Bankada Hesabım Var, Nasıl Öğrenebilirim?

Göz Atabilirsiniz;

E-Devlet Şifre Nasıl Alınır?

E devletten banka hesabı sorgulayabilmek için önce şifreye ihtiyacınız var. E-Devlet için yeni şifre almak için ise 3 farklı seçenek mevcuttur. Vatandaş ya PTT’ye gitmeli, ya E-Devlete kayıt ettirdiği ve onaylattığı cep telefonu numarasına kısa mesaj yoluyla gelen kodu sisteme girmeli ya da yine sistemin onaylamış olduğu e-posta adresine gelecek kodu kullanmalıdır. Yeni şifre alımı yapıldıktan sonra T.C. kimlik no kullanılarak şifre değiştirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Devlet platformuna giriş yapabilmeniz için postaneden bir e-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Şifrenizi PTT şubelerinden edinebilirsiniz. Sisteme de T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Şifreyi kaybetme, unutma veya çaldırma ve benzeri durumlarda yeni bir şifre için şifre yenileme hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden herhangi birini yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir. Şifre yenileme hizmetinin detayları için 160 numaralı e-Devlet Kapısı İletişim Merkezinden destek alabilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: TC Kimlik No ile Banka Hesabı Sorgulama

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/bankadan-kirmizi-kalem-ne-zaman-kalkar/
  2. https://www.kredivepara.com/emeklilere-faizsiz-kredi-basvurusu-tum-bankalar/
  3. https://www.kredivepara.com/kosgeb-kredi/
  4. https://www.kredivepara.com/devlet-destekli-kobi-kredisi-nasil-alinir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz