E-Devlet şifresi ile Kredi Notu Öğrenmek Mümkün mü?

E-Devlet şifresi ile kredi notu öğrenmek mümkün mü
E-Devlet şifresi ile kredi notu öğrenmek mümkün mü

Kredi notu bankalardan kredi, kredi kartı gibi kredi ürünlerini alacağınız zaman dikkat edilen referans notudur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından herkesin kredi notu bir sistemde tutulmaktadır. Kişiler bankalara kredi, kredi kartı gibi kredili ürünler için başvurduğunda banka öncelikle ilgili kişinin kredi notuna bakar. Eğer yeterli düzeyde değilse zaten bu aşamada ilgili kişi elenmiş olur. Kredi notu riskli, orta derecede riskli ve risksiz olmak üzere üç temel gruba ayrılır. 0 ile 1900 arasındaki rakamlarla ifade edilen kredi notlarında 0’a yaklaştıkça risk artarken, 1900’e yaklaştıkça risk azalır.

Kredi notunu e-devlet şifresi ile ücretsiz öğrenebilir miyim?

e-devlet sistemi adından da anlaşılacağı üzere devlet tarafından sağlanan ve kişiye özel giriş bilgileri ile girişin gerçekleştirildiği bir sistemdir. E-devlet sistemi üzerinden birçok şeyi öğrenmek mümkünken ne yazık ki kredi notunu öğrenmek mümkün değildir. e-devlet şifresi ile kredi notunu öğrenmenin mümkün olduğunu yazan birçok web sitesi olsa da böyle bir durumun aslı astarı yoktur. Bundan dolayo bu tarz siteler sizden TC kimlik numaranızı ve diğer bilgilerinizi isterse bunlara güvenmeyip bilgilerinizi vermemelisiniz. Elbette bu yöntem haricinde başka yöntemlerler kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

İlgili konumuz: Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu öğrenme/sorgulama

Findeks: Kredi notunu öğrenmek için ilk ve en çok tercih edilen yöntem Findeks resmi web sitesinden öğrenmektir. Burası KKB (Kredi Kayıt Bürosu)’ nin bir hizmetidir. Elbette birçok şeyde olduğu gibi kredi notu öğrenmek için de cüzi bir miktar para talep edilmektedir. Bu sistem üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için 4TL+ KDV = 4.72TL ödemeniz gerekmektedir.

Bankalar: Bir süre önce alınan kararla birlikte artık hemen hemen tüm bankalar aracılığıyla kredi notunun öğrenilmesi mümkün hale gelmiştir. Elbette bu işlem için kullanacağını bankada hesabınızın bulunması ve internet bankacılığını aktifleştirmiş olmanız gerekmektedir.

SMS ile : Opretörlerin sağlamış olduğu  bir kredi notu öğrenme sistemidir. Vodafone ile kredi notu nasıl öğrenilir yazısını okuyarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. SMS ile yapacağınız kredi notu öğrenme işleminin Findeks üzerinden öğrenmeye kıyasla daha pahalıya mal olacağını belirtmekte fayda var.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/sgk-sikayet-sorgulama/
  2. https://www.kredivepara.com/sgk-odemeleri-sorgulama/
  3. https://www.kredivepara.com/sgk-kisi-bilgisi-sorgulama/
  4. https://www.kredivepara.com/sgk-ise-giris-goruntuleme/
  5. https://www.kredivepara.com/sgk-ilac-raporu-sorgulama/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz