Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İnsanlar yaşamlarını idame ettirmek için bir eve ihtiyaç duyarlar. Kimileri bir ev kiralayarak orada yaşarken, kimileri de ev satın almayı düşünürler. İşte tam da bu sırada da bankaların vermiş olduğu konut kredileri araştırılmaya başlanır. Konut kredilerinin aylık faiz oranları bilindiği üzere bankadan bankaya farklılık gösterir. Konut kredisi almak isteyen kişiler de doğal olarak düşük faizli konut kredisi veren bankaları araştırmaya girişir.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Faizi Düşük Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Herhangi bir bankaya kredi almak üzere gittiğiniz zaman Araç ve İhtiyaç kredisi için verilen miktarların Konut Kredisi için verilen miktarlara kıyasla daha düşük olduğu görülür. Bu da yüksek miktarda kredi ve banka için yüksek miktarda borç verme anlamı taşır. Bu da konut kredisi almak için talepte bulunan kişilerden daha fazla belge istenebileceği anlamına gelebilecektir. Herhangi bir bankadan konut kredisi almak, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ürünlerine göre çok daha zorlu bir süreçtir.

Bankalar konut kredisi ile ilgili kampanyalarını telefon üzerinden müşterilerini arayarak, televizyon kanallarında, radyolarda, internette reklam yayınlayarak duyurmaktadır. Konut kredisi almak isteyen kişilerin de bu kadar banka arasındaki seçimde zorlanması ve bankaların hangisinin en düşük faizli konut kredisi verdiğinin araştırılması elbette zaman alıcı bir süreçtir. Bundan dolayı sizler için araştırdığımız en düşük faizli kredi veren bankalardan birisine giderek konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şimdi bu bankaların hangileri olduğuna bakacak olursak:

1.Garanti ve Yapı Kredi Bankası:

En düşük faizli kredi veren bankalar sıralamasında bu iki dev banka birinciliği paylaşmaktadır. Aylık %0,59 faiz oranı ile bu bankalar tarafından konut alacaklara sunulmaktadır.

2.Finansbank: Garanti ve Yapı Kredi’nin ardından ikinci düşük faizli kredi veren banka ise son zamanlarda da adından sıkça söz ettiren ve Enpara girişimi ile ciddi bir müşteri kitlesine ulaşmış olan Finansbank’tır. Bu bankanın konut kredisi için sunmuş olduğu faiz oranı aylık %0.85’tir.

3.Halkbank ve Fibabanka: %0.85 faiz oranı sunan Finansbank’ta sadece %0.01 daha yüksek faiz oranı yani %0.86’lık bir faiz oranı bu iki banka tarafından konut kredisi alacak olan kişilere sunulmaktadır.

4.Vakıfbank ve Denizbank: %0.86 faiz oranı sunan Halkbank ve Fibabanka’nın hemen ardından dördüncü sırayı %0.87 faiz oranı ile Vakıfbank ve Denizbank ikilisi almaktadır.

5.ING Bank ve Ziraat Bankası: Birçok konuda lider olan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında birçok bankanın arkasında kalmaktadır. ING Bank ile en düşük faizli konut kredisi veren bankalar sıralamasında 5. Sırayı paylaşmaktadır. Bu iki bankada konut kredisi için %0.89’luk faiz oranını sunmaktadır.

6.Türkiye İş Bankası: Ziraat Bankası ve ING Bank’ı takip eden banka %0.91 faiz oranı ile İş Bankası’dır.

7.Akbank: Konut kredisi faiz karşılaştırmasında en son sırayı %0.99 faiz oranı ile Akbank almaktadır.

Göz atabilirsiniz: Devlet Destekli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar tarafından sunulan konut kredilerinin vadeleri birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda 240 aya kadar vadelerle konut kredisi alabilme şansınız bulunmaktadır. Ortalama olarak ise 120 ay vadeyle konut kredisi kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz