Doğalgaz Faturası 5 Şekilde Nasıl Ödenir?

Doğlgaz Fatuası Ödeme Nasıl Yapılır
Doğlgaz Fatuası Ödeme Nasıl Yapılır

Doğalgaz gerek ısınmak için olsun gerek mutfaktaki ocaklar için olsun birçok ilde aktif olarak kullanılan bir sistemdir. Doğalgaz sisteminin doğru şekilde kullanılması ve bazı tasarruf yöntemlerinin uygulanmasıyla daha düşük doğalgaz  faturası ödeme gerçekleştirilmektedir. Türkiye’deki doğalgaz fiyatları günden güne değişiklik göstermektedir. Ülkenin jeopolitik konumu gereği doğalgaz ve petrol çıkaran ülkelere yakın olması da doğalgazdaki fiyatların düşmesini sağlamamaktadır. Doğalgaz tüketimi elbette kış aylarında ciddi derecede artış göstermekte ve bununla birlikte doğalgaz üretimi yapan firmalarda bu fırsatı değerlendirerek fiyatlarda artış yapmaktadır. Bu artışta elbette doğalgaz anlamında dışa bağımlı olan ülkelerdeki doğalgaz faturası artışı anlamına gelmektedir.

Göz atın: Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Doğalgaz faturasını ödeme

Doğalgaz firmaları tarafından her eve özel doğalgaz faturası düzenlenir. Doğalgaz kullanmaya başlamak için şehrinizde bulunan gaz dağıtım firmasına başvuruda bulunup abonelik almanız gerekmektedir. Abonelik sırasında bu işlem için tarafınızdan bir depozito ücreti talep edilecektir. Bu ücreti ödemenizle birlikte aboneliğinizin başlaması için gerekli adımları atmış olacaksınız. Aboneliğin başlamasına müteakip de tarafınıza harcadığınız doğalgaz tutarı kadar fatura gönderilecektir. Size gönderilen doğalgaz faturalarında abone numarası ve abone ismi yer alacaktır. Doğalgaz faturasında yazan bu bilgiler ilk faturanın gelmesiyle birlikte kontrol edilmeli, yanlış olması durumunda da itirazda bulunulmalıdır. Doğalgaz faturası birden fazla yöntemle ödenebilmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sosyal Yardımlaşma Nakdi Yardım Ne Kadar?

1. Otomatik ödeme talimatı: 

Banka şubeleri aracılığıyla ya da internet bankacılığı aracılığıyla doğalgaz faturasını ödemek için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle faturayı takip etme derdinden kurtulur ve ödemelerin otomatik bir biçimde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle yoğun bir tempoya sahip hayatınız mevcutsa ve yeterli zaman bulamıyorsanız fatura ödemenin sizin için zaman almasını engelleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İnternet Faturası Nasıl Ödenir? 4 Ödeme Yöntemi!

2. ATM’leri kullanma: 

Hemen hemen tüm bankaların bankamatiklerinden doğalgaz faturası ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir. Yanınıza faturayı alarak herhangi bir bankamatiğe gidere size gösterilen talimatlara uyarak faturanızı ödeyebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz:

3. PTT şubeleri:

Herhangi bir PTT şubesine doğalgaz faturasıyla birlikte giderek anında fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faturanın ödenmesine müteakip tarafınıza bir makbuz verilecektir. Siz de bu makbuzu saklayarak olası bir karışıklık durumunda kendinizi savunabilirsiniz.

4. Fatura ödeme merkezleri: 

Doğalgaz faturasını ödeyebilmek için bir diğer alternatifte fatura ödeme merkezleridir. Bu merkezlere giderek doğalgaz faturasını 1-2Tl ücret bedeli vererek ödeyebilirsiniz.

Göz atın: Banka Müşterisi Olmadan Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

5. İnternetten ödeme: 

Bankaların internet şubelerine giriş yaparak doğalgaz faturasını anında ödeyebilirsiniz. Bu konuda kimi bankalar anlaşmalı olmayabilir. Yapmanız gereken şey anlaşmalı olan bankalar aracılığıyla ödemeyi gerçekleştirmektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sodexo Bakiye Sorgulama Nasıl Olur?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/vergi-borcu-nasil-yapilandirilir-sorgulama-ve-odeme/
  2. https://www.kredivepara.com/vergi-borcunu-atm-den-odeme/
  3. https://www.kredivepara.com/sgk-ise-baslama-basvurusu/
  4. https://www.kredivepara.com/halkbank-ticari-esnaf-kredisi-basvurusu-ve-sartlari/
  5. https://www.kredivepara.com/sgk-hasta-bezi-odemesi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz