Denizbank Satılık Gayrimenkuller Teklif ve Onay Süreci

denizbank gayrimenkul teklif
denizbank gayrimenkul onay sureci

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Denizbank satılık gayrimenkulleri taşınmaz yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Aşağıdaki yazıda Denizbank satılık gayrimenkuller hakkında çeşitli bilgiler veriliyor.

İlgili Yazılarımız;

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Teklif Süreci

Denizbank satılık gayrimenkullere teklif vermek isteyen alıcılar öncelikle Denizbank resmi web sitesi üzerinden satışa çıkarılan gayrimenkulleri takip etmelidirler. Bu amaçla başvurulabilecek internet adresi www.denizbank.com ‘dur.

İlgilenilen taşınmaz için verilmiş olan en son teklif Denizbank resmi web sitesinde yayınlanarak ihaleye çıkarılan gayrimenkulün yanında yazılıdır.

Bu durumda ilgili taşınmaza teklif vermek isteyen kişi ekranda görülen teklifin daha üzerinde bir rakam vermelidir. Örneğin taşınmazın yanında 100.000 TL yazılı ise verilecek en düşük teklif 101 bin TL olmalıdır.

Teklif verilirken ilgilenilen taşınmazın yanında bulunan ‘’Teklif Ver’’ yazısına tıklanır. Burada teklif verecek alıcı tarafından bankanın istediği bilgiler yazılır. Bu aşamada istenen bilgiler şunlardır:

 • Taşınmaza verilen teklif tutarı,
 • Taşınmaz için yapılan açıklamadır.

Daha sonra ‘’Gönder’’ kutucuğuna tıklanarak teklif verilme işlemi tamamlanır.

Bu sayfada yer alan Denizbank satılık gayrimenkuller için filtreleme seçeneği kullanılarak, istenen özelliklerde gayrimenkul taraması yapılabilir.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Teklif Onaylandıktan Sonraki Süreç

Denizbank satılık gayrimenkulleri için alıcının verdiği teklif Denizbank tarafından onaylandıktan sonra, banka tarafından teklif veren alıcıya sözlü ya da yazılı olarak ulaşılır. Banka alıcıya ulaştıktan sonra alıcı, banka tarafından kendisine bildirilen tarihler içinde ilgili taşınmaza ait ödeme tutarını yatırmalıdır.

Denizbank gayrimenkulleri için peşin ödeme kabul eder. Denizbank alıcıların öncelikle kaparo vermesini ön koşul olarak öne sürer. Denizbank’a kaparo bedeli olarak taşınmazın %3’ü kadar depozit yatırılır.

Kaparo bedeli yatırılırken, parayı yatıran kişi kendi adını soyadını, ilgilendiği taşınmazın ada parsel bilgisi ile yatırılan kaparo bilgisini yazmalıdır.

Kaparo yatıran alıcı taşınmazı almaktan vazgeçtiği takdirde, yatırmış olduğu para üzerinde herhangi bir hak iddia edemez. Yani yatırılan kaparo yanar.

Satış yapılmasından sonra en geç 10 gün içerisinde Denizbank taşınmazın satışını alıcıya verir. Denizbank kendisine verilen teklifler arasında aldığı en yüksek teklifi seçmeyi tercih eder.

Satış sonlandırılmadan bir başka alıcı, banka tarafından kabul edilen tutarın üzerinde bir ödeme teklif ederse, banka teklif verenlerin listesini günceller ve satışı ona göre yapar.

Bazı koşullarda da kaparo önemlidir. Banka kendi inisiyatifini kullanarak kaparonun yatırılmasından hemen sonra da ihaleyi kapatabilir.

Göz Atabilirsiniz;

  • Halkbank Satılık Gayrimenkuller Özellikleri ve İstenen Evraklar Yazıya Git
  • Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller Avantajları ve Teklif Süreci Nedir? Yazıya Git
  • QNB Finansbank Satılık Gayrimenkuller Özellikleri Yazıya Git
  • Akbank Satılık Gayrimenkuller İçin İstenen Belgeler Nelerdir, Nasıl Teklif Verilir? Yazıya Git

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Teminat Bedeli

Denizbank satılık gayrimenkulleri için teminat bedeli olarak muhammen bedelin % 10’unun bankaya yatırılmasını şart koşmaktadır.

Denizbank Satılık Gayrimenkulleri Satın Almanın Avantajları

Denizbank satılık gayrimenkullerini takip ederek teklif vermek ve satın almak piyasada satışa sunulan herhangi bir mülkü almaktan çok daha avantajlıdır. Bankanın satışa sunduğu taşınmazlar, müşterilerin ödeyemediği borçlarına karşılık ipotek olarak gösterilen mülklerdir. Bu nedenle Denizbank bahse konu gayrimenkulleri oldukça uygun fiyatlara satmaktadır.

Denizbank’tan taşınmaz almanın bir başka avantajı da bankadan ev alınması sırasında KDV ödenmesine gerek olmamasıdır. Bankalar kendilerine teminat olarak gösterilen ipotek altındaki mülkleri alacaklarına karşılık olarak satışa sunduklarında, devlet tarafından yasal olarak KDV’den muaf tutulurlar. Böylece alıcılar piyasa değerinin altında bir fiyata ev sahibi olur.

Üstelik bankadan ev alınması halinde alıcılar, emlakçı komisyonu da ödemek zorunda kalmazlar. Bütün bu masraf kalemleri üst üste eklenip hesap yapıldığında, böyle bir alışverişte alıcılar ciddi bir miktar tasarruf etmiş olurlar.

Denizbank satılık gayrimenkulleri hakkında verilebilecek genel bilgiler bunlardır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi alınmak istendiği takdirde banka şubelerine gidilerek müşteri temsilcisinden de bilgi alınabilir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/akilli-yatirim-nasil-yapilir/
 2. https://www.kredivepara.com/pesinatsiz-ev-kredisi-alin/
 3. https://www.kredivepara.com/kuveyt-turk-konut-kredisi-hesaplama-faiz-oranlari/
 4. https://www.kredivepara.com/konut-kredisi-faiz-oranlari-hizla-dusuyor/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz