Denizbank KGF Destekli KOBİ Kredisi

Denizbank KGF Destekli KOBİ Kredisi
Denizbank KGF Destekli KOBİ Kredisi

Kredi garanti fonu (KGF), genç girişimcilere, kadın girişimcilere ve KOBİ’lere verdiği destekle tanınmaktadır. Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan çıkan KOBİ’lere KGF destekli kredi kararı çıkmasından sonra, işini geliştirip büyütmek isteyen KOBİ’ler bu kredinin araştırmasını yapmaya çoktan başladılar. Kredi Garanti Fonu bu krediye destek olurken, bazı bankalarla anlaşmalı olarak bu işi yapmaktadır. Bu bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank KGF destekli KOBİ kredisi, almak isteyenlere değişik koşul ve yollarla verilmektedir. Genel olarak bu kredinin tavan fiyatı 1.500.000 TL ya da eşit değerdeki döviz tutarıdır. Kredi Garanti Fonu ise çektiğiniz kredinin tutarının % 80’ ine kefil olmaktadır. Fakat kefil olduğu içinde kefalet komisyonu olarak kredi tutarı üzerinden % 2 sini almaktadır. Bu krediye KOBİ özelliğini taşıyan herkes başvurabilmektedir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Devlet Destekli Kobi Kredisi Nasıl Alınır? (Faizsiz Kredi)

Denizbank KGF Limiti

KGF kefaletinde verilen bir diğer kredi ise Hazine Müsteşarlığı Fonu kredisidir. Bu kredinin vadesi 8 yıla kadar çıkmaktadır. İlk 2 yılı geri ödemesizdir. Bu kredinin tavan fiyatı ise 2.000.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Kredi Garanti Fonu çektiğiniz kredi tutarının % 75’ine kefil olmaktadır. Ve kefalet komisyonu olarak ta % 1 komisyon almaktadır. Ayrıca krediye başvuru yaparken de 250 TL başvuru işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Başvuru şartları ise şöyledir; Başvuru yapan kişinin KOBİ özelliklerini taşıması lazım. İşletmesinin ise 1 yıldır faal olması gerekmektedir. Başvuru yapan kişinin hiçbir şekilde devlete borcunun bulunmaması gerekir. Bunu da belgeleyerek başvuru belgelerinin içinde bulundurması gerekmektedir.

KGF ve Denizbank işbirliğinde genç KOBİ’lere de kredi verilmektedir. ”Genç Girişimci” kredisi olarak adlandırılan bu kredinin, 5 yıla kadar vadesi bulunmaktadır. İlk 2 yılı geri ödemesiz verilmektedir. Bu iki yıldaki faizler ise dönem sonu toplu bir şekilde alınmaktadır. KGF, genç girişimcilere verilen bu kredinin % 85’ine kefil olmaktadır. Verilen kredi tutarının % 0,3 lük kısmı KGF’ ye komisyon olarak ödenmektedir. Bu kredinin tavan limiti ise 130.000 TL’dir. Bunun yanı sıra başvuru yaparken 100 TL tutarında da başvuru işlem ücreti alınmaktadır. Bu kredi için aranan şartlar ise şöyledir; 18’le 30 yaşlarının arasında olmak. Başvuru yapan kişinin işletmesinin en fazla 2 yaşında olması gerekmektedir. Aranan bir diğer şart ise başvuru yapan kişinin en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Denizbank KGF destekli KOBİ kredisi ile ilgili her türlü sorunuzu 0 212 355 10 55 numaralı KGF destek hattını arayarak ya da en yakın Denizbank şubesine giderek sorabilir ve kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz