Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre
Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Denizbank internet şubesi bloke kaldırma işlemi için çağrı merkezleri kullanılabilmektedir. Denizbank internet bankacılığı şifre blokesi yalnızca 1 – 48 saat arası olduğundan acil bir işlem yapılmayacaksa beklenmesi tavsiye edilir. Bunun yanında çağrı merkezlerinden ve şubelerden de bloke kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi

İnternet bankacılığı şifresinin bloke olması, şifrenin yanlış girilmesi sebebiyle meydana gelebilmektedir. Bu durum karşısında ekranınızda bloke süresi ve bloke nedeni yazar. Örneğin; ‘Yanlış şifre girilmesi nedeniyle hesabınız 1 saat süre ile bloke  olmuştur’ gibi bir yazı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda bekleyebilir, çağrı merkezlerini arayabilir ya da şubelere gidebilirisiniz. 1 saatten başlayan bloke süresi, 48 saate kadar uzayabilmektedir. Bloke nedeni şifrenin 3 kez art arda yanlış girilmesidir.

İlginizi çekebilir:

Eğer şifrenizi yanlış girmişseniz ve bloke olmuşsa, üstelik şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifre değiştirme işlemi yapmalısınız.  Bu işlem internet bankacılığı üzerinden yapılamadığından kesinlikle müşteri hizmetlerini aramanız gerekecektir. İnternet bankacılığı ana ekranınızın alt kısmında bulunan ‘Kartlı Giriş’ seçeneğini kullanarak kart bilgilerinizle giriş yaparak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ancak bunun için de hesabınızdaki bloke süresinin dolmasını beklemeniz gerekecektir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Çağrı Merkezinden Kaldırmak

Çağrı merkezlerinden internet şubesi blokesi kaldırmak için Denizbank’ın 444 0 800 numaralı telefonunu aramalısınız. Bu numarayı aradıktan sonra Denizbank müşterisi olduğunuza dair bilgi almak amacıyla sizden kart numaranız ve kart şifreniz istenecektir. Şifrenizi de girdikten sonra yapmak istediğiniz işleme dair seçenekleri inceleyebilirsiniz. İşaretlemeniz gereken, şifre işlemleri seçeneğidir. Buradan internet bankacılığı şifresini işaret eden rakama basmalı, ardından şifre değiştirme ve sıfırlama işlemlerine giriş yapmalısınız. Blokenizi, şifrenizi sıfırlayarak kaldırabilirsiniz. Yapacağınız şifre sıfırlama işlemi sırasında müşteri temsilcisi sizden doğum tarihinizi ve anne kızlık soyadınız gibi kişisel bilgileri isteyecektir. Bu bilgileri verdikten sonra yapmanız gereken, şifrenizi değiştirmek olmalıdır.

Göz Atabilirsiniz;

Müşteri temsilcisinin kayıtlı telefon numaranıza göndereceği tek kullanımlık şifre ile giriş yapınız. Ardından karşınıza zorunlu şifre değiştirme ekranı gelecektir. Bu ekranı kapatmanız halinde sistem sizi dışarı atar. Bu nedenle ekranı kapatmadan şifre değiştirme işlemi yapınız. Ardından yeni belirlediğiniz şifre ile giriş yaptıktan sonra,bloke kaldırma işleminizi tamamlayarak internet şubenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılarımız;

  • Denizbank Anında Kredi Başvurusu Yazıya Git
  • Denizbank Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır? Yazıya Git
  • Denizbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? Yazıya Git

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Şubelerden Kaldırmak

İnternet şubesi blokesini banka şubesinden kaldırmak için şubeye giderek gişe işlemlerinden sıra almanız gerekecektir. Blokeniz genellikle 3 saat sonra kalkacak olsa da, eğer şube size yakınsa ve  yapmanız gereken işlem acilse, banka şubelerine giderek anında bloke kaldırma işlemi yapmayı tercih edebilirsiniz. Yapacağınız işlem için bankanın sizden tek talebi kimliğiniz olacaktır. Şifreyi 3 kez yanlış girmeniz halinde meydana gelen blokelerde banka, kullanmakta olduğunuz telefona bir şifre yollar. Bu geçici şifre ile giriş yapmanız halinde sistemde yine zorunlu şifre değiştirme ekranını görürsünüz. Şifrenizi değiştirdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Blokesini Kaldırmazsam Ne Olur?

İnternet Bankacılığı blokesinin kaldırılmaması durumu, Denizbank için bir sorun teşkil etmemektedir. Genellikle 3 saat olan, ancak 48 saate kadar uzayabilen şifre blokesi sürelerince sisteme giriş yapamaz, sistem üzerinden işlem gerçekleştiremezsiniz. Bloke, sürenin dolması ile birlikte otomatik olarak kalkar. Ardından tekrar  giriş yaptığınızda işleminizi sorunsuz yürütürsünüz. Ancak 3 kez üst üste bloke olan sistemlerde, ekran sizi müşteri hizmetlerine ya da şubelere yönlendirebilmektedir. Bunun nedeni bankanın güvenlik sorunu algılamasıdır. Şifrenizi unuttuysanız, 3 kez bloke olduğunda bloke süresi 48 saate uzar ve bankayı arayarak bloke kaldırma işlemi yapmanız talep edilir.

Denizbank bankamatik kartı şifre alma işlemleri hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/denizbank-kredi-hesaplama/
 2. https://www.kredivepara.com/media-markt-denizbank-kredi-basvurusu/
 3. https://www.kredivepara.com/denizbank-bankamatik-karti-sifre-alma/
 4. https://www.kredivepara.com/media-markt-denizbank-kredi-basvurusu/
 5. https://www.kredivepara.com/kredili-mevduat-hesabi-nedir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz