Cuma Akşamı Yapılan EFT Hesaba Ne Zaman Geçer?

Cuma akşamı yapılan eft ne zaman hesaba geçer
Cuma akşamı yapılan eft ne zaman hesaba geçer:Pazartesi
blank
blank

Bankacılıkta para transferi için iki temel işlem tanımlanmıştır. Bu işlemlerden biri aynı bankalar arasındaki para transferi, diğeri ise farklı bankalar arası para transferidir. Siz her iki işlemi de IBAN girerek bankanızın internet bankacılığı hizmeti üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına giriş yapmalı ve parayı göndereceğiniz kişinin IBAN bilgisini biliyor olmanız yeterlidir. Havale haftanın tüm günleri ve her saat diliminde yapılırken, EFT işlemi yalnızca haftanın belli günleri ve belli saatler arasında yapılabilen bir işlemdir.

Göz atmanızda fayda var: EFT Nedir, EFT Nasıl Yapılır?

Cuma günü yapılan EFT hesaba hemen geçer mi?

Cuma günü yapılan EFT’lerin karşıdaki hesaba geçip geçmemesi işlemin saatine bağlı olarak şekillenmektedir. Bankaların neredeyse tümünde EFT işlemi 17:00’da son bulmaktadır. Bu kimi bankalarda 16:45 dahi olabilmektedir. Bankalar arasında yapılan EFT işlemleri sadece bankaların resmi tatil olmadığı hafta içi günlerinde maksimum saat 17:00 a kadar gerçekleşir. Siz cuma günü akşam en geç 16:45’de EFT talimatı verdiyseniz bu durumda şanslısınız işlem en geç 17:00 gibi karşıdaki kişinin hesabına geçmiş olur. Yani EFT mesai saatleri ve EFT saatleri içerisinde maksimum 15 dakika karşıdaki hesaba geçer.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Cuma günü EFT talimatını 17:00’dan sonra verdiyseniz bu durumda işleminin Cumartesi de gerçekleşmez, pazar da gerçekleşmez. Çünkü bu iki günde de bankalar çalışmamaktadır. İlgili işlem Pazartesi günü saat 09:00 civarında gerçekleşir.

Göz Atabilirsiniz;

Cumartesi yapılan EFT hesaba ne zaman geçer?

Cumartesi hangi saatte EFT talimatı verirseniz verin işlem bir sonraki iş gününde hesaba geçecektir. Yani varsayalım ki bir sonraki iş günleri olan Pazartesi ve Salı bayramsa bu durumda Çarşamba günü gönderilen EFT hesaba geçer.

Pazar yapılan EFT ne zaman gerçekleşir?

Pazar günü de EFT işlemi açısından tıpkı Cumartesi günü gibidir. Pazar günü ister sabah 10:00’da EFT talimatı verin isterseniz de akşam 19:00’da EFT talimatı verin her iki durumda da işlem ilk iş gününde gerçekleşecektir. Yani muhtemelen işlem pazartesi gerçekleşecektir. Ancak bayram vb. münasebetlerden dolayı pazartesi günü resmi tatil olursa ve salı resmi tatil değilse bu durumda işlem Salı günü sabahtan 09:00 civarında gerçekleşir.

İlginizi çekebilir: Havale ve EFT Nedir? Arasında ki Farklar Nelerdir?

Resmi Tatillerde Yapılan EFT Hesaba ne zaman geçer?

Bu durumda EFT işlemi cumartesi ve pazar hariç , ilk iş gününde saat 8:00 ve 17:00 saatleri arasında gerçekleşir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Havalede Para Kesilir mi? Havale Ücretli mi?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/igdir-eve-ek-is-veren-firmalar/
  2. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredili-mevduat-hesabi-limit-arttirimi-nasil-yapilir/
  3. https://www.kredivepara.com/kiraz-hesap-nedir-avantajlari-nelerdir/
  4. https://www.kredivepara.com/kredi-cekemeyenlere-kredi-veren-bankalar-2020/
  5. https://www.kredivepara.com/fibabanka-telefon-numarasi-guncelleme-degistirme-nasil-yapilir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz