Citibank Wings Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

citibank wings iptal etme
citibank wings iptal etme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

 

Citibank Wings kredi kartı ile Citibank müşterileri, Wings kartın müşterilerine sağladığı chip para, taksit ve kampanya özelliklerinden faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra Citibank’ın daha önce kredi kartlarında vermiş olduğu kredi kartınızdaki kullanılabilir limitin,

  • Citibank Axess Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Citibank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? İçeriğe Git
  • Sunexpress Bilet Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • ING Bank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Çalıntı Kredi Kartı Kullanımı İçin Ne Yapılmalı? İçeriğe Git

%75’ye kadarını nakite çevirmenize yarayan aktif limit, nakit olarak kullanabileceğiniz ek bir limit sağlayan ekstra nakit, diğer kredi kartlarına ait tüm borçlarınızı Citi Kredi Kartı’nıza aktarmanıza yaran borç transferi özelliklerini de yeni Citibank Wings kartınızda kullanabileceksiniz. Peki Citibank Wings kredi kartı iptal etme nasıl yapılır?

 

Bazı durumlar da bankalar tüketicilere kendi isteklerinin dışında da kredi kartları gönderdikleri için tüketiciler bu kredi kartlarını kapatmak isterler ya da çok fazla kredi kartları olmasından dolayı borçlarını azaltmak adına kredi kartı kapatma veya iptal işlemi yapabiliyor. Bunun dışında kredi kartınız çalındıysa, kaybolduysa ve ya bu gibi kötü niyetli olduğunu düşündüğünüz kullanım yapılmaması sebebiyle iptal etmeniz gerekebilir.

Göz Atabilirsiniz;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kart Numarası Nerede Yazıyor?

Cüzdanınızın yanınızda olmadığını fark ettiğiniz anda yapmanız gereken ilk şey telefonunuza sarılıp kredi kartlarınızı iptal ettirmek olmalı. Kart kayıp veya çalıntı ise işlemler oldukça kolay yürür. Kredi kartının numarasını söylemenize, hatta çoğu zaman da arayanın siz olmasına bile gerek duyulmaz. Bankaların 444 ile başlayan numaralarını aramak yeterli olur. Mümkünse kendi telefonunuzdan arayın çünkü sisteme kayıtlı olan numaranızdan direk kim olduğunuzu anlayıp hızlı bir şekilde iptal ederler. Bunun dışında en son ne zaman kullanılmış olduğunu da söylüyorlar, böylelikle kayıp olan zaman da herhangi bir işlem yapılmış ise öğrenebiliyorsunuz. Aradığınız müşteri hizmetleri size yeni bir kart isteyip istemediğinizi de sorar, yeni kart çıkarma işlemini isterseniz o anda yapabilirsiniz.

 

Tutanak

Müşteri hizmetleri ile yaptığınız kart iptal işleminden sonra mutlaka en yakın karakola gidip tutanak tutturmanız gerekiyor. Bu tutanaktan kendiniz için kopya isteyin, diğer kartları çıkarırken çünkü lazım oluyor. Tutanağın bir diğer yararı da çalıntı olduğu için kaybedildiğinde ödenen bazı ücretlerden muaf oluyorsunuz.

 

Kredi kartını artık kullanmayacak olan kişiler, tamamen iptal ettirme yolunu tercih edebilirler. Bu işlem için çalıştığınız bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bankanın tarafınızdan aldığı bu arama sonrasında kartı en fazla 7 iş günü içerisinde iptal etmesi ve kapatması gerekmektedir. Bankanızın kartınızı iptal etmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz iptal etmek zorundadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir?

 

Çünkü Banka kartları ve kredi kartları yönetmeliği (Her kredi kartı kullanıcısı tek taraflı olarak, 5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunun 25. inci maddesinin 2.ci paragrafına göre kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahiptir) adı verilen yönetmeliğe göre banka fark etmeksizin başvurunuz sonrasında ilgili banka kartınızı en fazla 7 gün içinde iptal etmek zorunda.

 

Ancak Kredi kartı iptali bazı bankalar için telefon bankacılığı ile yapılamıyor. Bu nedenle farklı yöntemler kullanmanız gerekebilir. Size en yakın olan şubeye giderek, kartınızı kapattırmak istediğinize dair dilekçe yazdığınız takdirde bağlı olduğunuz bankalar kredi kartınızı iptal edeceklerdir. Bu bankaların size en yakın şubelerini ziyaret ederek iptal işlemini bir hafta içerisinde sonuçlandırmanız mümkün olacaktır.

 

Citibank Wings kredi kartı iptal etme nasıl yapılır?

Citibank kredi kart iptali işlemleri için telefon bankacılığını ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Telefondan kart iptali işlemi yapmak için aşağıdaki talimatları uygulayın

 

Kaybetme, çaldırma ve şüpheli işlem sebebiyle Citibank kredi kartı iptali yapacaksanız 444 0 500 – (212) 319 46 66 numaralarından birini arayıp “KAYIP ÇALINTI BİLDİRİMİ” için belirtilen sayıyı tuşlayın. Diğer nedenlerden dolayı kartınızı kapattırmak istiyorsanız doğrudan müşteri temsilcisine bağlanıp talebinizi bildirin.

 

Citibank şubelerine gidip kartınızı iptal ettirmek istediğinizi sözlü olarak bildirmeniz genellikle yeterli olmaktadır. Ancak bazı şubeler müşteriden kart iptali dilekçesi isteyebilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En İyi Aidatsız Kredi Kartları Ücretsiz Kredi Kartı

 

 

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği;

 

CİTİBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Bankanıza ait olan ……………… numaralı kredi kartının kullanıcısıyım. Bu kartın iptali için gerekli işlemlerin yapılmasını ve işlem sonucu hakkında tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum.

 

 

ADI SOYADI:

 

İMZASI:

 

Ayrıca Citibank Axess  Kredi Kartı İptal Etme konusunda bilgi arıyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz