Çiftçi Nakit Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Hemen hemen Türkiye’ye hizmet veren bankaların hepsi çiftçilere ve hatta birçok meslek grubuna özel olarak kredi vermektedir. Bu bankalardan biri olan Finansbank’ın vermiş olduğu kredi “Çiftçi Nakit Kredisi” olarak adlandırılmaktadır. Peki bu kredi ne gibi avantajlar sağlar? Çiftçi Nakit Kredisinin özellikleri nelerdir? Kredi başvurusu internetten, telefondan yapılabilir mi? İşte bu soruların hepsine bu yazıda detaylıca yanıt bulabileceksiniz.

Çiftçi Nakit Kredisi’nin özellikleri nelerdir?

Yalnızca Zirai faaliyetler için kullanılan bu kredi ürünü hasat dönemi geldiğinde yaşayacağınız olası finansal zorlukları aşabilmek adına vadesiz hesabınıza tanımlanan bir paradır. Bu sayede vadesiz hesabınızda para bulunmasa dahi tanımlanan bu kredi sayesinde zirai faaliyetleriniz için tanımladığınız çek, senet ve otomatik ödeme talimatları gerçekleştirilir.

  • Hesaba tanımlamış olan bir kredi olmasından ötürü 7 gün 24 saat bu kredi kullanılabilmektedir.
  • Hasat zamanını baz alarak seçeceğiniz senede iki dönemde faiz tahakkuk eder. Bu kredi için tarafınızdan tahsil edilecek faiz kredi için başvurduğunuz günün şartlarına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Burada kullanılacak kredi miktarı için bankayı arayıp haberdar etmenize gerek yoktur. Sizin için tanımlanan limitler dahilinde nakit kullanabilirsiniz.
  • Sizin için tanımlanan Çiftçi Nakit Kredisine kullanılan gün kadar faiz işletilir. Yani vadesiz mevduat hesabınızdan Zirai faaliyetleri karşılamak için tanımlı olan bu krediden bir miktar harcadınız ve 40 gün sonra bu parayı geri ödediniz. Böyle bir durumda 40 günlük faiz işletilecek ve ona göre para ödeyeceksiniz. Bu kredinin sağladığı en büyük  avantaj şüphesiz ki borcun vadesinde ödenmesini sağlamasıdır.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi) Belgesi
  • Çiftçilik Belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Şubeye başvurunun akabinden gerekli görülmesi halinde ek belgeler.

Finansbank Çiftçi Nakit Kredisi başvurusunu gerçekleştirebilmek için tek seçeneğiniz banka şubelerinden birine gitmektir. Bunun haricinden internet üzerinden ya da telefon bankacılığı ile Çiftçi nakit kredi başvurusu yapamazsınız. Yukarıda saymış olduğumuz gerekli belgeleri hazırlayarak kredi başvurusunu banka şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Banka sizin durumunuzu inceleyip size bu kredi limitini tanımlayacak ve bu krediyi kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir