Chip Para Nerede Kullanılır?

Chip para nerede kullanılır
Chip para nerede kullanılır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Neredeyse herkesin aklında merak ettiği kredi kartlarımızla yapılan alışverişlerde nasıl puan kazanabilirim sorusu vardır. Ve neredeyse herkesin bir AKBANK kredi kartı vardır. Akbank’ın Axess adını verdiği kartlar, herkesin hem alışveriş yapacağı, nakit avans ve taksitli nakit avans çekebileceği hem de sıklıkla puan kazanacağı bir kredi kartı olma özelliğini müşterisiyle buluşturuyor. Bu puan kazanma ve chip para kullanma konusuna kısaca bakalım:

  • Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? içeriğe Git
  • Şekerbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Göz atın: Akbank kredi kartı nasıl alınır?

Akbank Axess Kart Başvurusu

Öncelikle axess kredi kartına başvuru yapıyoruz. Başvuru yapmak için birçok yolumuz var. Bankanın web sitesi, mobil bankacılık, çağrı merkezi ve şubeler sizlere kredi kartı başvurunuz konusunda yardımcı olacaktır. Uygun bir kredi puanınızın olması, belgelenebilir gelirinizin olması kredi kart başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca, geliri olmayan öğrencilere de Kampüs Kartı verilebilir. Bu karta sahip olmak için üniversitede okuyor olmak ve 18-26 yaş aralığında olmak gerekiyor.  Kartınızın onaylanması halinde yapılan kampanyalara katılıyorsunuz. Bu kampanyalara mobil uygulaması ve web sitesinden ulaşabilirsiniz. Katıldığınız kampanyanın şartlarına göre Chip Para Kazanıyorsunuz. Yine bir diğer puan kazanım şekli ise otomatik fatura ödeme talimatı vermek.

Axess kredi kartınıza vereceğiniz otomatik fatura ödemeleri talimatlarına göre 100tl Chip Para Kazanmanız mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken, banka içerisinde bir hesabınız varsa, faturalarınız için verilen otomatik ödeme talimatının, kredi kartı üzerinden verilmesi. Yani, hesabınızdan verilen talimatlar ve ödenen tutarlar puan kazanımınız için yeterli olmayacaktır. Son olarak Chip Para Kampanyaları Bu kampanyalar, her zaman güncelleniyor ve herkesin katılımına açık oluyor. Kart türünüze göre daha yüksek puan kazanım kampanyaları olabiliyor. Kart türünüz, kart limitinize göre banka tarafından belirleniyor. Kampanyalar, aylık bankaya verdiğiniz harcama hedefi, bankanın belirlediği belli marka ve sektörlerden belirli tutarlarda yapılan alışverişler gibi birçok alanda oluyor ve birden fazla kampanyaya katılarak Chip Para Kazanılabiliyor. Bu arada hiçbir kampanyaya katılmayarak da yaptığınız kredi kartı harcamalarından da küçük tutarlarda Chip Para Kazanmanız mümkün.

Göz atabilirsiniz:

Chip Para- Para Puanları Nerede Kullanırım?

Peki Axess Kredi kartımdan harcama yaptım, kampanyalara katıldım bu puanları nerede kullanırım? Diye aklınızda soru varsa Chip Para Nerede Kullanılır Yazımızda cevabınızı bulabileceksiniz. Aslında Chip Para kullanımı Konusunda hiç sıkıntı yaşamayacaksınız. Bazı bankaların kartları, müşteriye puan kazandırsa da banka üye iş yerlerinin azlığı dolayısıyla kullanıcı, puan kullanımı konusunda sıkıntı çekiyor. Axess kartları kullanıcıya geniş bir puan kullanma firma listesi sunuyor. Ülkemizin neredeyse her yerinde Axess üye iş yeri bulunuyor. Katıldığınız kampanyalara göre kartınıza yüklenen Chip Paralar Marketlerde, akaryakıt istasyonlarında, internet sitelerinde, hatta kartınızın kart aidatını ödemede bile kullanılıyor.

Yapacağınız alışverişlerde, kartınızda alışveriş tutarını karşılayacak Chip Para Varsa hiçbir ücret ödemeden banka üye iş yerlerinde alışverişinizi sonlandırma mutluluğu sizin olacaktır. Bazen, bazı markalara ve üye iş yerlerine özel puanlar kartınıza yüklenebilir. Bu durumda o markaya özel puanlarınızı, o marka için yaptığınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Akbank Kredi Nasıl Çekilir?

Öğrencilerin elinde bulundurdukları Kampüs Kart, normal kartlar gibi puan kazanabilir ve bu kartlarda da kazanılan puanlarla bedava alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, öğrencilere özel bir kart olan Kampüs kartlar, sadece öğrenciler için özel avantajlar ve puan kullanımı sunabiliyor.

Kart aidatları, her yıl müşteriden tahsil edilir. Bu ücret, kartınızın türüne göre değişir. Puanlarınızı kullanarak dilerseniz kart ücretinin tamamını ya da bir kısmını ödeyebilirsiniz.

Yine, internet sitelerinde alışverişinizin bir kısmını ya da tamamını puanlarınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Alışveriş yapacağınız site, bankanın üye iş yeri olmalıdır. Kartınızı ödeme alanına girdiğinizde kart Chip para Bilginiz görünecektir. Kullanmak istediğiniz tutarı belirtmeniz gerekmektedir. Puanınız yeterli değilse kalan kısmın kartından tahsilini sağlayabilirsiniz. Alışverişinizin güvenli sağlanabilmesi için, banka kayıtlarında cep telefonunuza bir şifre gönderilecektir. Cep telefonunuz güncel değilse mutlaka şubelerden numaranızı güncelleyiniz. Bankadan cep telefonunuza gelen bu şifreyi, sitedeki ilgili alana girmeden alışverişiniz tamamlanmayacaktır.

Kart puanlarınızı kullanmanın bir diğer yöntem de akaryakıt istasyonlarıdır. Üye akaryakıt istasyonlarında Chip Para Kullanarak, hatta aracınızdan inmeden akaryakıt alabilirsiniz. Ön ödemeli bir GSM hattınız varsa, hattınıza puanlarınızla TL yüklemesi yapabilirsiniz.

Puanlarımı nasıl öğrenirim?

Puanlarınızı kullanmadan önce ya da kullandıktan sonra mobil uygulamamızdan, internet şubesinden (internet şubesi şifresiyle), çağrı merkezinden (kredi kart numaranız ve kart şifresini girerek) ya da sms ile kartınızda ne kadar puanınızın olduğunu öğrenebilirsiniz. Kampanyalardan kazanılan Chip Paralar Sürelidir. Yani, katıldığınız her kampanyada Chip Para Son kullanımı sizlere belirtilir. Kampanyada belirtilen son kullanım tarihinde kullanılmayan Chip Paralar Kredi kartınızdan silinir.

Göz atabilirsiniz: Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Kampanya dışında yapılan harcamalardan kazandığınız puanların kullanım süresi bulunmaz. Kazanılan puanlar, hiçbir şekilde nakit paraya dönüştürülemez, bankadan nakit talep edilemez başkasına transfer edilemez ve fatura ödemelerinde kullanılmaz.  Usulsüz kazanılan Chip Paralar Sizlere haber verilmeden silinebilir.

Aklınıza takılan diğer tüm sorular için bankanın 7 gün 24 saat çalışan çağrı merkezine ya da iş günlerinde şubelerine başvuruda bulunabilir ve endişelerinizi giderebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz