Cep Bankacılığında Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılır?

Cepten Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır
Cepten Bankacılık İşlemleri Nasıl Yapılır

Artık bankaya gerek kalmaksızın hemen hemen tüm bankacılık işlemleri internet sayesinde cep telefonlarından, tablet cihazlardan, bilgisayarlardan vb. internete bağlanabilen cihazlardan halledilebilmektedir. Bankacılık işlemlerinin bu kadar kolay bir şekilde yapılması bu alanda yapılan yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Cep telefonunuzdan bankanın resmi web sitesinden internet şubesine erişebileceğiniz gibi, bankanın cep şubesi uygulamaları sayesinde de cepten bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmektesiniz. Tüm işlemleri cep bankacılığı ile yapamasanız da birçoğunu yapabilmektesiniz. Şimdi cep bankacılığında hangi bankacılık işlemleri yapılır sorusuna detaylıca yanıt bulacak olursak:

Göz atabilirsiniz: Cep Bankacılığı Kullanmak için Akıllı Telefon Sahibi Olmak Mı Gerekir?

  • Denizbank Kartsız Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Mobil Bankacılık Nedir ? Avantajları ve Zararı Nelerdir? İçeriğe Git
  • İş Bankası Cep Anahtar Alma İçeriğe Git
  • Cep Telefonundan Kredi Nasıl Alınır?
  • Mobil Bankacılık Uygulamaları Nelerdir? İçeriğe Git

Cepten bankacılık ile yapılabilen işlemler

1. Bankadaki varlıklarınızı görüntüleyebilirsiniz. Vadeli hesaplarınız varsa bu hesaplardaki yatırım fonlarını, hisse senetlerini görüntüleyebilir. İşlem saatlerindeyse hisse senedi alım satımı yapabilirsiniz. Vadesiz hesaplarınızdaki miktarları kontrol edebilir, daha önce yaptığınız işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Hangi Bankada Hesabım Var, Nasıl Öğrenebilirim?

2. Hesap işlemlerini yapabilirsiniz. Cep bankacılığına giriş yaparak IBAN numaranızı, hesap ve şube numaranızı görüntüleyebilirsiniz. Yeni TL, USD, EUR hesabı açabilirsiniz.

3. Kredi kartı işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın borcunu, dönem içerisinde yapmış olduğunuz işlemleri, yaptığınız işlemlerden kazandığınız puanları cep bankacılığından görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda kendi adınıza ya da başkasının adına olan kredi kartının borcunu da ödeyebilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Kredi kartı borcu nasıl ödenir?

4. Cebe havale yapabilirsiniz. Cebe havale işlemi ile cep telefonunu ve TC kimlik numarasını bildiğiniz herkese bankanın belirtmiş olduğu limitler dahilinde para gönderebilirsiniz. Bankalar cebe havale işlemi için 1-2TL civarında kesinti alsa da banka hesabı olmayan birine para göndermenin en kolay yollarından biridir. Alıcı olan kişi de para gönderdiğiniz bankanın ATM’sine giderek cep telefonuna gelen SMS şifresiyle parayı anında çekebilir.

Göz Atabilirsiniz;

5. Para transferi yapabilirsiniz. Aynı bankada hesabı bulanan birine havale işlemiyle para gönderebilirken, farklı bankada hesabı bulunan birine de EFT işlemiyle para gönderebilirsiniz. EFT ile para gönderirken bu işlemi sadece ilgili bankanın EFT saatleri içerisinde yapabileceğinizi unutmayın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İnternetten EFT Nasıl Yapılır?

6. Fatura ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Cep bankacılığını kullanarak elektrik, su, telefon, doğalgaz vb. faturalarınızı ödeyebilir ve dilerseniz de otomatik ödeme talimatı vererek de fatura ödeme işlemlerinin otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

7. Bankacılıkla alakalı hesaplamaları yapabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu kredilerle alakalı hesaplamaları güncel faiz oranları üzerinden yapabilirsiniz.

8. Bireysel emeklilik işlemlerini de cep bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzla internetin olduğu her yerde neredeyse tüm bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden halledebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/gelir-vergisi-iadesi-nasil-alinir-gelir-vergisi-hesaplama/
  2. https://www.kredivepara.com/qnb-finansbank-kredi-karti-basvuru-sonucu-ogrenme/
  3. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-taksitli-nakit-avans-nasil-cekilir/
  4. https://www.kredivepara.com/teb-kredi-karti-iptal-etme/
  5. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-emekli-promosyon-ne-kadar/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz