Çek Kıran Yerler ve Faktoring Şirketleri

Çek Kıran Yerler ve Faktoring Şirketleri
Çek Kıran Yerler ve Faktoring Şirketleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çek, günümüz ticari hayatında halen önemini korumayı başarmış bir unsur olmaya devam etmektedir. Bir alternatifi olmadığı sürece de önemini koruyacak gibi görünmektedir. Peki, sıklıkla gündeme gelen çek kırdırma nedir? Çek kırdırma, banka çekinin, faktöringlerin, aracı kurumların, belirli bir komisyon karşılığında, çekin tarihinden önce bozdurulmasıdır. Çek kırdırma yerleri genellikle faktöringler tercih edilerek yapılan bir işlemdir. Banka çeki, genellikle ticari faaliyetler için yararlanılan ve bir bankaya hitaben yazılan yasal ödeme seçeneğidir. Çek, daha çok kısa vadeli borçlanma amaçlı olarak tercih edilir. Çeklerin üzerinde vade süresine göre belirlenmiş tarihler yer alır. Çek bozdurma konusunda da mevcut olan bu tarihler belirleyici bir unsur olma niteliği taşımaktadır.

Göz atabilirsiniz: Çek Kırdırma Yaptırılırken Dikkat Edilecekler

Çek Kıran Yerler Bursa

Ticari faaliyetlerde önemli bir borçlanma aracı olan çekler için kırdırma gerekliliği önemli bir konudur. Bunun için güvenilir çek kırdırma Bursa faktöring firmaları faaliyet göstermektedir. Bu firmalardan her ihtiyaç duyulduğunda hizmet alınması mümkün olmaktadır. Çek kıran Bursa sınırları içerisinde bulunan faktöringler ve bankalar aracılığıyla yapılmaktadır.

Çek karşılıklı güvene dayalı bir borçlanma aracıdır. Aynı şekilde çek kırdırma işleminin de güvenilir adreslerde gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Bu noktada Bursa’da faturasız çek kıran faktöringler iyi bir seçenek olacaktır. Bu sayede ihtiyacınız olan çek bozdurma işlemini hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirme imkanı elde edebilirsiniz.

Bu da ticari hayatınızda sizin için çok önemli bir kolaylık sağlayan bir unsurdur. Faturasız çek kırdırma Bursa sınırları içinde yapılabilecek işlemlerin başında gelmektedir. Bu sayede çek kırdırma işlemi gerçekleştirirken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Lider Faktoring
5. Site Sk · (0224) 441 84 87
Şirinoğlu Faktoring Bursa Şubesi
İzmir yolu, Aysel Sk. No:20 · (0224) 443 24 03

Çek Kıran Yerler İzmir

Bazı finansal durumlar neticesinde, kişi/şirketler vade süresi henüz dolmamış çeki tahsil etmek isteyebilir. Fakat, vade süresi-keşide tarihi henüz gelmemiş olan bir çek, normal bozdurma koşullarıyla tahsil edilemez. Böyle bir durumda çek kırdırma İzmir faktöring firmaları en büyük yardımcı niteliği taşımaktadır. Bu sayede ihtiyaç duyulan bozdurma işlemi kolaylıkla yapılabilir. Böylelikle ortaya çıkan nakit ihtiyacı hızlı bir çözüme ulaşmış olur. Güvenilir nitelikte olan faturasız çek kırdırma İzmir faktöring şirketleri sundukları hizmetleriyle önemli bir çözüm sağlamaktadırlar. Bu sayede ticari hayatınızda içine düştüğünüz nakit sorununa hızlı bir çözüm bulmanız söz konusudur.

Bir nevi kurtarıcı niteliği barındıran çek kıran İzmir faktöring firmaları sayesinde ticari hayatınızdaki engelleri aşarsınız. İhtiyaç duyduğunuz ve tercihiniz faturasız çek kıran faktöringler olduğunda işiniz kolaylaşır.

Yaşar Factoring
Konak/İzmir
444 7 777
Şirinoğlu Faktoring
Bayraklı/İzmir
(0232) 449 45 52
Huzur Faktoring A.Ş. İzmir Şubesi
Karabağlar/İzmir
(0232) 446 20 44

 Çek Kıran Yerler Ankara

Çek kırdırma, faktöring firmaları üzerinden gerçekleştirilmekte olan bir işlemdir. Fakat günümüzde bu işlemi gerçekleştiren bankaların sayısı da bir hayli artmış durumdadır. Çek kırdırma Ankara faktöringlerinin yanı sıra Bankalar tarafından da gerçekleştirilmektedir. Bankaların kendi iştirakleri beraberinde çek kırdırma işlemi gerçekleştirilir.

Ancak faturasız çek kırdırma Ankara faktöring firmaları vasıtasıyla gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Bankalarda yapılan her bir işlem muhakkak faturalandırılmaktadır. Böyle bir ihtiyacınız söz konusu olduğunda sizin için en iyi seçenek faktöringler olacaktır.

Çek kırdırma işleminin daha iyi anlaşılabilmesi için bir örnek verilmesi yerinde olacaktır. Buna göre; X Bankası A.Ş. nin X Faktöring A.Ş. ile birlikte yürüttüğü işbirliği şeklindedir. Faturasız çek kıran Ankara sınırları içerisindeki çek sahipleri için bir ihtiyaç olabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Senetle Para Veren Tefeciler|İstanbul-Ankara-İzmir

Bu durumda çek kıran Ankara faktöring firmaları önemli bir seçenek oluşturabilmektedir. Ancak çek kırdırmak için bu iki seçenek arasında da bir tercih yapılabilmesi mümkün olmaktadır. 2018 yılı itibariyle, bazı bankalar, çek risk raporu hazırlayıp aynı gün çek kırma işlemini yapmaktadır. Bunun için ise temel olarak dikkate alınan husus çek sahibinin çek endeksi olmaktadır.

Eğer çek kırdırma işlemi ve endeksi analizi sonrası risk durumu yoksa, bankalar-faktoring şirketleri işlemi tamamlar. Böylece parayı aynı gün içerisinde çek sahiplerine-çeki ibraz edene tahsil eder. Tahsil etme işlemi gerçekleştirilirken ise komisyon paranın bütününden kesilir.

Lider Faktoring – Ankara Subesi
(0312) 468 29 20
Çagdas Faktoring Ankara Şubesi
Yenimahalle
(0312) 395 18 91

 Türkiye’de Çek Kırdıran Bankalar

Göz atabilirsiniz: Çek Kırdıran Bankalar Hangileri? Güncel Banka Listesi

– Garanti Bankası,

– Yapı Kredi Bankası,

– Ziraat Bankası,

– HSBC Bank,

– QNB Finanskbank,

– İş Bankası,

– Akbank,

– Burgan Bank,

– Vakıf Bank

ING Bank ve Halk Bankası yerini almaktadır.

Söz konusu bankalar arasında, çek kırma işlemi için talep edilen komisyon miktarları farklılık göstermektedir. Çek kırdırma yerleri her zaman en iyi alternatif faktoringler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz