Cardano Coin (ADA) Nedir?

mining-nedir

Cardano Coin, hızlı, güvenli ve kolay para transferlerinin yapılabilmesine imkan tanıyan ADA platformunun dijital para birimidir. Sahip olduğu özel kriptografi ağı ile bu para birimi üzerinden para transferlerinin güvenilirlikle yapılması mümkündür. Sadece bir para birimi olmaktan çok daha fazlası olan Cardano Ada platformu, bireylerin, devletlerin ve kuruluşların her gün aktüel olarak işlem yapabilmesine izin vermektedir. Platformun sistemi üzerinde kolay güncelleştirme yapılabiliyor olması da platform tarafından sağlanan en önemli avantajlar arasında yer almaktadır. Platform aynı zamanda akıllı sözleşmelerin otomatik olarak oluşturulmasına da izin vermektedir.

Kullanıcıları ve tedarikçileri doğrudan ve arada herhangi bir aracı olmadan birbirine bağlayan bu platformun temel amacı, sağladığı kripto para birimi ile kullanıcıların ihtiyaç taleplerinin dengelenmesi üzerinedir. Aynı zamanda kişisel güvenlik konusunda da önemli bir iddiası bulunan Cardano token kripto para borsalarında önemli derecede işlem hacmi görmektedir. Platformun çalışma prensibi ise herkese adil bir şekilde hizmet vermek ve herkesin kullanımına uygun bir blok zincir oluşturmaya yöneliktir. 2013 yılın kurulan platform oluşturduğu Cardano token ile belirtilmiş olduğu gibi piyasalarda önemli bir hacme sahiptir.

Cardano Coin Geleceği

Cardano Coin, 2013 yılında piyasaya sürülmüş olmasına karşın asıl yükselişini 2017 yılında tüm yatırımcılara göstermiştir. Günümüzde ise piyasalarda son derece canlı bir görünüm sunan Cardano Coin Yorum kapsamında uzmanlar tarafından Pazar payı bakımından en büyük hacme sahip 10 kripto para birimi arasında yer almasından dolayı olumlu yöndedir. Kısa ismi ADA olan bu para biriminin kurucusu olan Charles Hoskinson aynı zamanda Ethereum platformunun da kurucusu.

Cardano Coin Grafik bakımından ve işlem hacmi ile son derece güvenilir bir izlenim yaratan kripto para birimidir. Klasik maining yöntemi olan Proof of Work altyapısını kullanmaktadır. Bunula birlikte platformun yakın bir zamanda daha az elektrik maliyeti sunan PoS algoritmasına geçeceği tartışılmaktadır. Bu değişikliğin de piyasalar üzerinde önemli bir etkisi olacağı uzmanlar tarafından belirtilerek, Cardano’nun daha fazla değer kazanması olası görülmektedir. Dolayısıyla gelecek açısından güven veriyor olmasına karşın bu para biriminin doğru şekilde takip edilmesi ve grafiğinin incelenmesi gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz