Çalışmayan Biri Kredi Kartı Alabilir mi?

Çalışmayan biri kredi kartı alabilir mi
Çalışmayan biri kredi kartı alabilir mi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İnsan yaşamının vazgeçilmezlerinden biri olma konusunda en iddialı araçlardan biri de kredi kartlarıdır. Artık hemen hemen her kesin en azından bir kredi kartının bulunduğu düşünüldüğünde bu iddianın çok da yabana atılmayacak bir iddia olduğu aşikardır. Henüz kredi kartı sahibi olmayan kişilerin de bu hususta herkes kredi kartı alabilir mi? Çalışmayan biri kredi kartı alabilir mi gibi sorular kafasına takılmaktadır. İşte bu alanda kafalardaki soru işaretlerine bir çözüm bulmak için bu yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir: Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Çalışmayan kişiler kredi kartı alabilir mi?

Çalışmayan bir kişi olarak herhangi bir bankaya gittiğiniz zaman muhtemelen o banka size karşı temkinli yaklaşacaktır. Banka herhangi bir kişiye kredi kartı ya da kredi verirken temkinli yaklaşır. Bir şekilde o kişinin borcunu ödeyeceğine inanırsa bu durumda kredi kartı ürünlerini verebilmektedir. Kredi kartı alacak olan kişilerin işte tam da bu sebepten ötürü düzenli olarak bir geliri olan ve sigortaları yatan kişiler olması oldukça önem arz eder. Peki çalışmayan biri hiç bir şekilde kredi kartı alamaz mı derseniz bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Yani bazı istisnai durumlar mevcuttur. Bunlar yerine getirildiği durumda çalışmasanız da kredi kartı alabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sonrası Kart Alabilir Miyim?

Çalışmayan birinin kredi kartı alma şartları:

1. Herhangi bir bankadan kredi kartı başvurusunda bulunan bir kişi çalışmıyorsa ve buna bağlı olarak da SGK ödemeleri yapılmıyorsa düzenli bir gelirinin olduğu bankaya ispat edilmelidir. Bu kredi kartı başvurusunda bulunacak kişinin yapmış olduğu bir işten dolayı elde edebileceği kazançlar olabileceği gibi sahip olunan bir gayrimenkulden elde edilen kira gelirleri de olabilmektedir. Bu durumu belgeleyebilmeniz halinde banka size zorluk çıkarmadan kredi kartı verecektir. bu şartlar tüm bankalarda geçerli olmasa da birçok bankada geçerli olacaktır.

Göz Atabilirsiniz;

2. Üzerinize kayıtlı olan herhangi bir gayrimenkul tapusu yoksa ve belgelendirebileceğiniz geliriniz de bulunmuyorsa bu durumda yapabileceğini tek şey kredi kartı başvurusunda bulunacağınız bankadan hesap açtırmak olacaktır. Bu hesabı açtırdıktan sonra bir miktar hesapta para döndürmeli ve gerçekten geliriniz olduğunu bankaya bu şekilde göstermelisiniz. Bu işlemler biraz uzun sürse de sonunda kredi kartı almak için talepte bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcisi olan kişi geçmişteki hesap hareketlerini inceleyerek size kredi kartı verme konusunda eskiye nazaran daha sıcak yaklaşacaktır. Muhtemelen bu süreç sonunda çalışmayan biri olsanız da kredi kartına sahip olabileceksiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir: Çalışmayan Kadın Doğum Parası Ne Kadar?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz