Çalıntı Kredi Kartı Kullanımı İçin Ne Yapılmalı?

Çalıntı kredi kartı olan müşteriler ne yapmalı?
Çalıntı Kredi Kartı Siteleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çalıntı kredi kartı olan müşteriler ne yapmalı? Kredi kartı çalınan müşteriler bilgilerini nasıl koruyabilir? Kart çalıntısı sonrasında hangi yolları ilerlememiz gerekiyor? Şimdi sizlere bu soruların cevaplarını vereceğiz. Ülkemizde hemen hemen herkes kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartı kullanan müşteriler kartlarını kaybetme risklerinin yanı sıra bilgilerinin çalınma tehlikesi ile de karşılaşmaktadır. Özellikle internet alışverişlerinde güvenli olmayan sitelerden yaptığınız işlemler sonucunda kredi kartı numaralarınız çalınabilir ve bu numaralar bazı internet sitesinde para ile bile satılabilir. Bu durumda yapmanız gereken hemen bankanız ile irtibata geçip kredi kartım çalındı diye söylemiz yeterlidir. Banka hemen kartınızı iptal edecek ve çalınan numaralar kimsenin işine yaramayacaktır. Peki bu durumda ne yapmamız gerekiyor şimdi sizlere bunun hakkında bilgiler verelim.

Göz Atabilirsiniz:

 1. Halk Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 2. Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 3. Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 4. Şekerbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Çalıntı Kredi Kartları Siteleri

Çalıntı kredi kartı siteleri özellikle sosyal medyada sıkça duyulan bir sistemdir. Güvenli olmayan bir internet sitesinden alışveriş yaparsanız kredi kartınız kopyalanabilir. Bu durumda sizin haberiniz olmadan çalıntı kredi kartı ile internetten alışveriş yapılır. Siz bu durumu geç olsa da fark edeceksiniz. Bu sebeple güvenmediğiniz yerlerden alışveriş yapmamanızı öneriyoruz. Dolandırıcılık bizim ülkemizde değil tüm dünyada moda olmuş bir kolay para kazanma yöntemidir. Sizin kopyalanan kredi kardınız ile istedikleri işlemleri internet üzerinden yapabilirler. Bu işlemlerin yapıldığı internet siteleri bile mevcuttur. Bu sitelerde kartınızın bilgileri satıldıysa ve siz bunu fark etmediyseniz bu sorunu banka ile sizin aranızda olacağını da söylemek isteriz.

Göz Atabilirsiniz: 

 1. HSBC Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 2. Citibank Wings Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 3. Citibank Axess Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

 4. Albaraka Türk Kredi Kartı İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çalıntı Kredi Kartı Kullanımı İçin Ne Yapmak Lazım?

Çalıntı Kredi Kartı Kullanımı İçin Ne Yapılmalı?

Eğer kartınızda yapılan bir şüpheli işlem varsa anında bankanızın kayıtlı olduğu müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızın çalındığını veya bilgilerin kopyalandığını söyleyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri anında çalıntı kredi kartlarınızı iptal edecektir. Bu durumda sizin elinizde bulunan kredi kartınız işlem yapılmayacak durumda olacaktır. Eğer isterseniz bankadan yeni bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Çalıntı kredi kartı kullanımı son yıllarda çok olmaya başlamıştır. Ülkemizde de bu duruma çare olmak için internet alışverişlerinde müşteri onayı sistemi başlamıştır. Eğer kartınızın internet alışverişi yapmasını istemiyorsanız bankanızla irtibata geçerek internet alışverişini kapatabilirsiniz.

Çalıntı Kredi Kartı Bilgileri

Bu işlemler sadece internet alışverişinde olmuyor. Çalıntı kredi kartlarının bilgilerine ulaşmak için pos cihazları ile de işlem yapan yerler vardır. Bu yüzden güvenmediğiniz yerden kartınızı geçmeyiniz. Bu pos cihazlarında kart kopyalama vardır ve kartınız geçtikten sonra tüm bilgileri kopyalanır. Hatta girdiğiniz şifre bile sisteme kayıt edilir. Çalıntı kredi kartlarının artması bu sebeple mümkün olmaktadır. Bu konu ile ilgili dikkatli olmalı ve internet alışverişlerinde cep telefonunuza onay kodu olmadan işlem yapmama yetkisi almalısınız. Yaptığınız tüm işlemlerde cep telefonunuza bir onay kodu gelirse daha güvenli işlem yaparsınız. Kart bilginiz çalınsa bile kartınızı kullanmak isteyenler bir şey yaptıklarında size doğrulama mesajı gelecektir. Ama bazı sitelerde anında ödeme alınmaktadır. Yine de siz şüpheli durumlarda hemen müşteri hizmetlerini arayıp kartınızı iptal ettirin. Daha sonra banka size yeni kart gönderecektir. Bu kartın üzerindeki numaralar bir öncekinden farklı olacaktır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. Kredi Kartı Hata Kodları ve Çözümleri

 2. ATM (Banka) Kartım kayboldu, Ne yapmam gerekir?

 3. Fibabanka Bankamatik Kartı Şifre Alma

 4. Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz