Burganbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Burganbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke
Burganbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke

İnternet bankacılığı şifresinin blokesini kaldırma işlemi için Burganbank çağrı merkezleri, şubeleri ya da internet bankacılığının kendisi kullanılabilmektedir. Banka, internet şubesi şifre blokelerinde tek kullanımlık şifre uygulaması ile çalıştığından, sistemi yeniden açmanız gayet kolay olacaktır. Ancak tek kullanımlık şifrenin gönderileceği cep telefonunun sisteme kayıtlı olmaması ya da telefonunuzu değiştirmeniz halinde, banka şubeleri size daha doğru şekilde yardımcı olacaktır.

Göz atmanızda fayda var: Burganbank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

Burganbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini İnternetten Kaldırmak

İnterneti kullanarak şifre blokesi kaldırmak için Burganbank internet bankacılığı sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Burada sizden şifre ve kullanıcı adı istenen bölüme hiçbir şey yazmadan alt kısımda bulunan ‘Şifrem Bloke Oldu’ kısmını tıklamalısınız. Ardından sayfada blokeyi kaldırma yöntemlerinden dilediğinizi seçme şansınız olacaktır. Cep telefonunuz sistemde kayıtlı ise, kullanmakta olduğunuz numaraya tek kullanımlık şifre gönderilmesini talep edebilirsiniz. Bu şekilde yapılan girişlerde tek kullanımlık şifreyi tek seferde 1 kez talep etme hakkınız bulunmaktadır. Gönderilen şifreyle giriş yapmanız halinde sistem kullanımınıza açılmadan önce şifre belirleme zorunluluğu getirecektir. Şifrenizin sıfırlanmasının ardından yeni şifre belirleyerek sistemi tekrar aktive edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Albaraka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Göz Atabilirsiniz;

Sistemde kayıtlı e- mail adresinizin bulunması durumunda e- malinize bağlantı gönderilebilmektedir. Gönderilen bağlantıyı tıklayarak şifre sıfırlama ekranına erişebilirsiniz. Şifrenin birden fazla kez yanlış girilmesine bağlı blokelerde, gönderilen bağlantıya tıklandıktan sonra şifre sıfırlama ekranında güvenlik sorusu belirleme zorunluluğu bulunmaktadır.

Burganbank Şubelerinden İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Kaldırmak

Şifre blokesini şubelerden kaldırmak için kartınızın ya da kimliğinizin yanınızda olması yeterlidir. Banka, başka herhangi bir evrak talebinde bulunmaz. Kimliğinizin üzerindeki T.C. kimlik numaranız ile hesabınıza erişerek şifre sıfırlama işlemi yapar ve size güvenlik kodunu verir. Kodu girdikten sonra sizden şifrenizi değiştirmeniz istenir. Yapacağınız değişiklik sonrası internet bankacılığını kullanabilirsiniz. bu işlemi yapmak için kartınızın ya da hesabınızın bağlı olduğu Burganbank şubesine gitmeniz gerekmez. Size en yakın şubeden internet bankacılığı şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Burganbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Burganbank Çağrı Merkezlerinden İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Kaldırmak

Çağrı merkezi kullanarak şifre blokesi kaldırmak için yapmanız gereken 0850 222 8 222 numaralı telefon aranmalıdır. Bu numara ile çağrı merkezine ulaşıldıktan sizden kullanmakta olduğunuz hangi kartla işlem yapacağınızın bilgisi sorulur. Bu bilgiye birden fazla kartınız varsa herhangi birini seçip şifresini tuşlayarak yanıt verebilirsiniz. Daha sonra internet şubesi işlemleri seçeneklerine girilmelidir. Şifre işlemlerine giriş yapıldıktan sonra şifre blokesi seçeneği tuşlanmalıdır. Buradan sizi müşteri temsilcisine yönlendirecek sistem, şifre değişimi için müşteri temsilcisi ile olan görüşmelerinizi kayıt altına almaktadır. telefonda yeni şifrenizi söylemeniz, cep telefonunuzu vermeniz gerekmez. Müşteri temsilcisi, size tek kullanımlık geçici bir şifre gönderir ve ardından bu şifre ile giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz istenir. Siz telefonu kapatıp giriş yaptıktan sonra ekranınıza zorunlu şifre değiştirme seçeneği çıkar ve bu seçeneği görmezden gelemezsiniz. Şifre değiştirme işlemi yapmamanız halinde internet şubesi açılmayacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Şifre Blokesini Kaldırma Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar

Burganbank internet şifre blokesi kaldırırken dikkat edilecekler şöyle sıralanabilir:

  • Şifre blokenizi kaldırdıktan sonra kesinlikle yeni şifre için internet cafeleri ya da ortak kullanım bilgisayarlarını kullanmamalısınız.
  • Güvenlik için belirli aralıklarla zorunlu şifre değiştirme ekranı ile karşılaşılmaktadır. Bu bir bloke değildir. Şifrenizi değiştirerek devam edebilirsiniz.
  • Yeni şifrenizi belirlerken Messenger, Whatsapp gibi anlık iletişim aygıtlarının kapalı olduğundan emin olunuz.
  • İçerisinde lisanssız yazılım bulunduran bir bilgisayardan internet şubesi bloke kaldırma veya şifre değiştirme işlemi yapmayınız.

Burganbank bankamatik kartı şifre alma işlemleri hakkında detaylı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz