Burganbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

burganbank bankamatikte param kaldi
burganbank atm param sikisti

ATM’de para sıkışması genelde işlemcisi aşırı sıcak veya soğuk yüzünden düzgün çalışmayan ATM’lerde görülen bir problemdir. Bunun yanında müşterinin işleminin çok uzun sürmesi, işlem yapılırken bilgilerin yanlış girilmesi veya ATM’nin aşırı yoğun işlem yükü altında kalması da Burganbank ATM’lerinin içinde paranın sıkışmasına veya başka bir değişle ATM’nin parayı yutmasına neden olmaktadır. Burganbank bankamatikte param kaldı sorununuzla ilgili çözümler aşağıdaki gibidir.

Göz atabilirsiniz: Burganbank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Burganbank Bankamatikte Param Kaldı Diyorsanız İzlenmesi Gereken Adımlar

Bankamatik parayı yuttuğunda Burganbank müşterisinin yapması gereken ilk şey, bir yetkiliye haber vermeden önce sakin kalıp bir süre beklemektir. Eğer en azından birkaç dakika beklenmez ve ATM hemen terk edilirse bir takım sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar arasında ATM’nin parayı geri vermesi ve bu paranın başkası tarafından alınması riski vardır.

Para sıkışması yaşandıktan sonra beklenmesi gereken süre 5-6 dakikadır. Bu süre bittikten sonra izlenebilecek iki yol vardır. Bunlardan ilki ve en güvenilir olanı durumu şubelere bildirmektir ve diğer yol durumu telefon yoluyla bildirmektir.

Burganbank ATM’de Yutulan Parayı Şubeden İstemek

Burganbank şubeleri genelde ATM’lere bitişik olmaktadır ve şubelerin giriş bölümünde güvenlik görevlileri bulunur. Bankamatiğe parası sıkışan kişi derhal şubeye girmeli ve güvenlik görevlisine durumu anlatmalıdır. Görevli teknik ekiple iletişime geçerek onları çağırır. ATM geçici olarak hizmete kapatılarak teknik ekip tarafından incelenir. Eğer o an çözülebilecek bir durum yoksa kişi şubeye yönlendirilir.

Şubeye giden kişi bir banka görevlisine durumu anlatır ve bu durum hakkında bir tutanak tutulur. Daha sonra kişiye bir form verilir ve bu form üzerinde hangi ATM’den işlem yapıldığı, ne kadar para yatırıldığı veya çekildiği, işlemin saat kaçta yapıldığı gibi bilgiler doldurulur. Daha sonra bank görevlileri ATM’nin işlem kayıt sistemine girer. Bu sistem dakikası dakikasına yapılan işlemlerin ayrıntılarını içerir. Belirtilen saatte yapılan işlem detayları ile ATM’nin kayıtlarının örtüşüp örtüşmediğine bakılır. Bu, para iadesi talebinde bulunan kişinin kimliğini doğrulamak içindir.

Kimlik doğrulamak için yapılan bir başka işlem ise ATM’lerin tepelerinde bulunan kamera kayıtlarına bakmaktır. Bu kayıtlar belirleyici kanıt olarak görülmektedir. Bu yüzden Burganbank bankamatiklerinde işlem yapan kişilerin para sıkışması ihtimaline karı, işlem yaparken bir kez de olsa kameraya yüzlerini göstermeleri, para sıkışması durumunda işlerini çok kolaylaştıracak ve onları sıkıntıdan kurtaracaktır.

Göz Atabilirsiniz;

Burganbank Bankamatikte Sıkışan Para Ne Kadar Sürede İade Edilir?

Burganbank ATM’de sıkışan paranın iadesi, talebin değerlendirilmesi ve gerekli incelemelerin yapılması hesaba katıldığında ortalama 1-2 hafta sürmektedir. 1000TL ve daha büyük miktardaki paranın sıkışması durumunda incelemeler daha sıkı olacağından 1 aya kadar varabilmektedir. Kişi bu süreçte bankayı sık sık arayarak durumun daha hızlı çözülmesini sağlayabilir çünkü aynı durumu yüzlerce kişi yaşadığından bazı kişiler öncelik sırasında eriye düşebilmektedir.

İlginizi çekebilir: Burganbank Bankamatik Kartı Şifre Alma

Burganbank Bankamatikte Sıkışan Parayı Müşteri Hizmetlerine Bildirmek

Müşteri hizmetlerine sıkışan parayı bildirmek para iadesinin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olacağı gibi işlem yapıldıktan sonra zaman kaybetmeden yapılan bildirimler, iade dilecek paranın gerçekten o kişiye ait olduğuna dair sağlam bir kanıt oluşturmaktadır. Numarası 0850 222 8 222 şeklinde olan Burganbank müşteri hizmetleri arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmak gerekir. Müşteri temsilcisine bankamatik tarafından para yutulması sorunu yaşandığı bildirilir. Daha sonra müşteri temsilcisi kişiden işlemi ne zaman yaptığını ve hangi ATM’den yaptığını söylemesini ister. Kişi bu noktada ister bulunduğu adresi söyler ister se ATM’nin üzerindeki tanımlayıcı kodu bildirir. Müşteri temsilcisine ne kadar para ile işlem yapılırken hata oluştuğu söylenir. Bu noktadan sonra beklemek ve gerekli incelemelerin yapılmasına izin vermek gerekir. İncelemeler bittikten sonra kişi ster paranın hesabına yatırılarak iade edilmesini, isterse de bir şubeden zarf içerisinde iade edilmesini talep edebilir.

Göz atabilirsiniz: Burganbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

  • https://www.kredivepara.com/burganbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
  • https://www.kredivepara.com/albaraka-bankamatik-karti-sifresi-alma/
  • https://www.kredivepara.com/atmden-havale-eft-nasil-yapilir/
  • https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-bankamatik-karti-sifresi-alma/
  • https://www.kredivepara.com/vakifbank-bankamatik-karti-sifre-alma/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz