Burgan Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

1992 yılında İstanbul’da kurulan Burgan Bank, uzun bir zaman dilimi boyunca tek şube üzerinden yalnızca yatırım bankacılığı yapmıştır ve bu nedenle bireysel müşteri tabanında pek tanınmaktadır. Yine de 20 yılı aşkın süredir başarıyla bankacılık faaliyetlerini idame ettiren Burgan Bank, geçtiğimiz dönemlerde bireysel müşteri tabanına yayılmaya da karar vermiştir ve yeniden yapılanmaya gitmiştir. Bu kapsamda tüketicilere  ihtiyaç kredisi, ptt ihtiyaç kredisi, dijital kredi, taşıt kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi, konut kredisi, süper hesap, taksitli süper hesap, süper banka kartı vb. finansmanlar sağlayan Burgan Bank’a kredi bavurusu ileten tüketiciler kredi başvurusu sorgulama imkanına da sahiptir. 

İnternetten Başvuru Sonucu Sorgulama 

Burgan Bank aracılığıyla kredi kullanmaya karar veren tüketiciler için internet şube, mobil şube veya internet sitesi aracılığıyla başvuru sorgulama imkanı henüz sağlanmamaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde belirtildiği gibi yeniden yapılanmaya giden Burgan Bank, çok kısa bir süre içerisinde internetten kredi başvuru sonucu sorgulama imkanı da verecektir. 

SMS ile Başvuru Sonucu Sorgulama 

SMS bankacılığı hizmetlerine yakın zaman önce başlayan Burgan Bank, tüketicilerin anlık döviz kurlarını takip etmesini, kredi kartı ekstre borcunu öğrenmesini, hesabında ne kadar para olduğunu öğrenmesini, repo vb. bilgileri edinmesini sağlamaktadır, ancak henüz SMS ile kredi başvuru sonucu sorgulaması yapmaya imkan vermemektedir. Tüketiciler kredi başvuru sorgulama işlemi için alternatif kanalları kullanmalıdır. 

Banka Şubelerinden Başvuru Sonucu Öğrenme 

Burgan Bank’a kredi başvurusu ileten tüketicilerin şubeden kredi başvuru sorgulaması yapması mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken TC kimlik kartı ile en yakın Burgan Bank şubesine gitmek ve GSM numarasına istinaden kredi başvuru sorgulaması yapmaktır. Tüketiciler adreslerine en yakın Burgan Bank şubesini öğrenmek için SUBE (boşluk) İlçe yazıp 8222’ye SMS atabilir ya da burgan.com.tr internet sitesinden yararlanabilir. 

Telefon Bankacılığı Üzerinden Başvuru Sonucu Öğrenme 

Çağrı merkezinden kredi başvuru sorgulaması yapmak da mümkündür. Kredi başvuru sorgulamasını çağrı merkezi aracılığıyla yapmaya karar veren tüketicilerin tek yapması gereken 0850 222 8 222 numaralı çağrı merkezini aramak ve müşteri temsilcisine bağlanmaktır. Kurumsal firmalar, ticari kredi başvurusu yaptıysa ticari kredi başvurusu sorgulaması için 0 850 222 8 223 numaralı Kurumsal Bankacılık hattı ile iletişime geçmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir