Büfe Nasıl Açılır? 7 Maddede Gerekenler

Büfe açmak için neler yapılmalıdır
Büfe açmak için neler yapılmalıdır

Büfecilik sektörü son senelerde ciddi bir atılım içerisindedir. Daha önceden büfeler sadece çikolata, sigara, su gibi ufak ürünler satarken artık biraz daha anlayış değişerek fast food yiyeceklerin satıldığı noktalar haline gelmektedir. Bu anlamda büfeler soğuk sandviç, döner, hamburger gibi yiyeceklerde satmaya başlamışlardır. Siz de bu şekilde bir büfe sahibi olmak istiyorsanız büfe açmak için neler yapılmalı sorusunun yanıtlarını, yapılması gerekenleri öğrenmeniz gerekecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2020

Büfe Açmak İçin Gerekli Şeyler

1. İlk yapılması gereken hangi hizmetleri vereceğinizi belirlemek ve bu işe ayırabileceğiniz sermayeyi göz önüne almaktır. İş planını doğru şekilde yaparsanız bu beraberinde başarıyı da getireıcektir. Bu açıdan öncelikle sektörü iyi şekilde tanımalısınız. Ne kadar çeşit olursa o derece kişiyi büfenize çekebilirsiniz.

2. Büfenin işlek bir yerde olması önemlidir. Bundan dolayı bilindik semtlerde insanların çok gelip gittiği noktalarda büfe açmalısınız. Büfe olarak genelde apartman altları kullanılmamaktadır. Büfe almanız için açık bir alan aramanızda fayda var. Marketin çok yakınında bir büfe açmak sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çünkü marketler ürünleri toptan aldığından dolayı çok daha ucuza satın alacak ve sizden daha ucuza satacaktır. Alış veriş yapmak isteyen insanlarda aynı ürünü daha ucuza bulabileceklerinden dolayı sizi tercih etmeyecektir.

Göz Atabilirsiniz;

3. Büfeyi açabilmeniz için belirli bir sermayeye ihtiyacınız vardır. Mekandan mekana farklılık göstermekle birlikte 10Bin TL’den 120Bin TL’ye kadar sermaye gerektirebilir. Bu rakamlar büfeyi açmak istediğiniz yere ve büfede hangi ürünleri satmak istediğinize göre değişkenlik gösterir. Örneğin İstanbul’da işlet bir yerde büfe açmanın maliyeti 60-70Bin TL olabilirken, İzmir’in işlek bir caddesinde büfe açmanın maliyeti 40-50 Bin TL’ye mal olabilir.

Göz atabilirsiniz: Ganyan Bayi Nasıl Açılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

4. Büfe’de yemek çeşitleri satacaksanız bu durumda göze hitap eden ilgi çekici bir menü hazırlamanız oldukça önemlidir. Hazırlayacağınız menüde içeceklerin, yiyeceklerin olduğu bölümler birbirinden ayrı kısımlarda olmalıdır. Fast food yiyecekleri saklamanız için büfede dondurucu bölümü bulunan buzdolabına ihtiyacınız olacaktır.

5. Dilerseniz büfe bayiliği veren yerlerden bayilik alarak marka yapmış bir firma üzerinden büfeciliği daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Büfe bayiliği veren firmalar genel olarak her türlü dizaynı kendileri yapmaktadır. Bayilik aldığınız firmalar bu sistemde sizin elde ettiğiniz kazançtan kar payı alırlar.+

6. Büfe açmak için bir takım evrakların ayarlanması gerekmektedir. Bu evrakları ayarlamak için Vergi dairesine, Belediyeye, Ticaret Odasına, Esna Odalarına ve muhasebeciye gitmeniz gerekebilir. Bu kurumlardan büfe açmak için gerekli olan izinleri almanız gerekmektedir.

7. Gıda ürünleri satılan bir büfe olacaksa bu durumda temiz ve hijyen konusuna önem verilmelidir. Sağlık konusunda devletin resmi kurumları sizleri denetleyerek bu konuda nihai kararı verecektir.

Göz atın: Bayilik Nasıl Alınır? Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz