Kredi ve Para

Borsa öğrenmek istiyorum, nelere dikkat etmeliyim?

Borsa öğrenmek istiyorum, nelere dikkat etmeliyim?

Borsa öğrenmek istiyorum, borsa nasıl oynanır, hisse senedi nasıl alırım gibi soruları soruyıor iseniz aşağıda tam size göre bilgiler yer almakta. Dikkatli okuyarak bu konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Borsa fonlarını değerlendirmekle ilgili her haber okuduğunuzda borsa öğrenmeyi kafanıza koyduğunuzdan eminiz! Borsa öğrenmek sanıldığı kadar zor ve karmaşık bir mesele değildir. Borsa öğrenmek ve borsa oynamak için yapmanız gereken birkaç temel disiplin ve doğru bilgiyi edinme arzusu olmalıdır. “Borsa öğrenmek istiyorum.” Dedikten sonra yapmanız gerekenler oldukça basit,

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Borsada Alım Satım Nasıl Yapılır

Borsa öğrenmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  • Borsa yatırımına başlamanın yollarını öğrenin. Borsa öğrenmek için öncelikle borsa yatırımı nasıl yapılır, borsa ve para piyasalarında nasıl işlemler gerçekleşiyor ve siz bunlara ne denli dahil olabiliyorsunuz bunun ile ilgili derinlemesine araştırma yapın.
  • Borsayı öğrenmenin temel yollarından borsa alım satımı için borsa piyasalarını takibe alın. Borsayı öğrenirken iyi birer borsa yatırımcısı da olmanız gerekir. Borsa yatırımcılarının başarılı olabilmeleri ve borsayı oynarken kaybetmemelerinin sebebi doğru alımlar yapmaları ve paralarını en doğru şekilde değerlendirmeleridir. Bunun için borsa hakkındaki finans dergilerini, ünlü iş adamlarının paralarını yöneten ve borsa oynayan danışmanları yakından takip etminiz oldukça faydalı olacaktır. İnternet üzerinde borsa öğrenen ve öğrendiklerini paylaşan internet siteleri ve forumları sıkı sıkı takip edin.
  • Günlük borsa-hisse senedi yorum ve analizlerini okuyun. Borsa öğrenmek isteyenlere en büyük kolaylıklardan biri de borsa hisse senetlerinin gündelik analizlerine internet üzerinden ulaşabiliyor olmaları! Finans ve ekonomi alanında ün salmış doğru borsa-hisse senetlerini paylaşan ve bunları analizlerle istatistiklerle yorumlayan programları kesinlikle takip etmelisiniz.
    Ayrıca bakınız:

Oku Borsa Oynamanın Püf Noktaları Nelerdir?

  • Borsa öğrenmek istiyorsanız, düşükten alıp yükseğe satmayı ilke edinin. Her ne kadar yukarıda sayılan maddeleri yerine getiriyor olsanız da borsa oynarken ihtimal yakanızı asla bırakmaz yani hiçbir zaman net bir piyasa değerinden söz edemezsiniz. Borsa öğrenirken bu riskin bilincinde olun ve buna hazırlıklı olduğunuzdan da emin olun. Yüksek ihtimallere karşı da düşük ihtimallere karşı da her zaman temkinli olmalısınız. Henüz daha borsa öğrenme aşamasındaysanız asla elinizdeki tüm sermayeyi tek bir alım için riske etmeyin.
  • Borsa öğrenirken spekülasyonlara hazırlıklı olun. Borsa piyasasında patra kazanmak isteyen ve borsa oynayan bir çok yatırımcının olduğu yerde söylentiler, deikodular, heyecanı yükseltecek gerçeklik payı olmayan bir çok spekülasyon da elbette vardır. Akıl almaz paralar kazanmayı borsa oynayan herkes öğrenmek ister ancak bilmelisiniz ki ne kadar az spekülasyonun içerisinde olursanız o kadar iyi bir borsa yatırımcısı ve oyuncusu olmanız kaçınılmazdır.

Güncelleme: 27.04.2019


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.