Borsa Nasıl Oynanır?

borsa nasıl oynanır
borsa nasıl oynanır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Borsa nasıl oynanır? Borsa ile nasıl para kazanabilirim? Bu yazımızda sizlere borsa nedir nasıl oynanır bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Kenarda parası olan ve kolay yoldan para kazanmak isteyenler genel olarak Borsa’ya hücum etmektedirler. Borsa yatırımı yaparak para kazanan kişiler olmasına rağmen bu sektöre girip kendini batıran da birçok kişi vardır. Çünkü bu işe girişenler doğru yatırımı nasıl yapacaklarını bilmemektedirler. Para katlamasını bilmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere bu borsa hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

OKU: Borsa Nedir? Borsa İşleyişi Nasıldır?

Borsa Nedir? Borsa Nasıl Oynanır?

Borsa şirketlerin kendi hisse senetlerinin, emtialarının ve çeşitli ürünlerin alımları ve satımlarının yapıldığı yerdir. Borsa’nın içinde döviz piyasası, emtia piyasası ve hisse senetleri piyasası gibi çeşitli piyasalar bulunmaktadır. Eğer yatırımı borsa üzerinden yapacaksanız gerekten bu şirketlerin tüm piyasalarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda yanlış bir hareketinizde tüm paranızdan olabilirsiniz.

Borsa oynamak istiyorsanız yani bu yere yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle resmi bir yatırım aracınızın olması gerekiyor. Türkiye’de borsa işlerini yürüten bir kurum vardır. Borsa İSTANBUL A.Ş olarak geçen bu kurum sermaye piyasası kurulu ile borsadaki tüm değişiklikleri, yönetmenlikleri ve denetlemeleri yapmaktadır.  Bankalar ve yatırım kurumlarını aracı olarak alırsınız. Bu kurumlar sizin borsadaki işlemlerinizi adınıza yürüteceklerdir. Her bankanın komisyon ücreti farklıdır. Bu yüzden araştırmadan hemen ilk bankadan işlem yapmamanız gerekiyor.

Göz Atabilirsiniz;

Borsa’ya Başlamak İstiyorum

Borsa’da hesap açtıktan sonra hemen yatırım yapmayınız. İlk önce piyasa hareketlerinizi izlemenizi öneririz. Bu izleme sonunda hangi hisseye yatırım yapacağınızı görebilirsiniz. Borsa’da para kazanmak isteyen kişiler tecrübeli kişiler olması gerekiyor. Acemi olanlar anında kayıp yaşarlar ve sonu hüsranla bitebilir. Bu yüzden deneyimli olmanız gerekiyor. Piyasa analizlerinizi iyi yapmanız durumunda yaptığınız yatırımlardan güzel paralar kazanabilirsiniz.

GÖZ AT: Borsaya Girmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Borsa’ya Girmek İçin Eğitim Var mı?

Eğer gerçekten bu işe yatırım yapacaksanız ve güzel paralar kazanmak istiyorsanız ilk önce bu işi a’dan z’ye araştırmanızı öneriyoruz. Bu işlerin eğitimleri vardır. Bu eğitimleri iyi araştırıp yapacağınız yatırımların ne kadar iyi veya kötü olduğunu anlayabilirsiniz. İnternet üzerinden de verilen eğitimler vardır. Biraz araştırdıktan sonra size özel videolarla eğitim almanız mümkündür. Ayrıca video eğitimi haricinde kitaplar, seminerler ve demo hesaplar ile de eğitimler almanız mümkündür. Aldığınız eğitimleri teoride nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden ilk olarak bazı sanal para oyunları ile kendinizi test edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Borsa Oynamanın Püf Noktaları

Güncelleme: 02.12.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz