Borçtan Dolayı Bloke Olan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Borçtan dolayı Bloke Olan Kredi Kartı nasıl açılır
Borçtan dolayı Bloke Olan Kredi Kartı nasıl açılır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İnsanların çoğu için vazgeçilmez olan araçlardan biri olan kredi kartı doğru kullanıldığı takdirde birçok kolaylık sağlarken, yanlış kullanıldığı takdirde de insanın içinden çıkamayacağı noktalara gelmesine sebep olabilir. Özellikle yapılacak olan alışverişleri kredi kartları ile öderseniz puanlarınız birikecek ve ekstra alışveriş yapma şansına erişmiş olacaksınız. Bilinçsiz bir şekilde ya da mecburen kullandığınız kredi kartlarının borçlarını belli bir dönem boyunca ödemediğiniz durumda kredi kartı bloke olacaktır. Bu durumu yaşayan insanların kafasına bloke olan kredi kartı nasıl açılacağı sorusu takılmaktadır. Siz de böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız neler yapmanız gerektiğini yazının devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En İyi ve Avantajlı Kredi Kartı Hangisi

Bloke Olan Kredi Kartının Açılması

Kredi kartının bloke olması için gerçekleşmesi gereken iki senaryo vardır. Bunlardan biri ilgili kartın çalınması ya da kaybolması durumunda, diğeri ise kartın borcundan ötürü banka tarafından bloke uygulanmasıdır. İlk bloke kişinin isteği ile yapılan bloke işlemidir. İkinci bloke durumu ise banka tarafından uygulanan bloke durumudur. Bu yazıda anlatılacak olan borç nedeniyle bloke olan kredi kartı için blokedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Borcu Ne Zaman Avukatlık Olur?

İnsanların kredi kartı ortaya çıkmadan önce birçok hırsızlık olayıyla karşılaşmaktaydı. Bununla birlikte almak istediklerini taksitle alma şansı tüm ürünler için bulunmamaktaydı. İşte kredi kartı bu noktada devreye girerek hemen hemen her şey için taksit yapma olanağını insanlara sundu. Sadece bu değil aynı zamanda kredi kartı ile yapılan alışverişlerde puan biriktirme ve bu puanlarla da istediklerini bedavaya alma şansına erişmelerini sağladı. İşte bu aşamada bu kampanyaların büyüsüne kapılıp gereğinden fazla harcama yapan kişiler borçlarını ödeyemedi. Kredi kartı borçlarının ödenmemesinin ardından bir süre bankalar ilgili kredi kartlarına bloke uyguladılar.

Göz Atabilirsiniz;

Kartın Bloke Edilmesi

Herhangi bir bankaya ait olan kredi kartı bloke edildikten sonra artık o kredi kartı bundan sonrası için kullanıma kapatılmış demektir. Kredi kartı kullanıma kapandıktan sonra artık bu kredi kartıyla nakit avans çekimi de yapamazsınız, alışveriş de yapamazsınız. Borcunuzu ödemediğiniz süre boyunca ilgili borç üzerine faizin eklenmesi de cabası. Böyle bir durumla karşılaşan kişilerin elbette bu durumdan çıkabilmesi için her şeyden önce borcu faizleriyle birlikte geri ödemesi gerekir.

Dönem borcu günü geldiği halde 3 defa ödenmediği durumda bu senaryo standart bir şekilde gerçekleşecektir. Bu işlem tüm bankaların sisteminde otomatikman tanımlanmış bir sistemdir. Bu durum yaşandıktan sonra borcunuzu en kısa süre içerisinde öderseniz anında ya da 1 gün içerisinde kartınız tekrar kullanıma açılacaktır. Yalnız borcu ödememe konusunda ısrar ederseniz de hukuki süreçlerle karşılaşmanız an meselesidir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Banka Kart Combo Nedir? Ziraat Bankkart Combo, Ziraat Combo Kart 2021

Göz atabilirsiniz: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz