Borç Kapatma Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Günlük yaşamın idame ettirilebilmesi için vatandaşlar farklı kredilere başvurmak zorunda kalmaktadır. Kimi zaman ihtiyaç kimi zaman taşıt ya da konut isimlerinde alınan krediler, farklı bankalar üzerinden çekilmektedir. Üstelik uygun kredi veren bankaların sayısındaki artış kredi alımlarını da maksimumlara çıkarmıştır. Bu da borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 yılında nasıl hareket edeceği sorununa işaret etmektedir. Ancak öncelikle borç kapatma kredisi nedir hakkında bilgi edinimlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Bahsedildiği üzere bireylerin farklı bankalara kredi borçları bulunmaktadır. Borçların kapanmasını sağlayan krediler ise vatandaşları bir bankaya borçlu yapmaktadır. Böylelikle ödeme miktarları açısından da bir avantaj sağlanabilmektedir. Çünkü borç kapatma kredisi başvurusu neticesinde alınan miktarlar diğer bankalara peşin ödemeler olarak yatırım yapılmasına olanak tanımaktadır.

Peşin ödemeler ise her daim toplam borçtan indirim yapılmasını sağlamaktadır. Ancak işlemlerin tamamlanması için borç kapatma kredisi nasıl alınır konusu hakkında hata paylarının sıfıra indirilmesi gerekmektedir. Borç kapatma kredisi nasıl alınır içeriklerinde yapılan hatalar çerçevesinde borç sahipleri zaman kaybetmektedir. Zaman kaybı ise diğer bankalara olan borçların vadelerinin gelmesine ve ödemeler açısından yüksek rakamların oluşmasına yol açmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç kapatma kredisi nedir içerikleri hakkında net verilere erişim sağlanmasından sonra sıra borç kapatma kredisi veren bankalar 2019’a gelmektedir. Borçlular tarafından borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 önemli bir konudur. Aslen hemen her bankadan bu tip krediler alınması mümkündür. Lakin kredilerin faiz oranları aynı kalmamaktadır. Bundan kaynaklı olarak borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 neticesinde bireylere en uygun olanaklar tanıyan bankalar tercih edilmektedir. Borç kapatma kredisi Teb Bankası tarafından kullanıcılara avantajlı şekilde sunulan kredilerdendir.

Borç kapatma kredisi Teb Bankası’ndan alımları kısa sürede gerçekleşen bir işlem olarak da bilinmektedir. Vatandaşların büyük bir bölümü borç kapatma kredisi Akbank üzerinden almaktadır. Üstelik borç kapatma kredisi Akbank üzerinden alınması bankanın farklı imkânlarından da kullanım fırsatı doğurmaktadır. Özel bankalar arasında önemli bir yere sahip olan Garanti Bankası, borç kapatma kredisi Garanti içeriklerini hazırlamıştır. İçeriklerin sunmuş olduğu olumlu unsurlar sayesinde borç kapatma kredisi Garanti Bankası tercihinde bulunan pek çok vatandaş vardır. Ancak Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alım oranları bankanın köklü olmasından ötürü hemen hemen diğer bankaların tümünden daha yüksektir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi ismi aynı zamanda borç transfer kredisi Ziraat olarak da bilinmektedir. İsmin değişik olmasına karşın banka açıklamalarında kredinin verilme amacı aynıdır. Kredi tamamen müşterilerin ekonomilerine destek olunması amacı ile kullanıma sunulmaktadır. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alan bireyler farklı bankalara olan borçlarını kapatarak sadece Ziraat Bankası’na borçlu hale gelmektedir. Üstelik Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alınması sonrasında oldukça uygun ve zorlanmadan altından kalkılabilecek ödeme planları çıkarılmaktadır. Çıkarılan ödeme planlarında ana hedef tüketicilerin maddi güçlerini toparlamalarını sağlamaktır. Borç transfer kredisi Ziraat Bankası aracılığı ile alındığında farklı kredi sistemlerine göre daha uygun faizler ve oranlar uygulanmaktadır. Üstelik aralıklarla aktif olan Ziraat Bankası borç kapatma kredisi özel kampanyalarında bireysel ihtiyaç kredilerine göre bile düşük faiz istemleri kendini göstermektedir. Böylelikle tüketicilerin finansal durumlarını dengelemelerine de yardımcı olunmaktadır. Üstelik Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alımlarında ya da alımlarından sonra müşteri hizmetleri kanalından akla takılan soruların tamamının yanıt bulması mümkündür. Ancak kredinin özel imkânlarının kaçırılmaması için kampanya zamanlarının sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2019

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi avantajlarını kendine uygun bulmayan ya da kampanya zamanlarını kaçıranlar için Şekerbank da oldukça uygun bir alternatiftir. Şekerbank borç kapatma kredisi ile birlikte diğer bankalarda olduğu gibi tüketicilerin tek kanala borçlu kalmasını sağlamaktadır. Tek bir bankaya borçlu kalmak öncelikle borç yönetiminin kolay hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra tüketicilerin olması gerekenden daha az borç ödemek gibi bir avantaja sahip olmaları da mümkündür. Çünkü Şekerbank borç kapatma kredisi açısından faiz oranlarını makul seviyelerde tutmaktadır.

Böylelikle tüketiciler büyük bir fırsat yakalamış olarak kabul edilmektedir. Lakin var olan fırsatlardan yarar sağlayabilmenin de bir sınırı bulunmaktadır. Güncel olarak verilen kredinin maksimum sınırı 100.000 TL’den oluşmaktadır. Altı çizilen rakamın üzerinde bu başlık altında kredi temini yapmak mümkün olmamaktadır. Üstelik çekilecek olan kredilerin vadeleri de müşterilerin isteklerine göre esneklik göstermektedir. Şekerbank borç kapatma kredisi çekmek isteyen bireyler minimum 3 ay maksimum ise 60 ay vade imkânlarından istifade edebilmektedir. Bahsedilen aylar içinde çekilen kredilerin faiz oranları %2.04 şeklindedir. Lakin bu faiz oranı sabit değildir. Senelik olarak ya da sadece piyasa durumuna göre faiz oranlarının artıp azalması mümkündür. Bu neden yüzünden ilk etapta kredi çekilmek istenen zaman aralıklarında güncel faizlerin kontrol edilmesi önerilmektedir.

Göz atabilirsiniz: Kolay Kredi Veren Bankalar

Odeabank Borç Kapatma Kredisi

Değişik bankalara borçları olan tüketiciler sadece Ziraat Bankası borç kapatma kredisini kullanmamaktadır. Günümüzde hemen hemen tüm bankaların kredi olanaklarında bir gelişme olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda Odeabank borç kapatma kredisi alımlarının derecesinin yüksek olduğunu söylemek de mümkündür. Kredi alımlarında Odeabank çekilecek olan miktarlar üzerinden hesaplamalar yapmaktadır. Böylelikle her tüketici kendine özel rakamları görebilmektedir. Aynı şekilde ödeme planları da net ve düzgün veriler ışığında müşterilere sunulmaktadır.

Odeabank borç kapatma kredisi alımları ihtiyaç veyahut nakit hazır gibi krediler üzerinden de mümkündür. Farklı bir sisteme sahip olan banka, müşteri ihtiyaçlarına göre yönlendirme yapmaktadır. Bu sayede belli bir miktara kadar olan borçlar kapatılabilmektedir. Üstelik Odeabank borç kapatma kredisi sayesinde tek bir bankaya borcu olan tüketiciler ödeme kolaylıkları neticesinde rahat da etmektedir. Var olan ödeme kolaylıklarından müşteri temsilcileri de bankadaki bireysel temsilciler de ayrıntılı bir şekilde bahsetmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey istenen krediler hakkında bilgi talebinde bulunulmasından ibarettir.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi başvurusu yapılabilmesi için öncelikle borcun niteliklerinin krediye uygun olması gerekmektedir. Tüketiciler her borçları için bu kredilerden istifade edememektedir. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alımlarında da Şekerbank borç kapatma kredisi alımlarında da bankalar kendilerini garantiye almaktadır. Bu da müşterilerin ödeme güçlerinin kontrollerini zorunlu hale getirmektedir. Örneğin yasal takibi başlamış bir borç için Şekerbank borç kapatma kredisi talebinde bulunmak mümkün değildir. Taleplerin gönderilmesine karşın hiçbir şekilde olumlu yanıt alınmayacaktır.

Tüketicilerin bundan dolayı kredi taleplerini borçları yasal takip sürecine girmeden önce göndermeleri gerekmektedir. Peki, borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bankalar günümüzde mümkün olan işlemlerinin tümünü mobil uygulamalar ya da internet bankacılığı üzerinden yapmaktadır. Hatta SMS gönderimi neticesinde kredi başvurusunda bulunmak bile mümkündür. Borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen tüketiciler bankaların internet sitelerinden de mobil uygulamalarından da başvurularını iletebilmektedir. Buna karşın eski usule uygun hareket etmek isteyen bireyler uygun kredi veren bankalara bizzat giderek de başvurularını iletebilmektedir. Başvurular, gerçekleştirilen incelemeler neticesinde minimum sürede olumlu ya da olumsuz yanıt almaktadır.

Göz atabilirsiniz: Borç Ödendikten Sonra Haciz Ne Zaman Kalkar?

Uygun Kredi Veren Bankalar

Uygun kredi veren bankalar sadece borçların kapanması kapsamında hizmet sunumları yapmamaktadır. Ülkemizde pek çok farklı kanal aracılığı ile kredi temini yapmak mümkündür. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi yanı sıra ihtiyaç, taşıt ya da konut gibi krediler de vermektedir. Aynı şekilde Odeabank borç kapatma kredisi haricinde kredi dağarcığı geniş olan bir bankadır. Günümüzde bankaların arasındaki rekabet yüzünden uygun kredi veren bankalar konusu gündeme gelmiştir. Bu konu ise en çok kredi çekmek isteyen bireylerin işine yaramaktadır. Çünkü geçmiş yıllarda yüksek olan faiz oranları daha aşağılara çekilmiştir.

Uygun kredi veren bankalar konusu Merkez Bankası müdahaleleri sayesinde de gündemde kalmaktadır. Çünkü Merkez Bankası piyasaları hareketlendirmek için genel faiz oranlarında indirimler yapmaktadır. Bu indirimler neticesinde bankalar faiz oranlarını yeniden düzenlemektedir. Gerçekleştirilen düzenlemelerin sonrasında ise uygun kredi veren bankaların verileri daha iyi hale gelmektedir. Üstelik rakamlardaki düşüşler genellikle vadeleri etkilememektedir. Böylelikle geçmiş yıllarla aynı miktarlarda çekim yapılmış olmasına karşın düşük faizlerden ve yüksek vadelerden istifade edilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu durum ise sadece para piyasalarında hareketlilik yaşatmamaktadır. Borçlarından kurtulan ya da farklı alımlarını gerçekleştiren tüketicilerin refah seviyeleri yükselmektedir. Vadeler uygun rakamlardan oluştuğu için de bütçelerin zorlanmaması sağlanmaktadır.

 

Güncelleme: 08.08.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz