Birikim Hesabına Para Nasıl Yatırılır?

Bankalardan birikim hesabı açarak siz de düzenli olarak her ay paranızdan bir bölüm ayırarak birikim yapabilirsiniz. Birikim hesabına para yatırmak ile banka hesabına para yatırmak birbiriyle pek farklı olmayan işlemlerdir. Buradaki fark banka hesabına para yatıracağınız zaman bankalar size ekstra kampanyalar yapmazken birikim hesabına para yatırılacağı zaman size çeşitli teşvik edici kampanyalar yapabilmektedir. Siz de birikim hesabına para yatırmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

Birikim hesabına geleneksel yöntemle para yatırma

Banka Şubesi: Birikim hesabına para yatırmak istiyorsanız bunun en kolay yollarından biri banka şubeleri aracılığıyla para yatırmaktır. Bunun için banka cüzdanınız olmalı ve yatıracağınız parayı bu cüzdanla birlikte veznedeki kişiye uzatmalısınız. Eğer banka cüzdanınız yanında yoksa bu durumda vadesiz yahut birikim hesabınızın numarasını da vererek para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Banka ATM’leri: Banka şubelerine gitmeye alternatif olarak bankanın ATM’sine giderek de birikim hesabına para yatırabilme şansınız da bulunmaktadır.

İnternet şubesi: Cep telefonları, tablet cihazlar, bilgisayarlar aracılığıyla bankanın resmi internet bankacılığına erişim gerçekleştirerek buradan da birikim hesabını seçerek banka hesabınızdan para aktarımı yapabilirsiniz. Bunun tek dezavantajı elinizdeki parayı yatırmak istediğinizde yine bir banka şubesi ya da bankamatiği bulmak zorunda olmanızdır.

Diğer yöntemlerle birikim hesabına para yatırma

İsterseniz otomatik talimat sayesinde maaşınızın bir kısmını birikim hesabına aktarma seçeneğine yönelebilirsiniz. Böylelikle birikim hesabına para yatırma işlemiyle uğraşmamış ve her şeyin otomatikman yapılmasını sağlamış olursunuz. Bunu yapacağınız zaman maaşın ne kadarlık kısmını birikim hesabına yatıracağınızı karar vermeli ve ona göre de otomatik ödeme talimatını vermelisiniz. Bu talimatla birlikte de işlem oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek, sizin parmağınızı kıpırdatmanıza bile gerek kalmayacaktır. kimi bankalar direk bu şekilde hesapları müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Siz de bankaların müşteri hizmetlerini arayarak direk bu hizmetlerin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir