Binancedeki NFT Nedir?

Binancedeki NFT Nedir?
Binancedeki NFT Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

NFT nedir Binance, dijital sanat eserlerini ve koleksiyonlarını bulunduran bir pazardır. Bunun içinde her türlü unsuru bulmak mümkündür. Blockchain alt yapısı ve topluluğu tarafından desteklenmekte olup, alınıp satılması için yüksek likiditeli platform sunmaktadır.

NFT, İngilizce Non-Fungible Token, yani Değiştirilemez Token olarak bilinmektedir. Eşsiz bir varlığı temsil etmekte olup, gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmiş türüdür. Aynı zamanda tamamen dijital varlıklar da olabilir.

Birbiri ile değiştirilemediği için dijital dünya içinde mülkiyetin kanıtı ve gerçeklik olarak işlev görmektedir. Binance NF pazarı ile kullanıcılara yeni oluşturulan, yatırılan NFT’leri alma olanağı sunmaktadır. Söz konusu satışlar sabit fiyat ya da açık arttırma şeklinde olabilir. Söz konusu alımlar, yatırımcıları ve içerik üreticileri destekleyen, basit komisyon yapısı bulundurmaktadır.

Dolayısıyla NFT çıkaran içerik üreticileri, pazara dışarıdan NFT yatıran kişiler, ilerleyen süreçteki işlemlerden yüzde 1 oranında isim hakkı ödemesi elde etmektedir. Bunun için ilk olarak Binance hesabına sahip olunmalıdır.

Binance Kayıt Nasıl Olunur?

NFT coin nereden alınır için birçok coin seçeneğiniz vardır. Bunlar üzerinden alım-satım işlemleri yapmak istiyorsanız, borsaları değerlendirmeniz gerekir. Bu seçeneklerden biri de Binance’dir.

Eğer bu sistemi kullanarak NFT almak istiyorsanız, kayıt işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun için öncelikle resmi sitesine girerek kayıt ol demeniz gerekir. Ardından sizden istenen bilgileri doldurarak, güvenlik için doğrulama yapmanız gerekmektedir. Doğrulama tamamlandıktan sonra kripto para yatırma ya da alma mümkün olmaktadır.

Ardından Binance NFT pazarından NFT alıp satmak da mümkün olmaktadır. Normal bir hesaba sahip olmak yeterlidir. Binance NFT alım-satımları için BNB, BUSD ve ETH desteklemektedir.

Binancedeki NFT Nedir?
Binancedeki NFT Nedir?

Binance NFT Açık Arttırmasında Nasıl Teklif Verilir?

Binance NFT geldi ne yapmalıyım için açık arttırmaya girerek, teklif vermeniz mümkündür. Bunun için öncelikle açık arttırma ile satılan bir NFT bulunmalıdır. Bunun sonucunda en yüksek teklifi kim vermişse satın almaktadır.

Teklif verebilmek için öncelikle açıklamayı, teklif geçmişini, diğer bilgileri görmeniz gerekir. Bunun sonrasında teklife dair karar vermişseniz, ilgili buton kullanılmalıdır. Ardından teklifinizi yapabilmenize dair bir açılır kutu gelecektir. Bunu doldurduktan sonra teklif ver denir. Burada doğru oran girildiğinden emin olunmalıdır.

Tüm işlemlerin yapılması ardından başarılı şekilde teklif yapıldığına dair onay ekranı gelecektir. Teklif verildiğinde iptal edilemeyeceği için dikkatli olunması gerekir. Aynı zamanda farklı bir kullanıcı teklif verene ya da açık arttırma bitene kadar fonlar kilitlenecektir.

Binance Sabit Fiyatlı NFT Alma

Açık arttırma haricinde Binance NFT geldi ne yapmalıyım için sabit fiyatlı şeklinde almanız da mümkündür. Bu işlemler açık arttırmaya göre daha kolay yapıdadır. Sadece hangi NFT’yi almak istiyorsanız bulmanız, ardından da hemen al diyerek satın alma işlemlerini tamamlamanız gerekir.

Bunun yanı sıra gizemli kutu almanız da mümkündür. Bunların içerisinde sürpriz NFT’ler yer almaktadır. Sadece kutuyu açtığınızda ortaya çıkacaktır. Dört türü mevcut olup normali nadir, çok nadir, çok çok nadir şeklindedir.

Binance Nasıl NFT Yatırılır?

NFT nedir nasıl yapılır için yatırım işlemleri yapmanız da mümkündür. Eğer NFT’niz varsa ve Binance’ye yatırmak istiyorsanız, ilk olarak cüzdanınızı bağlamanız gerekmektedir. Cüzdanı seçip onayladıktan sonra, açılır pencere gelecektir. Burada bağlamak istediğiniz hesap seçilmektedir.

Bağlantı işlemleri tamamlandıktan sonra yatırma ekranı gelecektir. NFT Yatır üzerine tıkladıktan sonra varlığınıza dair sözleşme adresi ilgili alana yapıştırılmalı, elle girilmemelidir. Onaylandıktan sonra Metamask üzerinde pencere açılacaktır.

Burada gas ücreti belirtildikten sonra onay verilmektedir. Tüm bu işlemler ardından ilgili sayfada bunları görebilir, satmak üzere listeleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz