Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?

Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?
Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Binance NFT satılır mı her geçen gün birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Dünyada yaygın olarak kullanılan bir kripto para borsası olan Binance, NFT işlemlerine de izin vermektedir. Bunun için açık arttırma ya da sabit fiyat formatları kullanılabilmekte, farklı kripto paralar ile ödeme alınabilmektedir.

İçerik üreticiler NFT’leri platformda sonraki alım-satımlardan, yüzde 1 isim hakkı ödemesi almanıza imkan tanımaktadır. Bilindiği üzere NFT’ler bir varlığın ya da dijital eserin, eşsiz olarak tescillenmesine yardım etmektedir.

Bu oldukça geniş bir kapsama sahip olup GIF dosyaları, şarkılar ve videolar da yer almaktadır. Dijital sertifika olarak da tanımlanmakta olup, fiziksele anlamda bir varlık bulunmamaktadır. Eğer NFT üzerinden işlem yapmak istiyorsanız, birçok farklı pazaryeri vardır. Binance de bunlar arasındadır.

Binance NFT Nasıl Kullanılır?

Binance NFT nasıl kullanılır günümüzde birçok kişi tarafında incelenmektedir. Bunun için takip etmeniz gereken adımlar oldukça kolay olup, ana hatlarıyla şu şekildedir;

  1. Binance’ye girerek, bir hesap oluşturun.
  2. Kimlik doğrulama işlemlerini tamamlayın.
  3. Binance hesabı oluşturulup, doğrulandıktan sonra kripto satın alın ya da yatırın. Ardından da spot cüzdana aktarın. Banka ve kredi kartı ile işlem yapmak mümkündür.
  4. Ardından spot cüzdanınızda bulunan kriptolar ile NFT alım satımı yapın.

Eğer bu maddeleri takip ederseniz, kısa sürede tüm işlemleri tamamlamanız mümkündür.

Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?
Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?

Binance NFT Nasıl Satılır?

Binance sadece NFT alımlarına değil, satışlarına da olanak tanımaktadır. Binance NFT nedir nasıl satılır anlamında incelendiğinde açık arttırma ya da sabit fiyat formatları olduğu görünmektedir. Ödemeler farklı kripto para birimleri üzerinden olabilmektedir.

İçerik üreticiler, platform içinde sonraki alım satımlardan yüzde 1 oranında isim hakkı ödemesi hakkı almaktadır. Yatırımcılar da pazara getirmiş olduğu tüm harici NFT’ler için bu imkandan faydalanır.

Eğer NFT’niz bulunuyorsa, sadece varlık sayfasına giderek NFT’lerinizi listelemeniz, ardından da diğer kullanıcılara satmanız gerekir. Hem oluşturduğunuz NFT, hem de koleksiyonunuzdaki NFT kolay bir şekilde satılabilmektedir.

Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?
Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım?

Binance NFT Oluşturma

Binance NFT alım satımlarının yanı sıra Binance NFT oluşturmak işlemlerine de izin vermektedir. Eğer kendi tokenlerinizi kazmak istiyorsanız, bu size olanak tanımaktadır. Bunun için önceden onaylanmış, içerik üretici platformu kullanmanız gerekmektedir.

Ardından kısa sürede koleksiyonlarınızı alım-satım işlemleri için hazır yapabilirsiniz. Ek olarak tokenleri bir cüzdana, borsaya yatırabilir, çekebilirsiniz. Bunun için giriş yaptıktan şu işlemler takip edilir;

  1. Yükleme sayfasına girerek, NFT’Ye dönüştürmek istediğiniz dosyayı seçin.
  2. NFT kazmak için gerekli bilgileri girin. Tek bir NFT yoksa bir seri NFT oluşturmak mümkündür. Her biri benzersiz yapıdadır.
  3. Dosyanız yüklendikten sonra Binance NFT oluşturulur. Kazma işlemine ait işlem kimliği görülebilir.
  4. Koleksiyonlar sayfası üzerinde bulundurduğunuz tüm NFT’ler görülebilir.

Bu işlemleri başarıyla yaparsanız tüm işlemler tamamlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz