Binance Nasıl Üye Olunur?

Kripto paralara olan ilginin yükselmesi ile birlikte pek çok kullanıcı bu yeni alana yatırım yapmak, Binance gibi büyük borsalarda işlem yapmak için kaydolmayı istiyor. Dogecoin’den Bitcoin’e kadar onlarca farklı kripto paranın işlem gördüğü bu borsada dakikada binlerce dolarlık işlem gerçekleştiriliyor.

Dünyanın neredeyse her yerinden üyeye sahip olan Binance kripto para borsası Türkiye’de de hizmet veriyor. Üstelik, Türkçe müşteri desteğine sahip olan bu borsada her isteyen, kolay bir şekilde hesap açabiliyor. Binance üyelik aşaması tamamlandıktan sonra, kripto para yatırımcıları dilediği coini satın alarak yatırım yapmaya başlayabiliyor.

Türkiye’nin kripto paralara olan ilgisinin yüksek olması, pek çok borsanın ülkemizde faaliyet göstermesini sağlıyor. Binance gibi küresel borsalara ek olarak pek çok yerel borsanın da varlığına rastlamak mümkün. Ancak, alt coin sayısının yüksek olması, komisyon oranlarının düşüklüğü ve işlem hacminin çok yüksek olmasıyla Binance gibi borsalara olan talep daha yüksek oluyor.

Binance Üyeliği Nasıl Alınır?

Binance hesap açma işlemi oldukça kolay gerçekleştiriliyor. Hesap açmak için gerçek kimlik bilgilerinizi borsaya iletmeniz, bir e-posta adresine ve cep telefonuna sahip olmanız yeterli. Güvenlik amacıyla, Binance üyelik aşamasında kullanıcıların kimliklerini doğrulamaları isteniyor.

Üyelik açmak için borsanın kayıt formunu online olarak doldurmanız gerekli. Herhangi bir internet sitesinde hesap açmaktan daha zor olmayan bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kimlik bilgilerinizin doğruluğu. Piyasada herhangi bir manipülasyon yapılmaması, dolandırıcılığın önüne geçilmesi için bu aşamaya fazlasıyla dikkat ediliyor.

Binance giriş hesap açma işlemini tamamladıktan sonra mutlaka kimliğinizi doğrulamanız gerekli. Bunun için kimliğinizin fotoğrafı ile birlikte, kimliğin size ait olduğuna dair bir selfie fotoğraf gerekiyor. Binance, oldukça ayrıntılı dokümanlar ile bu işlemin neden gerektiğini belirtiyor. İşlem tamamlandıktan sonra, kişisel bilgileriniz şifrelenerek kötü niyetli koşanların eline geçemeyecek şekilde saklanıyor.

Binance Üyeliği Ücretsiz Mi?

Binance kripto borsasından üyelik almak tamamen ücretsiz. Herhangi bir yatırım yapmayacak olsanız bile sitede hesap açabilir ve dilediğiniz gibi borsada incelemelerde bulunabilirsiniz. Yine aynı şekilde, üyeliğinizde herhangi bir bakiye olmasa bile borsada işlem gören coinlerin fiyatlarını takip edebilirsiniz.

Üyelik için herhangi bir şart aranmıyor olsa da hesap açabilmek için mutlaka 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre kripto para borsalarında işlem yapabilmek için yasal olarak reşit olma zorunluluğunuz var. Yine aynı şekilde, eğer hesabınızın 18 yaşından küçük biri tarafından kullanıldığı tespit edilirse hesabınız kapatılabiliyor.

Kayıt Tamamlandıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Binance hesap açma aşamalarını tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken kimliğinizi doğrulamak. Kimlik doğrulama aşamasını geçtikten sonra borsanın sunduğu ödeme yöntemlerini kullanarak hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Hesabınıza yatırdığınız paralar, ödeme yöntemine bağlı olarak birkaç dakikadan bir güne kadar değişen sürelerde görünür oluyor. Bunun ardından, dilediğiniz coini satın alıp bakiyenizi başka borsalara aktarabilmeniz veya Binance üzerinden coin alım – satım işlemi yapabilmeniz mümkün oluyor.

Binance, hesap güvenliği için pek çok farklı teknoloji de sunuyor. Çift aşamalı doğrulama, e-posta ve SMS onayı gibi önlemleri de aktif etmeniz her zaman için tavsiye ediliyor. Bu sayede, hesap şifreniz çalınsa bile kripto paralarınızın güvende olması sağlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz