Bankalardan Kredi Nasıl Çekilir?

Bu yazımızda bankalardan kredi nasıl çekilir? sorusunu sizler için cevaplama çalışacağız. Kredi veya kredi kartı, tüketici olan halkımızın nakit ihtiyacını karşılamak için kullandığı bir yöntemdir. Kredi ve kredi kartı ayrı bölümlerde olsalar da, orta gelirli bir birey için aynı mantıktadır. Kredi kartı uzun vadeli ve daha çok para demek iken, kredi kartı kısa vadeli daha az para olarak algılanmaktadır. Bu yöntemler bireylerin nakit ihtiyaçlarını karşılamalarında birebirdir. Bu yüzden bu yazımızda, sizlere kredinin nasıl çekilebileceğiniz anlatacağız.

Kredi çekimi konusuna geçmeden, araya kredi kartı ile ilgili bilgiler eklemek istedik. Kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu ile aynı yöntemlere sahiptir. Kredi kartını, krediden ayıran süreç, başvurunun onaylanma sürecidir.  Kredi kartı onayı, kredi onayı gibi aşırı detaylı şartlara sahip değildir. Yani istediğiniz bakaya giderek, kredi kartı başvurunda bulunmak istiyorum demeniz, kredi kartınızı almanız için yeterli olacaktır. Her ne kadar kredi kartını almak çok kolay olsa da, kredi kartı limit artırımı bu kadar basit olmayacaktır. Kredi kartı limit artırımı talebinizin onay alabilmesi için, kredi kartı taksitlerinizi düzenli olarak ödemiş olmanız ve kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Bu iki şartı sağladığınız taktirde kredi kartı limit artırımı talebiniz onay alacaktır. Kredi kartınızı iptal ettirmek için yapmanız gereken, kartı almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini aramanız veya bankalardan hangisi ile çalışıyorsanız giderek kredi kartı iptal talebinde bulunmanız yeterli olacaktır. Kredi kartınızın iptal edilebilmesi için, kartınızda borç bulunmamalıdır. Yani kartınızın tüm limiti kullanılabilir şekilde olmalıdır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Anında Para Veren Kredi Veren Bankalar Yerler

Kredi almak bir birey için anlık ihtiyaçtan doğmaktadır. Bu ihtiyacın kişiden kişiye değişebileceği gibi, kredinin de çeşitleri vardır. Örneğin; ihtiyaç kredisi, konut kredisi, evlilik kredisi, eğitim kredisi gibi. Kredi başvurusunun onay alması bölümüne geçmeden önce bilmeniz gerek en önemli şey, krediye başvurabilmek için ödenmemiş borcunuzun bulunmaması gerektiğidir. Kredini başvurunuzun onay alabilmesi için her bankanın farklı talepleri vardır. Başvuru olayını yapabilmek için yerine getirmeniz bazı durumlar vardır:

  1. 18 yaşını doldurmuş olmak
  2. En çalıştığınız yerde en az 3 aylık SGK’lı olmak
  3. Vergi Levhasına sahip olmak
  4. Sürekli bir gelirinizin olması
  5. Bir kefilinizin olması

Yukarıda şartları sağladığınız taktirde bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvurudan sonra kredi başvurunuzun onay alabilmesi için gereken bazı şartlar vardır.

  1. Sürekli bir gelire sahip olmak
  2. Sürekli geliri olan bir kefile veya aileden kefil gösterebileceğiniz birine sahip olmak
  3. Kredi notunuzun yüksek olması
  4. İpotekletebileceğiniz bir arsa veya eve sahip olmanız

Bu dört madde kredinizin onaylanması için yeterlidir. Fakat yine red cevabı alırsanız, bu süreçte dikkat etmeniz gereken unsur; kredi talebinde bulunacağınız miktar ve vade süresi olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz