Bankalar Haricinde Kredi Veren Kurumlar

kredi veren

Maddiyata sıkışan, bankaların kara listesinde olan, kırmızı kalem yiyen kişilerin yanıt aradığı soruların başında bankalar haricinde kredi veren kurumların olup olmadığı gelmektedir. Bilindiği gibi kredi ya da kredi kartını ödeyemeyen kişilerin bankayla arasında sıkıntılar oluşur. Çünkü banka kişilere borç verirken vadesi geldiğinde ödenmesini talep eder. Ödemelerini düzenli olarak yapmayan kişilerin de sonraki süreçlerde bankalardan kredi ya da kredi kartı gibi ürünleri alabilme ihtimali git gide azalır. Çünkü ödemeler düzgün yapılmadıkça kişilerin kredi notu düşer ve bunda ısrarcı olunursa banka kara listesine girme ve kırmızı kalem yeme gibi durumlarla karşılaşılabilir.

İlginizi çekebilir: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir

Kanuni Açıdan Sadece İktisadi Kurumlar Ve Bankalar Kredi Vermektedir

Olaya kanuni açıdan yaklaşıldığında sadece bu kurumlardan kredi alınması gerekmektedir. Ancak bununla birlikte birçok dolandırıcı size kredi alacağını söyleyebilir. Bunların güvenilirliği tartışılabilir. Bu şekilde olan kişilere güvenip yola çıkarsanız ileride olası bir sıkıntı da şikayetçi olma şansınız da pek bulunmamaktadır.

Devlet çıkarmış olduğu yasayla hem kredi veren kurumu hem de kredi alacak olan kişiyi mağduriyetlere karşı korumayı hedeflemektedir. Tüm bankalar başlangıçta sunulan kredi faiz oranı ile kredi ürünlerini kulandırır. Sonraki süreçte bunlarda değişiklik yapmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Bunların hepsi belli prosedürlere bağlıdır ve olası mağduriyet durumunda hakkınızı aramanız elbette söz konusudur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kuveyt Türk Bankası 0.98 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara Alternatif Olarak Tefeci Ve Kuyumcuların Kapısını Çalarak Kredi Talebinde Bulunulabilir

Kimi tefeci ve kuyumcular size kredi sağlayacaklarını belirtebilir. Bunların tespiti için etrafınızda bulunan kuyumculara danışmaktan başka şansınız bulunmamaktadır. İnternette yer alana neredeyse tüm bilgiler asılsızdır. Aynı şekilde yine etrafınızdaki tefeciler para konusunda size yardımcı olabilir. Bütün bunların yanında tefecilerin ya da kuyumcuların bankalara kıyasla daha yüksek faizler talep etmesi durumu söz konusudur. Hatta kuyumcu ve tefeciler kişilere kredi sağlarken senet imzalatabilir, herhangi bir mal varlığına ipotek koydurtabilir. Eğer böyle bir sürece girip yüksek faizle borç alırsanız işlerin çok daha zor bir duruma gelmesi söz konusu olabilir. Etrafta bu şekilde olan kurum ve kişilerin kapısını çalarak ciddi derecede mağduriyet yaşamış kişiler mevcuttur.

Bu gibi durumlarda düşmek istemiyorsanız her ne olursa olsun bankalar haricinde kredi veren kurum, kuruluş ve kişilerden uzak durun!

Bankalar Haricinde İllegal Olmadan Kredi Veren Kurumlar

Bu kurumlar devlet tarafından izin almış olan kurumlardır. Elbette hepsi için belli şartların yerine getirilmesi gerekir.

-POLSAN,

-OYAK

-Kredi  ve Kefalet Kooperatifi

kuruluşlar aracılığıyla düşük faizlerle kredi almanız mümkündür. Bunların yanında KOSGEB’de belli şartları sağlayarak kredi alabileceğini kurumlardan biridir.

Göz atabilirsiniz: Senetle Araba Satan Yerler – Senetle Telefon ve Motor Satan Yerler


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz