Banka Sınavları Tarihleri Ne Zaman? Banka Sınavları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka Sınavları tarihleri ne zaman? Banka sınavları başvurusu nasıl yapılır?
Banka Sınavları tarihleri ne zaman? Banka sınavları başvurusu nasıl yapılır?

Bankacı olmak isteyenler genel olarak bankaların yaptıkları sınav tarihlerini takip ederler. Çünkü bankalar başvuru yapan kişilere ilk önce sınava tabi tutacaklardır. Banka sınavları genel olarak her bankanın ayrı olarak sistemi üzerinden yapılmaktadır. Personel alımı ilanları verildikten sonra sınav tarihleri belirlenir ve bu tarihler arasında başvuru yapacak adaylar sınav tarihleri gelmeden başvurularını ve CV’lerini bankaya verirler. Özellikle en çok banka sınavı yapan bankaların başında Ziraat, Garanti BBVA, Finansbank, Odeabank, Vakıfbank, İş ve Denizbank gelmektedir. Bu bankaların başvurularını öğrenip sınav girişi için başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Sınavlar Ne Zaman Oluyor?

Bankalar her sene başında banka sınavları için tarih belirlerler. Bu tarihler sadece sınav tarihi yaklaştığında duyulmaktadır. Banka personeli olmak isteyen ve bu iş üzerinde kariyer hedefleri olan kişiler banka sınav tarihlerini takip etmelidirler. Çünkü bu banka sınavının tarihlerinin ne gün olacağı hiç belli olmuyor. Bankalar açık pozisyon olduğunda kendi resmi internet sitelerinde duyuru yaparlar ve sınav gününü belirlerler. Sizde bu sınav tarihlerini öğrenmek için bankaların bültenlerine abone olabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Banka Sınavları Ne Zaman Yapılıyor? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

 1. Yapı Kredi Bankası Personel Alımı
 2. Ziraat Bankası Personel Alımı
 3. Vakıfbank Personel Alımı
 4. TEB Personel Alımı

Ziraat Bankası Sınav Tarihi

Ülkemizdeki kamu bankalarından biri olan ve her bankanın çalışmak istediği banka Ziraat Bankası belirli aralıklarla sınav yaparak yeni personel alımları yapmaktadır. Resmi internet sitesi üzerinden duyurular menüsünde ne zaman iş alımları olduğunu görülmektedir. Ayrıca iş ilanlarına internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak direk Ziraat Bankası duyurular menüsüne gidebilirsiniz. Banka gişe personeli, güvenlik personeli, müfettiş yardımcısı, bireysel müşteri temsilcisi ve müşteri hizmetleri personeli gibi bir çok alanda kendinize iş bulabilirsiniz.

Akbank Sınav Tarihleri

Akbank yılda 2-3 kez sınav tarihi belirler. Sizde eğer bu bankada çalışmak istiyorsanız Akbank sınav başvurusu yapabilirsiniz. İlk olarak bu işlere yerleşmek için bankanın yaptığı sınavı geçmeniz gerekiyor. www.akbank.com internet sitesinde kariyer bölümüne girerek iş ilanlarını ve sınav zamanlarını öğrenebilirsiniz.

Bunlara’da göz atın:

 1. İş Bankası Personel Alımı
 2. ING Personel Alımı
 3. Halkbank Personel Alımı
 4. Garanti Bankası Personel Alımı

İş Bankası Sınav Tarihleri

Ülkemizdeki en çok tercih edilen bankalardan birisi de İş Bankası’dır. Eğer bankacılık alanında iyi bir kariyer hedefiniz varsa bu bankadaki iş başvurularını değerlendirebilirsiniz. İş bankası sürekli olarak personel alımı yapan bir bankadır. Buraya tıklayarak İş’te Kariye sayfasına gidebilir ve İlanları, güncek pozisyonları, etkinlikleri öğrenebilirsiniz. Ayrıca sınav tarihleri de bu sayfadan verilmektedir. İş Bankası kariyer planlaması yapmak isteyenler için en ideal bankalardan birisidir.

Bankalardaki Başvuru Yapılacak Pozisyonlar

Her banka hangi açık pozisyonda arayışları varsa o arayışlara göre ilanlar açarlar. Bu demek değildir ki sınavlara da bu açık pozisyonlara göre gireceğiz. Öncelikle siz banka sınav tarihlerini öğrenip başvuru yapacaksınız ve bu sınavları ileri düzeyde bir not ile bitireceksiniz. Daha sonra bankanın istediği pozisyonlara hak kazanacaksınız. Bu her banka için aynıdır. Bankalar genel olarak müfettiş ve uzman yardımıcı, bilgi işlem personeli, yazılım uzmanı, gişe personeli, servis elemanı, müşteri hizmetlerine eleman, satış temsilcisi, müşteri temsilcisi, operasyon elemanları, güvenlik görevlisi gibi alanlarda eleman ihtiyaçları vardır.

Benzer Makaleler

 1. QNB Finansbank Personel Alımı
 2. Akbank Personel Alımı
 3. 2020 Senesinde Bankacı Maaşları Ne Kadar?
 4. Denizbank Personel Alımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz