Banka Kartımın Şifresini Unuttum

banka şifremi unuttum
banka şifremi unuttum

İlk önce kart şifresi nedir? Sorusunun cevabını verelim. Banka hesabına bağlı Banka kartı veya bir kredi kartının kullanımı için kişiye özel olan ve alışveriş, para yatırma, çekmek vb. gibi işlemler yapılırken kartınızın kilidini açmak için kullanılan en az dört basamaklı bir sayı dizisidir. Banka kartı ile banka hesaplarına erişmek, kredi kartı ile nakit avans çekmek ya da ödeme terminallerini kullanarak harcama yapmak için her zaman bir şifre gerekir. Kart şifresi bankacılık hizmetlerinin birçok adımında her türlü bilgiyi korumak için kullanılır. Herhangi bir Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartı borç bilgilerini sorgulamak gibi basit bir işlemde bile karta atanan şifrenin tuşlanması gerekiyor. Bu nedenle Banka Kartımın Şifresini Unuttum konulu bir yazı hatırladık size.

Banka kartımın şifresini almak için bağlı bulunduğunuz Bankanın Telefon Bankacılığı’nı arayarak, SIFRE boşluk kart numaranızın son dört rakamı ve kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik numarası boşluk 4 haneli şifrenizi yazıp ilgili Bankanın SMS hattına mesaj göndererek ya da yine bağlı bulunduğunuz Bankanın Kurumsal İnternet Şubesi’ni kullanarak şifrenizi belirleyebilirsiniz. Ayrıca Bankalara ait müşteri hizmetlerini arayarak ya da sesli yanıt sistemini kullanarak şifrenizi almanız mümkün.

Banka Kartımın Şifresini Nasıl Alabilirim?

Banka kartı şifresi unutmak oldukça mümkün ve herkesin başına gelen bir işlemdir diyebiliriz. Yani kart şifresini unutan tek kişi siz değilsiniz. Kartınızın şifresini hatırlayamadığınız zaman ilk başta bankanızın müşteri hizmetleriyle yani telefon bankacılığıyla iletişime geçmelisiniz. ATM’de sürekli kart şifrenizi girmeyi denerseniz ATM kartınızı alacaktır ve geri vermeyecektir. Bu işlem üçüncü defa kart şifrenizi yanlış girmenizde başınıza gelir. Banka kartının şifresini unutan kişilerin yapmaları gereken bütün işlemler bankalarının müşteri hizmetlerinde belirtilir. Sizden şifrenizi belirlemeden önce gerçekten kartın sahibi olup olmadığınızı anlamak için bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğiniz zaman ise şifre belirleme bölümüne yönlendirileceksiniz. Burada şifrenizi belirlerken hatırlamakta zorlanmayacağınız bir şifre belirlemeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde ilerde kartınızı kullanacağınız zaman sorun yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Şifrenizi her unuttuğunuzda bu işlemleri yapabilirsiniz.

Şifre, en kolay çağrı merkezlerinden alınıyor. Günün her saati sizlere yardımcı olmak için bekleyen müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Arama esnasında tüm menüleri dikkatli bir şekilde tuşlayarak hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Yaşadığınız diğer sorunlar için ve İnternet bankacılığı girişinizi dondurmak içinde destek almanıza yardımcı olunacaktır. Telefonla yaptığınız tüm görüşmeler müşteri deneyimi için kayıt altına alındığını unutmayın. Görüşme esnasında sorununuz ile ilgili çözümün kolay olması için

Göz Atabilirsiniz;

 

 • Yapı Kredi (World): 444 0 444
 • Garanti (Bonus): 444 0 334
 • Akbank (Axess): 444 25 25
 • İş Bankası: 444 02 02
 • Finansbank: 444 0 900
 • HSBC Bank: 444 0 111
 • Denizbank: 444 0 800
 • Fortis Bank: 444 0 144
 • Vakıfbank: 444 0 724
 • Ziraat Bankası: 444 00 00

Göz Atabilirsiniz: Ziraat Bankası Kart Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

 • Halk Bankası: 444 0 400
 • Citibank: 444 0 500
 • Bank Asya: 444 4 888
 • Türkiye Finans: 444 2 444
 • Albaraka Türk: 444 5 666
 • Kuveyt Türk: 444 0 123

Kimlik bilgileriniz ele geçirilmesiyle zor durumda kalabileceğiniz doğum tarihi gibi bilgileri içeren şifreleri de kullanmamanızda fayda var. Para transferi, harcamalar, ödemeler vs birçok şeyi yaptığımız banka kartları ve kredi kartlarınıza şifre verirken bu uyarıları dikkate alın. Unutmayayım diye kullandığınız kolay bir şifre yüzünden sonra başınız derde girebilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Kart Şifresi Nedir?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/vakifbank-bankamatik-karti-sifre-alma/
 2. https://www.kredivepara.com/teb-bankamatik-karti-sifre-alma/
 3. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-musteri-hizmetleri-direk-baglan/
 4. https://www.kredivepara.com/is-bankasi-kredi-karti-basvuru-sonucu-sorgulama/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz