Banka Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Banka hesabımda ne kadar para var
Banka hesabımda ne kadar para var

Türkiye’de bankacılık sektörü günden güne gelişmekte ve geliştikçe de bankalar tarafından müşterilere sunulan hizmetler artmaktadır. Bu yazıda anlatılan yöntemleri uygulayarak banka hesabınızdan çekilen parayı, yatırılan paranın ya da çekilen paranın ne zaman yatırıldığını, ne kadar borcunuzun olduğunu banka hesabımda ne kadar para var ve bunun gibi her şeyi görmeniz mümkün.

İlginizi çekebilir: En İyi Kredi Hangi Bankada

Banka hesabımda ne kadar para olduğunu öğrenmek?

Sürekli internette sorulan soruların içinden biriside banka hesabımda ne kadar param var nasıl görürüm vs .Eğer siz de bunun gibi sorulara yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz.

İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama sayesinde 

Birinci ve en basit yöntem; kullanmış olduğunuz bankanın internet şubesini/mobil uygulamasını kullanıyorsanız hesap numaranızı ve gerekli bilgileri doldurduktan sonra  giriş e tıklayıp hesabım kısmına girmektir. Bu kısma eriştiğinizde hesabınızdaki güncel bakiyeyi görebilirsiniz. Bununla birlikte hesap hareketlerini de detaylı olarak inceleyebilir, hangi saatte nereden para gelmiş, hangi saatte nereye para gönderilmiş, hangi işlemler yapılmış bunların tümünü öğrenebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma

Müşteri temsilcisine bağlanmak

İkinci yöntem bankanızın telefon numarasını bulduktan sonra arayıp müşteri hizmetlerine bağlanıp hesap bakiyenizi sorgulamak. Bankayı aradıktan sonra ilgili tuşlamaları yaparak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra müşteri temsilcisi sizden gerekli bilgileri alacak ve sonrasında da hesabınızda ne kadar para olduğunu size aktaracaktır. Hatta dilerseniz müşteri temsilcisi aracılığıyla bir takım bankacılık işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Bankamatikler aracılığıyla

Gelelim üçüncü yönteme, bankanızın sizlere sunmuş olduğu bankamatiğe gidip hesabınızda kaç para olduğunu öğrenebilirsiniz. Bankamatik kartınızı ya da kredi kartınıza bankamatiğe takmalı, şifrenizi girmeli ve hesap detaylarını görüntülemelisiniz. Çoğu bankamatikte otomatikman şifrenin girilmesiyle birlikte hesapta kaç para olduğu gözlemlenebilir.

Kısa mesaj göndermek

Bankacılık sektörü artık o kadar gelişti ki birçok yöntem var ;dördüncü yöntem kısa mesaj yoluyla banka hesabındaki parayı öğrenmektir. Kısa mesaj ile bakiyenizi öğrenmek çok kolaydır, ancak tüm bankalar için bu yöntem mevcut değildir.

Finansbank SMS ile

-öncelikle BAKİYE yazıp boş bırakın

-bankamatik kartınızın  son 4 hanesine bakıp mesaj olarak yazın

-3996 ya yollayın.

Ziraat Bankası ile

-Bankada tanımlı olan cep telefonunuzun SMS bölümünü açın.

-Büyük harflerle BAKIYE yazın

-4747’ye SMS atın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Cep Telefonundan Para Nasıl Gönderilir?

Son olarak bankanızın şubesine giderek banka görevlisine hesabımda ne kadar param var görmek istiyorum derseniz size detaylı bir şekilde anlatabilir.

İlginizi çekebilir: Hangi Bankada Hesabım Var, Nasıl Öğrenebilirim?

Halkbank ile

-Bankada tanımlı olan cep telefonundan Hesap bakiyesi için BAKIYE, kredi kartı bakiyesi için KBAKIYE yazın

-3401’e SMS atın.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/ziraat-bankasi-kredili-mevduat-hesabi-nasil-acilir/
  2. https://www.kredivepara.com/hangi-bankada-hesabim-var-nasil-ogrenebilirim/
  3. https://www.kredivepara.com/qnb-finansbank-vadeli-mevduat-hesabi/
  4. https://www.kredivepara.com/hsbc-vadeli-mevduat-hesabi/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz