Banka Bonosu Nedir? Nasıl Bono Alırım?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

 

Bankaların borçlu sıfatıyla ihraç ettiği ve iskontolu olarak sattığı bir menkul kıymet olan banka bonosu en çok tercih edilen yatırım araçları arasında yer alır. Banka bonosunun vadesi 30 gün ila 1 yıl arasında değişir. İskontolu olarak ihraç edilen banka bonosu sabit getiri imkânı sunduğu için yatırımlarında riski minimize etmek isteyen yatırımcıların ilk tercihlerinden biridir.

 

Müşterilerine en avantajlı yatırım ürünlerini sunan N Kolay’ın bonosu genel bono tanımından farklı olan özellikleri ile ön plandadır. N Kolay’ın bonosu TMSF kapsamında vadeli mevduat ürünü olmamasına karşın daha avantajlı sayılabilecek bir yatırım ürünüdür. Peki nedir bu avantajlar?

 

N Kolay Bono Nedir? Avantajları Nelerdir?

 

N Kolay’ın bonosu günlük kazanç sağlayan ve yatırımcılara paralarını bononun vadesi boyunca yüksek faizle değerlendirme imkânı veren bir yatırım ürünüdür.

 

N Kolay müşterileri satın aldıkları N Kolay bonolarını vade sonunu beklemeden istedikleri zaman satıp anaparalarını ve satış tarihlerine kadar olan süre boyunca işleyen faizi alırlar. N Kolay’ın bonosu dışında ihraç edilen bono ve tahvillerde ise yatırımcı itfa tarihini beklemeden satış yapmak isterse, yatırımcının birikmiş kazancının kayba uğrama ihtimali bulunmaktadır.

 

Aktif Bank tarafından ihraç edilen ve SPK mevzuatına tabi olan N Kolay bononun günlük kazanç sağlayan yapısı sayesinde böyle bir durumla karşılaşılmaz ve hem ana para hem de satış yapılan güne kadar işleyen faiz alınabilir.

 

Üstelik piyasadaki faiz oranları düşse bile satın alınan bononun faiz oranı vade sonuna kadar değişmez.

 

Nasıl N Kolay Müşterisi Olunur?

 

N Kolay’dan bono almak için öncelikle N Kolay müşterisi olmak gerekir. Ülkemizde geçerli olan yasal mevzuatlara göre sermaye piyasası araçlarının alım satımını yapacak yatırımcıların imzalaması ve doldurması gereken birtakım çerçeve sözleşme ve tanıtıcı/bilgilendirici formlar vardır. N Kolay mobil uygulamasında ve internet şubesinde bahsi geçen çerçeve sözleşme ve tanıtıcı/bilgilendirici formlar N Kolay müşterilerine dijital olarak sunulur.

 

Kısa formun doldurulması ve dijital sözleşmelerin onaylanmasının ardından N Kolay müşterisi olunur. Değerlendirilmek istenilen tutar hesaba yatırıldıktan sonra hemen N Kolay bono almak ve kazanmaya başlamak mümkündür.

 

 

 

N Kolay Bono ile Hemen Kazanmaya Başla

 

N Kolay müşterileri mobil uygulama, internet şubesi ya da 0850 724 26 66 numaralı iletişim merkezi üzerinden bono satın alabilir, yatırımlarını kontrol edebilirler.

 

N Kolay bono satın almak için yüksek tutarlarda yatırım yapma zorunluluğu yoktur. En az 200 TL yatırım yapılması durumunda yüksek faiz oranından faydalanmak mümkündür. N Kolay müşterileri yaptıkları yatırım miktarından bağımsız olarak aynı yüksek faiz oranından yararlanabilirler ve N Kolay’dan bono alırken herhangi bir işlem ücreti ödemezler.

 

N Kolay bono hafta içleri 09.30 – 17.00 saatleri arasında, yarım gün çalışılan resmi tatillerde ise 09.30 – 12.00 saatleri arasında alınıp satılabilir. İşlem saatlerinin geçmesi durumunda bir sonraki iş günü gerçekleşmesi için talimat verilebilir.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz