ATM Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Yükseltilir?

ATM Para Çekme Limiti

ATM’den para çekme limitinizi nasıl arttıracağınızı farklı yöntemleriyle öğrenebilir, belirlemiş olduğunuz limitte nasıl kalacağını bulabilirsiniz. Bankalarda hesap açıldığında para çekme limitleri standart olarak belirlenir. Daha sonra kullanımlarınıza göre talebiniz doğrultusunda bu limiti yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Ortalama olarak uygulanan limitler 1500 – 2000 TL şeklindedir.

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Bankaların para çekme limitleri farklılık gösterebilir. Hiçbir talepte bulunmadıysanız yukarıda da belirttiğimiz gibi ortalama 1500-2000 TL arasında olan günlük para çekme limitinizi normal şartlarda gün dolmadan aşamıyorsunuz. 24 saatte bir bu işlemi tekrar edebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda bu limiti farklı yöntemlerle arttırabilirsiniz. Aşağıda 3 farklı yöntemle günlük para çekme limitinizi kolayca 7500 TL’ye kadar nasıl arttırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ATM Günlük Para Çekme Limiti Artırma Yöntemleri

Normal şartlarda asgari ücret düzeyinde olan para çekme limitinin bir diğer amacı da olası bir banka veya kredi kartınızın çalınması durumunda hesabınızdaki tüm paranın kolayca harcanmasının önüne geçebilmektir. Aşağıda farklı yöntemlerle para çekme limitini nasıl yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızın internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız eğer giriş yaptığınızda hesap ayarlarınızı görüntüleyerek günlük para çekme limitinizin olduğu kısma ulaşabilirsiniz. Oradan limitinizi istediğiniz rakamda tutabilir isterseniz 7500 TL’ye kadar yükseltebilirsiniz. Daha fazla limit arttırım talebi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz. Aşağıda Enpara.com internet bankacılığı üzerinden Encard para çekme limitini yükseltebileceğiniz alanın ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızı direkt olarak telefon ile arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp günlük para çekme limitinizi arttırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bankadan bankaya değişebilen günlük en fazla para çekme limiti normal şartlarda 7500 TL’ye kadar artabilmektedir. Bu rakamın üstüne özel talebiniz doğrultusunda çıkabilirsiniz.

Şubeye Giderek Para Çekme Limiti Yükseltme

Bankanızın şubesine giderek gişe yetkilisi veya bireysel müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme ile hesabınızın günlük para çekme limitini artırabilirsiniz. Çekmek istediğiniz günlük limiti belirterek hesabınıza limitin tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir