Artan Taksitli Kredi Veren Bankalar

artan-taksitli-kredi-veren-bankalar

Bankalar tüketicilerin her türlü ihtiyacına çözüm bulmak ister ve bu kapsamda taksit ödemelerini de çeşitlendirmek durumunda kalır. Yalnızca tüketicilerin ödeme ihtiyaçlarına karşılık bulabilmesi adına uygulanan 5 farklı ödeme planı vardır. Bunlar ara ödemeli, artan taksit ödemeli, azalan ödemeli, balon ve esnek ödemeli ödeme planlarıdır.

Artan Taksitli Kredi Nedir

Bankalar standart krediler için ilk yıl faizin büyük bir kısmını tahsil eder ve geri kalan tutar yalnızca tüketicinin çektiği asıl miktar için yaptığı ödemeler olur. Bu kapsamda kredi çektiği yıl içerisinde ödemelerin az olmasını isteyen tüketicilerin başvurması gereken ödeme planı artan taksitli olmalıdır.

Artan taksitli ödeme planı sayesinde tüketicilerin ödemesi gereken taksit tutarı en azdan başlayacak ve maksimum tutara kadar vade geçtikçe yükselecektir. Artan taksitli ödeme planı genellikle yeni kurulan işletmeler veya terfi alması muhtemel kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Örneğin ilk yılın sonunda gelirinin % 5 artacağını düşünen bir kişi veya şirket ilk yıl taksit ödemelerinin en düşük seviyede olmasını ikinci yıl ise % 5 arttırılmasını talep edebilir. Bu sayede zorlanmadan taksitlerin yatırılması mümkün olabilecektir.

Artan Taksitli Konut (Ev) Kredisi Nedir

Artan taksitli konut kredisi en çok başvurulan kredi türlerinden birisidir zira 10, 15 veya 20 yıl vadeyle kullanılan konut kredileri için ilerleyen dönemlerde gelirin artmış olması ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Artan taksitli konut kredisi sayesinde tüketiciler ilk yıl minimum düzeyde ödeme yaparken kredi vadesinin dolacağı yıl en yüksek taksit tutarlarını ödeyecektir, ancak geri ödenecek toplam tutar değişmeyecektir.

Artan Taksitli Araç Kredisi Alınabilir mi

Bankalar için ödemelerin nasıl yapıldığı bir mevzuat bulunmadıkça pek önemli değildir ve bu nedenle akla gelebilecek her türlü finansman için artan taksitli ödeme planı oluşturulabilir. Bu kapsamda bankanın esnek ödeme planları uygulayıp uygulamaması değişkenlik gösterebilir, ancak çoğu banka tüketicilere artan taksit ödemeli araç kredisi sağlamaktadır.

Artan Taksitli İhtiyaç Kredisi

Özellikle maksimum vadede kullanılacak ihtiyaç kredileri için oldukça yararlı olabilen artan taksitli ihtiyaç kredisi, küçük yatırımlar yapıp uzun vadede bu yatırımlarından kazanç bekleyen tüketiciler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Özellikle Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi ve ING Bank artan taksitli ihtiyaç kredisi çekmek için ilk görüşülmesi gereken bankalar arasındadır.

Artan Taksitli Bireysel Kredi

İhtiyaç kredisinden farklı olarak tüketicilerin çeşitli ihtiyaçları için sağlanmasını istediği finansmanlar olabilir. Eğitim, tekne, taksi vb. bireysel finansmanlar için artan taksitli ödeme planı oluşturulmasını isteyen tüketicinin banka şubesiyle talebini görüşmesi yeterli olacaktır.

Artan Taksitli Taşıt Kredisi

Yapı Kredi, Vakıfbank ve ING Bank artan taksitli taşıt kredisi sağladığını doğrudan internet sitesi üzerinden duyurmaktadır. Buna karşın diğer bankalar tarafından da artan taksitli taşıt kredisi çekilebilir. Artan taksitli taşıt kredisi çeken tüketiciler ilk başta 4 yılın sonunda aracın değerinin artmış olma ihtimaliyle satışı gerçekleştirmeyi düşünebilir, ancak aracın ipotekli olarak teslim edileceği unutulmamalıdır.

Artan Taksitli Tüketici Kredisi

Neredeyse tüm tüketici kredileri için (faizsiz, fondan karşılanan proje krediler hariç) artan taksitli ödeme planı oluşturulabilmektedir. Artan taksitli ödeme planıyla geri ödeme yapmak için bankaya bu yönde bir isteğin olduğunu bildirmek yeterli olacaktır.

artan-taksitli-kredi-veren-bankalar

Artan Taksitli Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Özellikle öz varlığı büyük olan ve bu sayede yüklü miktarlarda kredi sağlamak konusunda problem yaşamayan bankalar tarafından sağlanan artan taksitli krediler Akbank, ING Bank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Denizbank, Halkbank, TEB, Vakıfbank ve Yapı Kredi tarafından sağlanabilmektedir. Yine katılım bankaları da bazı türdeki krediler için esnek ödeme planı oluşturma imkanına sahiptir.

Akbank Artan Taksitli Kredi

Akbank, artan taksitli kredi çekmek isteyen tüketiciler için sabit faizli ve artan ödemeli bir paket oluşturmuş durumdadır. Bu kapsamda tüketiciler ödemelerinin yılda ne kadar artacağını belirleme imkanına sahip olur.

Akbank Artan Taksitli İhtiyaç Kredisi

Özellikle 4 yıl vadeli ihtiyaç kredisi çekecek tüketiciler tarafından kullanılan artan taksitli ödeme planı ile maaşında yıllık düzenli bir artış bekleyen, yeni iş kuran ve bu işten gittikçe daha fazla kazanç elde etmeyi planlayan ya da yılın belirli dönemlerinde geliri artan tüketiciler büyük bir avantaja sahip olmaktadır. Artan taksitli ödeme planına sahip bir ihtiyaç kredisi edinmek için Akbank şubelerinin ziyaret edilmesi gerekir.

Akbank Artan Taksitli Konut Kredisi

Sabit faizli, vade sonuna yaklaştıkça ödemelerin arttığı ve hiçbir fırsatın kaçırılmadan değerlendirildiği 10 yıla varan vadelerle oluşturulabilen artan taksit ödemeli konut kredisini edinmek isteyen tüketiciler Akbank’ın internet sitesi aracılığıyla da kredi başvurusu iletebilmektedir.

ING Bank Artan Taksitli Kredi

Ödeme planını tüketicinin isteğine göre ayarlayan ING Bank, ihtiyaçlarını karşılamak için konut, ihtiyaç, taşıt veya herhangi bir tüketici kredisine başvuru iletenlerin artan taksitli ödeme planı oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Bu ödeme planı için herhangi bir ING bank şubesiyle görüşülebilir.

İş Bankası Artan Taksitli Kredi

Esnek ödeme planlarıyla neredeyse tüm kredilerinde tüketicilere ödeme kolaylığı sağlayan İş Bankası, artan ödemeli kredisi için sabit faiz belirlemekte ve vade azaldıkça taksit ödemesi artmakta. Herhangi bir tüketici kredisine artan taksit ödemeli ödeme planı oluşturulmasını isteyen tüketiciler İş Bankası şubeleriyle iletişime geçmelidir.

Garanti Bankası Artan Taksitli Kredi

En kısa sürede en yüksek meblağlı kredileri sağlayabilen Garanti, özellikle 20 yıl vadeli Mortgage kredisi için sunduğu artan taksitli ödeme planı sayesinde tüketicilerin sahip olduğu tüm fırsatları değerlendirmesini sağlamaktadır. Garanti aracılığıyla herhangi bir tüketici kredisi çekmek ve artan taksitli ödeme planı oluşturulmasını talep eden tüketiciler en yakın Garanti şubesiyle iletişime geçebilir.

Ziraat Bankası Artan Taksitli Kredi

Sağladığı krediler için faiz oranlarını mümkün olan en düşük düzeyde tutmaya gayret eden kamu bankası Ziraat, artan taksit ödemeli kredi çekmek isteyen tüketicilerin görüşmesi gereken kurumlar arasındadır. Bu kapsamda herhangi bir Ziraat Bankası şubesiyle iletişime geçilebilir.

Denizbank Artan Taksitli Kredi

SBERBANK tarafından satın alındıktan sonra öz varlıklarını, şube sayısını ve müşteri portföyünü ciddi şekilde arttıran Denizbank, artan taksitli ödeme planları için faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapmamakta ve dolayısıyla da vade sonunda toplam ödenen tutarda bir farklılık olmamaktadır.

Finansbank Artan Taksitli Kredi

QNB Finansbank, esnek ödemeli kredi çekmek isteyen tüketicilerin görüşmesi gereken bankalar arasında yer almaktadır. Çok kısa sürede kredi kullandırtabilen QNB Finansbank, ödeme planlarını da tamamen tüketici tercihine göre sabit faiz avantajıyla oluşturmaktadır. QNB Finansbank, artan taksitli ödeme planı oluşturmak isteyen tüketiciler için yalnızca şube kanalını açık tutmaktadır.

Halkbank Artan Taksitli Kredi

Diğer bir kamu bankası olan Halkbank, özellikle Dost İhtiyaç kredisi faiz oranlarıyla tüketicilerin ilgisini çekmektedir. Ödeme planını tamamen tüketici tercihine göre oluşturan Halkbank, talep olması halinde ödemesiz dönemler de oluşturabilmektedir.

TEB Artan Taksitli Kredi

Teknolojik olanakları sonuna kadar kullanan TEB, artan taksitli tüketici kredisi kullanmak isteyenlerin internetten başvuru iletebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu kapsamda TEB’in internet sitesi aracılığıyla herhangi bir kredi başvurusu iletildiğinde çağrı merkezi tarafından aranan tüketicinin ödeme planını artan taksitli olacak şekilde düzenlemek istediğini belirtmesi yeterli olacaktır.

Vakıfbank Artan Taksitli Kredi

Özellikle memurların kullandığı Vakıfbank, yine özellikle memurlar için çok avantajlı faiz oranlarıyla artan taksitli ödeme planı oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda % 1,10 seviyelerinde faiz oranıyla çekilebilen ihtiyaç kredisi için sabit faiz avantajı da sunan Vakıfbank, başvuruda bulunmak isteyenleri en yakın Vakıfbank şubesine davet etmektedir.

Yapı Kredi Bankası Artan Taksitli Kredi

Esnek ödeme planı uygulamasını ülkemizde hayata geçiren ilk bankalardan birisi Yapı Kredi’dir. Bu kapsamda her geçen gün daha fazla yenilikle müşteri portföyünü genişleten Yapı Kredi, internetten yapılan kredi başvuruları için artan takistli ödeme planı tercihinin kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır.

En Uygun Artan Taksitli Krediyi Hangi Banka Veriyor

En Uygun Artan Taksitli Krediyi Hangi Banka Veriyor

En uygun artan taksitli konut kredisi QNB Finansbank, Yapı Kredi ve Halkbank tarafından sunulmaktadır. % 0,99 faiz oranıyla kullanılan krediye başvurmak için herhangi bir şubesine ziyarette bulunulabilir.

En uygun artan taksitli ihtiyaç kredisini % 1,29 faiz oranıyla İş Bankası sunmaktadır. Kredi notu yüksek olan tüketiciler için ise en uygun kredi ING Bank tarafından verilecektir.

En uygun artan taksitli araç kredisi % 1,09 ile Halkbank tarafından sunulmaktadır. Bu kapsamda ödeme planını artan taksitli şekilde oluşturmak isteyenlerin herhangi bir Halkbank şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

En uygun artan taksitli KOBİ kredisi % 1,30 faiz oranıyla Akbank tarafından sunulmaktadır.

Artan Taksitli Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi çeken ve çektiği konut kredisine olan ödemelerini düşen faiz oranları ya da ödeyememesi kaynaklı yapılandırmak isteyen tüketicilerin yapılandırılmış borçlarını artan taksitli olacak şekilde geri ödemesi mümkündür.

Öncelikle yapılandırma başvurusu için banka şubeleri veya çağrı merkeziyle iletişime geçerek yapılandırmadan sorumlu birime talep iletilmelidir. Gerekli talebin ilgili birime iletilmesine istinaden tüketici aranacak ve oluşturulması planlanan ödeme planıyla ilgili bilgilendirilecektir. İşte bu sırada tüketici, banka personeline ödeme planının artan ödemeli olmasını istediğini söyleyebilir ve yıllık bazda belirlenecek bir oranla düzenli olarak artmasını sağlayabilir. Banka personelinin bu isteğe sıcak bakmaması halinde konut finansmanı borcunun farklı bir bankaya taşınması ve yeni bankadan artan ödemeli taksit ödemesi talebinde bulunulması mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz