Annemin Evini Kredi ile Alabilir miyim?

annemin evini kredi ile alabilir miyim? Sorusunun cevabı evettir. Aile içindeki satışlarda kredi çekilmemesi için herhangi bir yasa bulunmuyor.
annemin evini kredi ile alabilir miyim?

Bankaların sunmuş olduğu konut, ev ya da mortgage kredisi olarak adlandırılan kredi ürünleri ile kişiler uzun vadede kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Bu alanda bankalar birbirleriyle yarıştığı için çok uygun/düşük faizlere konut kredisi alabilmek olasıdır. Her konut kredisine başvuran kredi alabilir mi? Annenizin evini kredi ile alabilir misiniz? Bu sorulara bir yanıt arıyorsanız yazıyı okumaya devam etmelisiniz.

Göz atabilirsiniz: Babamın Evini Kredi İle Alabilir miyim?

Annemin Evini Kredi ile Almam Mümkün mü?

Bugün herhangi bir bankaya gidip konut kredisi almak istediğinizde ilgili kredinin size çıkacağının kimse garantisini veremez. Yani her konut kredisi başvurusu yapana banka tarafından olumlu yanıt verilmez. Her banka konut kredisi vermeden önce ilgili kişiyi inceleme altına alır. Öncelikle kişinin kara listede olup olmadığına bakar, akabinden daha önceki kredi kullanımları sonrası ödemelerini baz alarak oluşturulan kredi notuna bakar. Eğer bu ikisinde de sıkıntı yoksa sonraki aşamalara geçilir. Genelde tüm bankaların beklentisi birçok konuda ortakken, bazı konularda bankadan bankaya değişen istekler olabilmektedir.

Örneğin; konut kredisi almak için Garanti Bankası’na başvurdunuz ve ardından başvurunuz reddedildiyse gidip Ziraat Bankasına, Akbank’a ya da diğer herhangi bir bankaya başvurarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Konut kredileri hakkında bu temel bilgilendirmenin ardından akrabalar arasında yapılan satışlarda konut kredisi alınabiliyor mu ya da annemin/babamın evini kredi ile alabilir miyim sorularına bir yanıt bulacak olursak:

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garanti Bankası Anında Kredi Başvurusu

Bilindiği üzere bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi vb. krediler içerisinde en uygun faizli kredi ürünü konut kredileridir. Hal böyle olunca paraya ihtiyacı olan birçok kişi diğer kredi ürünlerini çekmek yerine konut kredisi çekme yoluna gitmiş ve annesinden ya da babasından evi üzerine almıştır. Bu tarz senaryoların yaşanması sonrasında bankalar bir karar alarak aile içerisinde yapılacak olan konut devri için kredi vermemeyi kararlaştırmıştır. Alınan bu karar sonrasında ise annenizin, babanızın ya da bir başkasının evini almak için kredi çekme şansınız bulunmamaktadır.

İlginizi çekebilir: Kredi ile Ev Almak Mantıklı mı?

Yani bankalar akrabalar arasında gerçekleşme ihtimali olan hileli satış sebebiyle bu durumu yapmayacak olan insanların da önünü kesmiş durumdadır. Kısacası kurunun yanında yaş da yanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz