Ankara Tefeci Telefon Numarası ve Adresleri

Ankara tefeci bulma işlemleri nasıl olur?
Ankara tefeci bulma işlemleri nasıl olur?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ankara tefeci bulma işlemleri nasıl olur? Ankara tefeci arıyorum diyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımıza başlamadan önce para ihtiyacı olan kişilerin derdine derman olduğunu düşündüğünüz tefeci parası yasal bir işlem değildir. Tefecilik suçtur. Senetle para satan ve bu paraları alıp, aracılık yapan kişilerde suç işlemiş olur. Bu yüzden sizlere tefecilerden para almanızı önermiyoruz.

Ankara tefeci bulmak istiyorsanız internet üzerinden bu işlemleri yapamazsınız. Çevre esnaflara, emlakçılara, galericilere çevredeki tefecileri sorabilirsiniz. İnternet üzerinde Ankara’da tefeci arıyorsanız karşınıza çıkacak isimler Cemil, Mehmet, Mustafa olacaktır. Tefeci Cemil internet ortamında en fenomen olan tefecidir. Bu kişinin Ankara’da olduğu ve birçok kişiye para verdiği söylenmektedir.

Göz atabilirsiniz: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir

Tefecilerden Nasıl Para Alırım?

Tefecilerden para alacaksanız ipoteğiniz olması gerekiyor. Yani bir iş yerinde çalışıyorum, emekliyim, devlet memuruyum derseniz size güvenip para vermezler. Tefecilerden para alacak olanlar bir ipotek veya teminat vermeleri durumunda %20 faizli paralarını alabilirler. Ayrıca verdikleri ipoteği tefecinin üzerine yapmaları gerekmektedir. Senet yaptıktan sonra bu parayı ödemediğinizde verdiğiniz ipoteğin satışı tefecinin elinde olacaktır ve borcuna karşılık bu evi sayabilir veya satabilir. Bu yüzden tefecilerden aldığınız para sizin sıkıntınızı giderebilir ama ileriki zamanlarda daha çok sıkıntı yaşayacağınızı da söylemek istiyoruz. Ankara Ulus, Çankaya, Yeni mahalle, Polatlı ilçelerinde tefecilerin olduğu bilinmektedir. Bu tefeciler yasal işlem yapmayan ve faizle para satan kişilerdir.

Tefeci Faizi Nedir?

Tefeciler aldığınız paraya göre sizlere faiz uygularlar. Tefeci faizi %10 ile %25 arasında değişmektedir. 100 bin lira bir para aldığınızda %20 aylık anlaşırsanız ayda 20 bin lira para ödeyeceksiniz demektir. Bu tefeci faizlerinde bilmeniz gereken bir başka durumda ilk taksiti peşin ödemenizdir. 100 bin lira aldığınızda 80 bin lira olarak elinize geçecek ve bir sonraki ay aynı gün ödemenizi yapmanız gerekmektedir. 20-20-20 5 ay ödedikten sonra bu para bitmez. Bu parayı, borcu bitirmek istiyorsanız 100 bin lira olarak bütün borcu ödemelisiniz. Borcu ödeyesiye kadar aylık 20 bin lira ödemeye devam edersiniz. Bu durumda size çok büyük bir ödeme olacağı için büyük sıkıntılar yaşatabilirler. Ayrıca tefeciler bankalar gibi beklemezler. 1 gün bile geçtikten sonra hemen senedi işleme sokarlar ve ipotek aldıkları tüm malları satarlar.

Ankara Senetle Altın Veren Tefeciler

Ankara Çankaya’da kızılay semtinde senetle altın veren kuyumcular vardır. Bu kuyumculardan bazıları tefeciler ile birlikte çalışmaktadırlar. Sizlerde bu tefecileri bulduğunuzda altın alacak ve altın karşılığında para hesaplanarak faiz ile sizlere verilecektir. Yine bu durumda tefeciler sizden ipotek alacaklardır.

Eğer tefeci ile bu işlemi yapmak istemiyorsanız senetle altın veren kuyumcuları bulabilirsiniz. Bu kuyumculardan çok olmasa da 5 bin lira civarında altın alarak senetle 1 senelik sözleşme yapabilir ve aylık taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Ankara Senetle Para Veren Tefeciler

Sizlere bu yazımızda Ankara tefecileri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Kısacası tefecilerden uzak durmanızı ve para bulma işlerinde başka yollara bakmanızı öneririz. Sitemizi ziyaret ederek banka kredileri hakkında bilgiler alabilirsiniz.